Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy két hós babával vajon...

Egy két hós babával vajon hogy lenne könnyebb a karácsony: ha mi utazunk el egy napra anyósékhoz (kb. 2 óra az út), vagy ha ők jönnek ide két napra? :D

Figyelt kérdés
Első baba lesz, nem igazán van tapasztalat ezen a téren, egyrészt még nagyon picike lesz, nem tudom az autózást hogy bírják a babák, gondolom baba függő. Viszont ha mi megyünk és délután jövünk akkor akkor tudunk jönni meg menni mikor akarunk, nem kell vendégül látni, nem alszik itt senki az amúgy sem túl nagy lakásban, anyósék ha jönnek két napra még kutyát is hoznak aki lakásban lakik. Ezzel annyi a baj, hogy nálunk is van kutya és ketten elég hangosak, meg játszanak nyilván, rohangálnak és itt lesz még a karácsonyfa is. De a babát is féltem persze.

2021. okt. 19. 10:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem én ezt most megbeszélném hogy hagyjuk ki. Kicsi még a baba.
2021. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Sztem ti menjetek . Babóca ki fogja bírni szépen elalszik majd a gyerekülésben :)
2021. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
Én mennék. Jó eséllyel a baba végig alussza az utat.
2021. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Èn mennèk, ìgy ti szabjàtok meg az ünneplès vègèt. 2 òra ùt nem annyira hosszù.
2021. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%
Hát én szülés után 2 hónappal nem voltam olyan állapotban hogy utazzak, hát még a gyerek is... Pont akkor kezdődik kB a hasfajos időszak, más se hiányzott volna mint utazni-vendéget látni, de ha válogatni kell, inkább én mennék.
2021. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
2 hónapos babával (mármint amilyenek az én gyerekeim voltak) legfeljebb az lett volna az opció, hogy a nagyszülők eljönnek ebédre és aztán elmennek. Sem utazást, sem többnapos vendégfogadást sem vállalnék be.
2021. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha ti mentek egyetlen napra akkor egyrészt nem neked kell vendégül látni őket (ami hatalmas terhet vesz le a válladról,egyszerűbb 2 főre főzni mint oda villantani egy 4 fős karácsonyi vacsorát desszertel meg mindennel csecsemő mellett,2 napot maradnak tehát 2 napra legyen étel..),másrészt csak 1 napról van szó.

Nem tudom mennyire vagy jóban az anyóssal,én 2 napot tuti nem vállalnék be velük..😅

2021. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha kihagyni nem szeretnétek, akkor inkább én mennék.
2021. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én nagyon kihagynám...

Csak nem tudom mennyire fog ebbe más beleegyezni, ott a baj hogy a covid miatt hogy ők ne legyenek betegek a tavalyit is kihagytuk, szóval ez már a második lenne. Ők nem jönnek egy napra mert hogy nem utaznak annyit.

Nekem leginkább egyik opció sem tetszik, de olvasva ki hogy élte ezt meg azt hiszem, hogy ezt előre elég nehéz eldönteni, mert nem tudom hogy leszek én és milyen lesz a babával az élet. Köszi a válaszokat! :)

2021. okt. 19. 11:12
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Hát,ha te sem szívesen anyósoznál elég annyit mondani,hogy ez az első közös karácsonyotok kisgyermekes családként,és jó lenne meghitten és együtt eltölteni.Anya-apa-picike.

Magatokra úgyis megoldjátok a karácsonyi kaját,ha máshogy nem is rendeléssel.(abban sincs semmi kellemetlen,a lényeg az hogy jól érezzétek magatokat,nem az hogy minden a nagy könyv szerint menjen).


Szólhat halkan a zene,tudtok filmet nézni,ez kb az egyik legnyugodtabb időszak még.Kb eszik és alszik a kicsi is 2 hónaposan,van időtök egymásra is. :)

2021. okt. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!