Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi fognál mossátok már...

Mennyi fognál mossátok már babátok fogát? Esténként fürdésnél, vagy reggel is?

Figyelt kérdés
Még csak két foga van
2010. szept. 2. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:

ez hasznos lehet

[link]

mi meg nem tartunk itt

2010. szept. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azóta mosom neki, amióta az első 2 fogacska kibújt (6 hónapos volt).

Eleinte babavizes fogkefével, normál bébifogkefe, nem gumis, bár olyan is volt a DM csomagban. Aztán Aloe First-öt fújtam a kefére, azzal mostam és 12 hónaposan váltottunk fogkrémre (fluoridmentes, mert lenyelik még).

Előzőleg beszélgettem erről gyerekfogorvossal, ő is ezt a módot javasolta, ahogy leírtam.

Most 14 hónapos a lányom, tartja a kefét, hogy nyomjam rá a fogkrémet és egyedül "mossa" a fogát, vagyis mozgatja az állkapcsát, amíg a kefét tartja a szájában vagy rágja. :-) A végén jövök én és megmosom neki.

Amúgy reggel és este mostunk eddig fogat, úl a pelenkázón és sikáljuk. De azt hiszem ideje bevezetni a délit is.


Nagyon jó a kismamablogos leírás, csak azt mondja meg nekem valaki, hogyan lehet rábírni egy 11 hónapost pl., hogy vicsorítson a fogmosáshoz... Nekem nem sikerült még. Nektek igen?

2010. szept. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!