Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást nem fusztrálna anyósom...

Mást nem fusztrálna anyósom viselkedése?

Figyelt kérdés

Olyan érzés, mintha már most el akarna távolítani a gyerekemtől.


13 hónapos a babánk. Kb havonta találkozik a nagyszülőkkel. A covid miatt régebben volt, hogy ritkábban. A pici elég anyás volt sokáig, ha más kezében volt és meglátott engem, akkor sírt értem. Már nem anyás annyira, mindenkivel jól eljátszik, anyósom mégis levegőnek akar nézetni engem a babával és ez annyira irritál. Olyan érzés mintha valami gyerekkori szeretethiányt próbálna kompenzálni. Ha nála van a kicsi mindig vinné el tőlem, hogy ne lásson. Volt, hogy sírva nyúlt felém és anyósom mondta neki, hogy "Ne anyádhoz menjél már!", nekem meg beszólt, hogy most ne vegyem már fel őt... Múltkor minden házban lévő embert végig mutattatott a babával, hogy "Mutasd meg hol van apa... papa... mama." Csak engem hagyott ki. Többször a férjem nevén szólította a kicsit... Direkt. Rá is szóltam, hogy ő kislány, ne becézgesse már fiú néven...

Amikor szülinapi bulija volt a babának, akkor meg volt illetődve, csak a szüleihez jött, erre anyósom vagy 10x mondta neki, hogy "Nem jössz mamához? Nem szeretsz?". Erőszakos is, a kislányomnak néha kell idő míg feloldódik (de csak ha valaki nyomul rá), anyósom amint meglátja őt kb 20 x "Gyere már mamához!", "Ha nem játszol velünk többet nem jövünk!".

Ami szintén nagyon kiakaszt, hogy úgy csinál, mintha a gyereknek a férjem egy idegen lenne akit meg kellene szerettetni vele (semmi alapja nincs, imádja őt a gyerek születése óta, amint hazaér munkából rajta csüng elalvásig...). Pl: Anyósom fogja a picit, de hívják őt pl le a földszintre, ezért át kell adnia a babát valakinek. 3-an állunk mellette: a férjem, az ő férje és én. Mind a kettőjükre tukmálná a kicsit, miközben rá sem értek, csak nekem nem akarta odaadni... Nyilván elvettem, mert az anyja vagyok, csak kíváncsi voltam mikor próbálja átadni nekem magától. De mindig ezt csinálja: "Ott van apa! Menjél apához!" Az "anya" el nem hagyja a száját... Ha pl jobban elvan a papával a kicsi akkor anyósom órákon keresztül mondogatja (nevetve amúgy, de már kínosan), hogy "A papát jobban szereti, mint engem."


Titeket ez a viselkedés nem irritálna?


Biztos túlzás, hogy ezt érzem, de csak vele vagyok így, senki mással nem. Lehet azért, mert azt érzem, hogy ellenem nevelné őt és az egész családom ellen, hogy ő legyen a "kedvenc mami". (Na már én is kezdek lesüllyedni az ő szintjére lehet). Ő ki is jelentette, hogy mindent meg fog engedni az unokáinak. És amúgy ez még rohadt idegesítő, hogy hiába kérjük őt (a másik unokájának az anyukája és én" bármire, hogy ne csinálja (pl ne puszilgassa covid közepén a gyereket), helyesel, majd le*zarja, mint mondtunk. A másik becsípődése, hogy az unokák több napig legyenek nála... Én nem szívesen passzolom le a gyereket, főleg nem neki. Nem bízom benne ilyen téren, múltkor is a másik unokáját lógatta a szúrós bokorba... (Csak cipőstül a talpa ért hozzá, semmi baja nem lett, de melyik felnőttnek jut eszébe ilyen?).


Amúgy a baba szereti őt, szépen eljátszanak, tényleg. Látom, hogy anyósom is szereti. Süt-főz neki, játékokat hoz. Csak valamiért akkor is fusztrál amiket leírtam.


Szerintetek csak túlreagálom, ugye?



2021. okt. 20. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha ő lenne az anyósom, már kiosztottam volna. Kevesebbért is osztottam ki az én anyósomat, de ilyeneket olvasva örülök, hogy nem ilyen... Nem reagálod túl, de a gyerek is érzi egyébként ezeket, biztos vagyok benne. Az én 20 hónaposom már mondja nekem, hogy semmit nem játszik vele a mama.
2021. okt. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ja még annyi, hogy értem az indíttatását egyrészt, hogy ritkán látja szeretné, hogy akkor leginkább vele foglalkozzon a gyerek, ne az anyjával akit egész nap lát. De a többi nagyszülő sem látja gyakrabban, mégsem próbálnak kb "eltiltani" tőle. Ülünk 1 helyen többen, ők is, én is, a kicsi meg játszik velük. Ennyi. Mások nem néznek levegőnek, mégis jól elvan velük is a baba.


Amúgy a hab a tortán, hogy a közelünkbe szeretnének költözni, amiből tuti az lenne, hogy heti 3x-4x el szeretné vinni a lányunk magához vagy ide szeretne sokat jönni. Ha akkor is ezt csinálná amit most abból nem kis gondok lennének, ami a kapcsolatunkat illeti.

2021. okt. 20. 22:44
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Az én anyósom is ilyen és fuuu de utálom. Ugyan Ezeket csinálja pepitába. Olyanokat is csinál ezeken felül hogy ha nálunk van és mondok valamit a fiamnak pl ha ki mész vedd fel a papucsot akkor rá kontráz és ő is szalykozza ugyan azt. Meg akarja tiltani hogy ha vásárolni megyek akkor ne vigyem így etessem ne úgy nem szereti pl a paradicsomot de márpedig olyan nincs akkor erőszakolni kell bármit teszek az nem jó mindig az ellenkezője úgy neveljem vagyis neveljük a gyereket ahogy ő mondja stb. Szóval meg értem én is alig bírom el viselni
2021. okt. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem túl van reagálva. Akinek fia van, gondoljon bele, hogy egyszer ti lesztek a fiús nagyszülők, ès valószínűleg a menyetek ugyanígy fog vèlekedni rólatok.
2021. okt. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Anyám is hasonlóan viselkedik a bátyám gyerekeivel. Ezzel az erőszakoskorasával annyit ért el, hogy 3 évesen a gyerekek már mindenki máshoz előbb mennek mint hozzá, nem hallgatnak rá. Persze folytatja tovább az elmegyek ha nem szeretsz dumát, meg a bónusz mostanában a melyik mama csinálja meg, melyiket szereted jobban.

Én már elküldtem volna az ilyen anyóst, mint ahogy anyámnak is szólok minden alkalommal hogy mennyire gázul viselkedik. Minden alkalommal megsértődik, ő máshogy érzékeli, és a személye elleni támadásnak veszi. Vannak ilyen emberek, ha tudod kerülni kell őket, a gyerek meg ha kicsit nagyobb lesz reagálni fog az ilyenekre a maga módján.

2021. okt. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%
Nekem te is fura vagy. Így hivatkozni a saját gyerekedre hogy "a baba". Annyira hideg és személytelen. Meg már nem is baba. Dd ha már babázni akarod akkor "a babám". Így nem olyan mintha valami idegen gyerekéről vagy egy játék babáról beszélnél.
2021. okt. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nincs ilyen tapasztalatom, csak a leírásod alapján tudok véleményt formálni. Nekem alapból nem fura,hogy 1 hónapban 1szer látja es azt akarja hogy vele legyen vagy vele játszon. De persze te vagy ott, te tudod mennyire durva. Nekem gyakran látják a nagyszülőket, es mikor kicsik voltak is odaadtam őket nekik hogy fogják ők. De nálunk nem ilyen a szitu egyáltalán. Csak én is úgy voltam,vagyok vele hogy ha már ott vagyunk velük legyenek a gyerekek.
2021. okt. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, egyrészt elbeszélgetnék anyóssal ezekről, amik nem tetszenek. Másrészt sehol nem írtad a férjed mit szól ehhez? Neki mi a véleménye ezekről a szituációkról?

Amúgy nálunk az egyik dédi hasonló. Félévente látja a gyereket (mondjuk most már egy éve nem találkoztak), és amikor legutóbb mondtuk neki, hogy a másfél éves lányunk már pár szót próbálgat mondani leült a gyerekkel szemben és elkezdte feleltetni, mondd ezt, mondd azt, majd mikor a gyerek sírásban tört ki közölte, hogy nem is mond semmit. 🤷🏻‍♀️ Fél évig nem látta, majd érkezése után 2 perccel elvárta volna, hogy a gyerek üljön az ölébe meg játsszon vele úgy mint a szomszéd gyerekkel, aztán be volt sértődve, hogy a gyerek meg sem ismeri. Mikor a két éves gyerek nem adott oda neki valami játékot közölte vele, hogy milyen önző…Én csak azért nem szóltam bele, mert úgy éreztem nem tudnám tisztelettel megfogalmazni a gondolataimat egy majd’ 90 éves ember felé ezekre a dolgokra, meg úgy voltam vele minek is veszekedni ilyen “gyakori” találkozások mellett. A te helyzeted más, így tuti lépnék valamit.

2021. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Én is átérzem a helyzeted. Nálunk is anyóssal vannak hasonló, ha nem durvább gondok.

Mi is keveset látjuk őket, úgy vagyok vele, hogy olyankor a gyerek inkább játszon velük, mint velem, de tény, hogy ha valami történik és elkezd sírni, akkor rám van szüksége és nem egy "idegenre".

Nálunk annyival cifrább a helyzet, hogy a kevés találkozás alkalmával is anyósom csak akkor foglalkozik az unokájával, ha kép készül róluk vagy valamelyik ismerősünk látja, egyébként kimerül annyiban a dolog, hogy az ölébe ülteti és pörgeti neki a Facebookot, de ha valakivel találkozik, akkor előadja a világ legjobb nagymamája darabot. Olyankor erőszakkal lefogja a lányom, ölelgeti, puszilgatja, aminek a gyerek egy kicsit sem örül, próbál szabadulni és ha rászólok, hogy ne fogja le a kislányt, akkor én vagyok sárkány, szemét menye, aki eltiltja tőle az unokát. (ezt már visszahallottam)

A lányom 3 éves, soha nem tiltottam a nagyszüleitől, nem beszéltem senki ellen, de mostmár mégis különbséget tesz közöttük. A másik három nagyszülővel jól elvan, imádja őket, le sem vakarhatom róluk, a nagyanyját ha csak lehet kerüli.

Arról meg már nem is beszélek, hogy 3 éve mi vagyunk a világ legrosszabb szülői, mindent IS rosszul csinálunk, ezt azért sohasem felejti el szóvá tenni, de ha kértem, hogy akkor mutassa meg hogyan kell jól csinálni, akkor az a válasz, hogy tapasztaljam ki magamnak. Mi szívesen otthagyjuk az unokát bárkinél, ha kérik, akár éjszakára is, mert a lányunk élvezi ezeket az ottalvós bulikat. Anyós kifejezetten kérte, hogy ne hagyjuk rá, mert ő nem tud vele mit kezdeni, megetetni se hajlandó egy 3 éves gyereket, mondván ő nem tudja hogyan kell, de a fotelból parancsolgatni, hogy mi az, amit rosszul csinálunk, na azt tudja. Ez van...

Csak azért nem küldtem el melegebb éghajlatra még, mert a férjem anyja és annyi tisztelet jár a férjemnek, hogy nem szólok bele a családi dolgaiban.

2021. okt. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom, milyen emberek vannak..


Még szerencse, hogy az én anyósom külföldön él. Múltkor voltak itt, aztán meg visszahallottuk anyós testvérétől, hogy: “ Alig volt nálam a baba.”


6 hónapos gyereket nem szívesen adok bárkinek, pláne hogy rossz passzban is volt a fiam. Meg őszintén szólva nem is bírom azt a boszorkányt. Párom is csak elviseli, szóval hál’ Isten nem kell azon aggódnom, hogy a párom kedvéért jópofizzak.


A te esetedben szerintem sem normális, amiket művel. Hogy lehet egy gyereket lelkileg ilyen kijelentésekkel zsarolni. Ilyet mondott volna anyósom, kiba…tam volna, mint macskát sza..ni. Neki is volt gyerek, nevelte úgy ahogy akarta, de a ti nevelési formátokba ne szóljon már bele. Igenis tartsa tiszteletbe, amit kértek, mert így a későbbiekben csak alátok tesz. A gyerek meg nem attól fogja szeretni, ha mama mindent megenged, de amúgy leszarja, meg nincs egy épkézláb mondata a gyerek felé.

2021. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!