Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet úgy levágni a...

Mikortól lehet úgy levágni a körmeit, ha ébren van?

Figyelt kérdés
Nem ijed meg, ha először vágom le a körmeit ébren?
2008. dec. 12. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én pont ezért vágom neki az első pillanat óta ébren. Hogy később sem féljen az ollótól. Kicsit nehéz, és beletelík egy órába, de játékot csinálunk belőle, és így tök jó! 4 hós baba anyukája

2008. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi is az elejétől ébren csináljuk,most már az ölembe ültetem és közben magyarázok,énekelek,nagyon szépen engedi,nem akarja elhúzni,5 perc se....
2008. dec. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én még a kórházból való hazajövetel napján levágtam a körmeit. Ébren volt, egyáltalán nem foglalkoztatta a körömvágás. Persze jobban kell vigyázni, nehogy belevágj, mert ébren többet kapálózik.
2008. dec. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi mindig evés közben vágjuk neki (korábban szopizás közben most cumisüveggel etetés közben). Én etetem, apa pedig körmöt vág neki.
2008. dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nekem rettenetesen eleven, izgő-mozgó kisfiam van, aki már pár naposan sem hagyta ébren vágni a körmeit, mert annyira hadonászott. Egyszer véletlen bele is csíptem az ujja hegyébe, mert annyira forgolódott és csapkodott a kezeivel. Azóta álmában vágom, de nem mindig férek hozzá. Már 8 hónapos, úgyhogy , mint a villám elhúzza a csíkot a helyszínről (elmászik). Arra lennék kíváncsi, hogy aki eddig alvás közben vágta a körmöket, mennyi idős korban tudja már ébren levágni...
2008. dec. 12. 10:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 11 hónapos és még mindig nem engedi, ha ébren van levágni. Kapjodja el a kezét. Pont most vágtam le neki, az ölembe ültettem, de kínszenvedés, komolyan. És sajnos nem alszik olyan mélyen, hogy álmában levágjam, mert ki meri megkockáztatni, hogy felébredjen, amikor fél órája próbálja altatni?:-) A lábköröm vágásról ne is beszéljünk, oda Apa is kell. Hát, remélem eljön az az idő, amikor magától rájön, hogy kapálózás nélkül 1 perc az egész...
2008. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A lányom nekem is nagyon eleven.Meg nem áll egy percre sem.mégis le tudom ehet,hogy nem vagy elég hata´rozott...

Ezzel NEM azt akarom mondani,hogy szorítsd a kezét és úgy vádg le a körmét.

Nem fog megijedni.Nincsen mitöl.Mond meg neki,hogy most levágjátok a körmét.Ted az öledbe,fogd meg a keze´,és kész...

Ja a lányomnak 2hónapos korától vágm ébren.....Addíg nem mertem csak mikor aludt :)

2008. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is nagyon eleven a kisfiam már a pelenkázás sem megy könnyen,mert mindig hason van.

Én a pelenkázón vágom a körmét.Először nehezen ment.

Határozottan megfogtam a kezét ,szépen elmagyaráztam,hogy mit is csinálunk,és ilyenkor szépen feküdni kell,meg ilyenek.Próbáltam vele kapcsolatot teremteni,hogy figyeljen rám,segítsen nekem.

Nem ijedt meg inkább csodálkozott azon amit csináltam.

Lehet,hogy pár alkalommal nehezen fog menni,nem kell nagyon erőltetni. Megpróbálhatod akkor is amikor ébredezik,mert akkor még nem olyan élénkek.

Bár szerintem jobb hogyha tudja, hogy mi történik és persze látja is.

Nem ijedt meg inkább csodálkozott rajta.

2008. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk Apa segít nyugton maradni. Beleül a lányom apa ölébe, elfoglalja a másik kezét addig, és meg támadok az ollóval, aztán a másik oldal. Kb 2 perc az egész. Észre sem veszi amikor megfogom az ujjacskáit. A lábaival már nehezebb a helyzet de az sem vészes, pedig az én lányom is egy energiabomba.
2008. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már a szülőotthonban levágtam a körmét, igaz akkor még szopi közben. Mostmár szop után vágom, mikor tele a poci, akkor picit nyugodtabb. Igaz én manükűrös vagyok, de egy biztos, sose féljél, mikor vágod neki, mert megérzi, ha bizonytalan vagy. Én mesélni szoktam neki olyankor, nagyokat vigyorog, rángatná ak ezét, de határozottan megfogom, és levágom a körmweit, nem csak a kezén, a lábán is. Most lesz 3 hónapos.

2008. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!