Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » V an itt valaki, akinek...

V an itt valaki, akinek alacsony apgarral született a babája? Később lett valamilyen probléma a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Az 1 perces 3, az 5 perces pedig 8. A légzése és keringése indult be lassan, azt mondták nehezen adaptálódott a környezethez. Programozott császár volt, de műtét előtt 5 órával már elkezdődtek a fájásaim. Kisfiam pedig 53 cm és 3890 grammal született. Azt mondták ne aggódjak (mondani könnyű), erős, az inkubátort sem viselte el és hogy az 5 perces apgar jó volt.
2021. okt. 28. 05:44
 1/9 A kérdező kommentje:
39+5 napra született.
2021. okt. 28. 05:45
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A 8-as apgar egyáltalán nem alacsony...

Az enyémnek 4/7 volt.

Nem lesz vele semmi probléma.

Azért 5-6 hetesen egy dévényeshez vidd el.

2021. okt. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
7/10/10-es Apgarral szopunk 6 éve. Mindenben megkésett, figyelemzavaros, soha nem lesz 100-as.
2021. okt. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Az Apgar érték a születéskori azonnali állapotmeghatározást, és az alapján szükséges intézkedéseket szolgálja. Nagyon régen nem figyeltek meg semmit az újszülötteken, ezért sok meghalt - ami egyszerű beavatkozásokkal elkerülhető lett volna. Az Apgar pontozás ezt visszaszorította. Ebből nem szokás hosszútávú következtetéseket levonni. Ez a születési időszaknál a legfontosabb.
2021. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Szia. Kisfiam a kitolásnál beszorult, majd esett a szìvhangja, vákummal 2 es, majd 8- as èrtèkekkel született. Fel sem sìrt, de amint kitisztìtották a lègutakat, s picit ingereltèk, felsìrt. Kapott oxigènt is. Inkubátorba került 2 napra, nagyon megviselte ez a fajta születès, egy hetet töltöttünk bent, de szoptathattam a 3.naptòl, s egyre jobban lett. A szemèben bevèrzett egy erecske, ezzel jártunk kezelèsre, az is rendbe jött. Nem kìvánom senkinek, de tudom, sokkal rosszabb is lehetett volna a kimenetel, èn is nagyon paráztam. Termèszetesen sorozatos kontrollokra hordtuk, gyògytornász, neurològus stb. Játèkos tornát csináltunk vele itthon, mert volt egy pici fèloldalassága, de 3 hòs korára elmúlt. Ekkor fordult hasra is egyedül, onnantòl gyönyörűen fejlődött, semmi gond nincs vele idáig, sőt. 7 hòs korátòl szabályosan mászik, mindent sorban vègigcsinált mozgásilag, ahogy kell(ene). Nagyon ügyes, huncut baba, most 11 hònapos. Persze nem tudhatom kèsőbb milyen lesz, de az anyai megèrzèsem azt súgja semmi baj nincs vele, s nem is lesz. Kitartást, bìzz a babádban ès ne hagyd, hogy a fèlelem megbènìtson. Mi Adamo hintát is használtunk, sokat rugòztattuk, hintáztattuk benne, imádott benne aludni, állìtòlag fejleszt az is. 2 hòs korátòl már a földön habtapin volt szakember tanácsára, rengeteget játszottam, mondòkáztam vele a földön, s egyszercsak azt vettem èszre, hogy majd meggebed, hogy átfordulhasson, s elèrje a babakönyvet :)
2021. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Soha nem lesz 100as ? Szépen beszélsz a gyerekedről. Ne haragudj kérdező de ezz le kellett irnom.

Ez nem alacsony érték, nekem mindkét gyerekemnek rosszabb volt, semmi bajuk. Nem tudom össze függ e.

2021. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

"Soha nem lesz 100as ? Szépen beszélsz a gyerekedről."


Fogalmad sincs, hogy milyen tartós beteggel az élet és bizony mennyire fájó, hogy "nem lesz 100-as", hogy valószínűleg esélye se lesz a normális önálló életre, a mi életünk pedig véges, nem tudunk gondoskodni róla örökké.

Csomagolhatom én csillámpónis rózsaszín maszlagba is, a valóság ez marad. Akkor is, ha szerinted ezt nem illik leírni.

(Mi szülők, akik ilyen gyereket nevelünk, fejlesztünk, minden erőnket, pénzünket, egészségünket, és ép eszünket beáldozva, egymást között ki merjük mondani ezeket. Bocs, hogy a te lelked nem érdekel )

2021. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Azert remelem azt tudod, hogy nem a 7-es apgar miatt nem lesz soha 100%-as a gyereked. Egy 3-as apgaros is lehet egeszseges, ahogy egy 10-es is autista stb.
2021. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

8, nem mondod?

Pont azért nagy könnyelműség azt válaszolni egy ilyen kérdésre, hogy "az én gyerekemnek rosszabb volt, mégsincs baja", mert ez nem garancia semmire.

Erre csak egy jó válasz van:

Készülj a legroszabbra, tégy meg mindent és örülj, ha jobban alakul, mint amire számítottál!

Pl: nekünk az egyik jóslat az volt, hogy sose fog járni. Nem törődtünk bele, megtettünk mindent és szerencsére nem lett igaz.

2021. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!