Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális baba viselkedès?

Ez normális baba viselkedès?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hòs korátòl az apja által kèszìtett ufjùsági ágyában alszik,a miènkkel van összetolva a falnál,minden oldalròl "vèdve"van. A kiságyban òránkènt ordìtott állva,beütötte magát,nagyon hosszù baba,86-os a mèrete,9 hònapos. Ùgy tűnt ez bevált,3 hònap után èjjel nincs ordìtás,alszunk. Viszont rengeteget forgolòdik,fetreng ìgy is. Egy repülőtèr is kevès lenne neki. Nèha tök nyugisan alszik,aztán elkezdi ès keresztbe-kasul nyomja,nèha mèg felis ül,jòga,ördögűzès,minden van...aztán nèha hozzám mászik álmában. Nèha ezt òrákig,s persze èn sem alszom emiatt. Már tanakodunk mitől lehet ez a nyugtalnság ès hogy vajon mennyire normális ilyen korban ez a forgolòdás? Fogzàs,hasfájás okozhatja? (nem volt hasfájòs soha) Ha fàjna valamije csak sìrna,nem? Pròbáltam hálòzsákba rakni,hátha fázik,de nem jött be. Csak egy talp nèlküli pamut pizsiben alszik,melege sem lehet. Tippek? Már esküszöm az alváslaboron is gondolkodom...
2021. szept. 20. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen normális, olyan mint a forgatott grillcsirke az enyém is.

Néha ugrabugrálva fordul át a másik oldalára, máskor jobbról-balra forog majd vissza "faltól falig".

Felül, eldől, kicsavarodik, bekuckózik az ágy egyik végébe.

Minket azért nem zavar, mert saját szobában alszik, úgy forog ahogy akar.

Javaslom a külön szobát, kamerát és leesésgátló használatát, a jobb alvásért. Jöhet a lepontozás...

2021. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Normális :)

Az én lányom ispontosan ezt csinálja, egész éjjel vándorol, forog, néha fel ül, van hogy a labamnal ébred fel.

És az ismerősok gyerekei között is elég sok így alszik.

2021. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Még 18 hónaposan is normális lenne.. kitartást!
2021. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Na akkor most megnyugtatlak talán :D enyém 4350 grammal született most 10 és fél hós fiú és 12kg 86os ruhából már nem veszünk, mert pont jó.

Mi sem tudtuk betenni nekiverte magát minden pillanatban, úgy alszik, hogy mászik, dob magán egyet. Van hogy 10 percenként felkel.

Már áll és rácsot fogva odábblép. Beszéde semmilyen. Miénk 8 hósan ugyanilyen körülmények között lábtól lemászott, pufff de semmi baja nem lett, ott voltak a földön a pokrócok, még meleg volt, lerugtam magamról szerencsére.

Nade nálunk olyan sokszor sírva kelt, mintha fájna is neki valami. De mi? Folyton rág 3 hós kora óta, van már 8 foga, de nem látom hogy duzzadt dagadt lenne. Volt hogy toltam egy adag nurofent hiszen sír folyton, biztos fáj valami. Hát nem fájt gondolom, mert úgyis sírt. Az összes fogzásra való gélt, homeo cuccot beszereztem. Semmi se volt jó. Na akkor fog kilőve. Mióta hazahoztam csak hason aludt el. Most 1-2 hete adom neki az eskimo kids tutti fruttisat. Azóta nyugodtabb, jobban is alszik. De álmában néha felsirogat mocorog és alszik tovább. Rettenetes szülésem volt. Doki szerint ez kínozhatja sokáig, mindketten megszenvedtük sajnos. Aztán még gondoltam arra túl gyorsan fejlődik, nőnek rohamosan a csontok, kutacs záródik, stb. De én se tudom kitalálni sajnos mivel segíthetnék. Gyógyos fürdetők,olajok, gyengéd altatós gyógyteák ... Persze mind babacucc :) nem mérgezem le. De ez az eskimo kids ami nekünk most hat. Eddig semmi sem volt jó. Ja és védőnő szerint azért is lehet, mert cicizik. A tápszeres jobban alszik. Vélemény? Tiétek cicis? Enyémet az is zavarja sokszor ha hozzászólok. De sokszor olyan, mintha minden zavarná. Ha egyedül hagyom, ha sokat fogom :D skorpió a drága mint én ... Lesznek gondok azt hiszem. Hintáztatjuk rengeteget. Hallottam beindít valamit az agyban. Hát jó lenne. Másik amit még mondtak az idegrendszeri éretlenség, amit majd behoznak, aztán a szeparációs szorongás mindentőlis, anyám hangjától is megijed. Mondjuk durva hangja van 😂 a nagytesóját nem bírja láthatóan. Engem ez nagyon bánt, pedig ő serdülő és imádja. Nem értem. Aztan növekedési ugrás, egy mozgásforma beindulása? Nekünk ettől sem függött ... Ki sem tudom találni. Lehet nagyon működni akara a kis agya ... Ha megtudsz valamit írj!

2021. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Normális.Az enyém 17 hónapos és mint a sajtkukac.
2021. szept. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
1 éves a lányom, mocorog, vándorol sokszor éjjel a kiságyban, de nem ébred fel. Mivel külön szobában alszik, így alszunk nyugodtan mi is.
2021. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Normális,kislányom már 21 hónapos,ugyanezt csinálta mikor velünk aludt

Külön szobája lett,onnantól nyugodtabb volt

Velünk aludt pár hónapig,de sokkal nyugtalanabb volt,mikor egy légtérben aludtunk,ő soha nem volt olyan,hogy csak velem aludjon(picit szarul is esik,főleg amikor olvasom,hogy az anyuka együtt alszik a picivel) őt még kézben sem lehetett altatni,fél éves kora óta magától alszik el

Kérdeztem dokit,védőnőt,hogy ez baj? Hogy ennyire "önálló" alvás terén?

Azt mondták vannak ilyen babák,gyerekek akik nem igénylik azt,hogy a szülővel aludjon

Nah az én lányom ilyen,csak a saját kis helyén tud elaludni,egyedül,mert igy nyugodt az alvása

Próbáljátok meg külön szobába rakni,plusz kamera,vannak elfogadható áron és majd meglátjátok hogy javulni fog,vagy rosszabbodni

De véleményem szerint javulni

2021. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Én kiságy helyett még valamikor 6 hónapos korában áttettem egy járókába.Nem a fából készültbe,hanem a kis lyukacsos textil oldalúba.

Kocka alakja van,viszonylag nagy,és ha forgolódik benne sem üti-veri magát be semmibe.


Nekem is hosszú a baba lába,és volt is egy rossz szokása: kidugta a rácsok közt,pont kifért.Egyszer ahogy forgolódott nagyon megijedtem,hogy kitöri ott a saját lábát ahogy forgolódik és a kinyújtott lába be-be ragad térd körül.Úgyhogy nagyjából 16 hónapos koráig matracozott járókában aludt,és kifejezetten jobban,mint amúgy!

Forgolódott így is rengeteget,de már neki sem volt így kényelmetlen,hogy mindenhol vagy kidugja a végtagjait (nem nagy akadály a rácsvédő..),vagy beüti magát ahogy fordul.(és nem is véd sokat már nagy babáknak.)


Most tettem vissza a rendes kiságyba,már 20 hónapos,egyre nyugodtabban alszik :)

2021. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen...Igazabol mar en is gondolkodtam mindenen..hogy veszek kamerat es kulon szobaba rakom, de felek atbukna a racsvedon is meg ismerem magam nem tudnek nyugodtna aludni,meg olyan picinek gondolom ehhez...de persze nem vagyunk egyformak...meg most nagyon ugy latom szuksege van arra,hogy ejjel a kozelben legyek,valamije hozzam erjen,azert maszik ejjel hozzam...vagy csak megsimogassam...meg bevallom nekem is jolesik ez,szerintem egyikunk sincs felkeszulve meg a kulon szobara,na nem tudom :/ Ezzel nekem sem a ferjemnek nincs baja,marmint,hogy egy szobaban alszunk...a ferjem hat o siman alszik,kepes 10 mp alatt elaludni,ot nem igazan zavarja a mocorgas..de en felebredek minden moccanasara,amikor kisagyban volt is ugyanez volt...miota anya vagyok ebren alszom,minden moccanasra kb felkelek es nehezen is alszom el,szornyu...Van jarokank is,de sosem aludt meg benne..na meg most mindenen is felkapaszkodik,all...mar lattam olyan fotelszeru agyat is,ami ilyen kocka es korbe van vedve anyaggal s a foldon van,sokaknak ez valt be..na de mi direkt vettunk egy jo draga 2 oldalas matracot,most altassam egy ilyen puha foteles vackon...A ferjem szerint velem van a baj,mert bosszant ez a mocorgas es virrasztol,ahelyett,hogy aludnek 🤷
2021. szept. 20. 16:17
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is egy éves koráig a szobában aludt velünk.Igaz,hogy nem az ágy mellé tolva (azt csak mikor csecsemő volt,kis tologatható bölcsőben) hanem a szoba másik végégben,de így mégis könnyebb volt nekem is.Nem akartam átvágtatni mindenen éjszaka akár 100x ha megébred.. :')

Plusz nem oldaná meg a mozgolódást,ugyan így pörögne-forogna a kiságyban.


De hidd el,veled nincs baj.Az a normális és természetes,hogy mindenre felébredsz.Igaz,hogy így kialudni nem tudod magad,de sajnos ez az anyaság egyik vele járója is.Valamelyik baba mellett hasfájás miatt nem lehet aludni,valamelyik nagyon hangos alvó (felsír,nevet,beszél álmában),valamelyik 5 percenként fent van mert ő is éberalvó,valamelyik 'szökni' próbál ameddig (azthiszi) alszol..

Ritka amelyik mellett nyugodtan tényleg végig alszod az éjszakát,és ha van is egy ilyened azután megérkezik többnyire a tesó :'DD

2021. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!