Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám vákummal és kulccsontt...

A babám vákummal és kulccsonttöréssel született. A későbbiekben lehetnek problémák?

Figyelt kérdés
Nem rég szültem az uzsokiban 4 hete. Vákummal született a kislányom, de a zárójelentésre nem írták rá, letagadták. Egyedül a kulccsonttörést írták bele. A probléma az, hogy elég nagy izom be van csomósdva a nyakán és ezért ellentart, vagyis jobb oldalra tartja legtöbbször a fejét. Tegnap dévényeshez vittem, gyakorta vinni kell őt.A kórházban hiába vertek ki a hisztit, nem igazán érdekelték, azzal magyarázták, hogy mivel alacsony vagyok(160 cm) és 3700 gramm és 57 cm-vel született a baba, ezért nem volt elég helye és ez miatt volt. Szerintem meg inkbáb azért mert több mint 2 órán át szültem, végén két doki volt bent és az egyik ajánlotta a vákumot. Nem nyomtam és hirtelen csak kicsusszant a gyerek. Jogilag lehet tenni valamit?
2015. ápr. 9. 11:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az hogy hány órán át születik a baba, vagyis mennyi ideig tat a szülés szerintem nem okozója, ahogy te állitod.

Velem édesanyám vagy 6 órán keresztül kinlódott.

2015. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
jó csak az az egészben a vicc, hogy ha enynit kínlódnak az anyák akkor miért nem lehetett megcsászározni? akkor szerintem lett volna ilyen baja a gyerekemnek..az, hogy anyukád 6 órán keresztül szült az azért morbid szerintem.más a vajúdással együtt 6 óra plusz 20-30 percig szül..
2015. ápr. 9. 11:56
 3/16 A kérdező kommentje:
vagyis, hogy nem hiszem, hogy lett volna ilyen baja...
2015. ápr. 9. 11:56
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
164 cm vagyok... 1 éve szültem, 3800 gramm és 52 cm volt a fiam. Nekem sikerült megszülnöm, nem kellett vákum. De a fiamnak is kulcscsonttörése volt. Ez a 4. napon derült ki, amikor készültünk haza. Akkor hideg zuhanyként ért, mert addig senki nem mondott semmit. Szegénykém úgy össze volt törve, a feje tiszta lila foltos ödémás volt, de pár nap alatt az is felszívódott. Mellé a vállában ideghúzódás is volt, emiatt gyógytornára jártunk 4 hónapig. Teljesen rendbe jött, erős, legényke. Kitartás, a torna segíteni fog és rendbe fog jönni a lányod!
2015. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm megnyugdtattál ezzel örülök, hogy nálatok is most már minden rendben. én is kb 2 nap után tudtam meg..sokkoló
2015. ápr. 9. 12:21
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

De mit szeretnél tenni? Alacsony vagy, a babád nagy lett, valószínűleg bent sem volt túl nagy helye, ez is lehet oka az izomcsomósodásnak. Vákuummal született, mert valószínűleg baj lett volna, ha nem segítenek neki. Ezért akarod őket feljelenteni? Bent volt a szülőcsatornában, ott már nincs császár.

Az én fiam fogóval született, 3 órás kitolás után, ő 3900 grammal és 55 cm-el. Semmi baja nem lett, nem volt letapadása, már 3 éves, tökéletesen fejlődő gyerek. Örülök, hogy segítettek fogóval neki és egészséges.

2015. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit feljelentei, csak az a problémám, hogy miért nem tudták már vállalni a vákumot, miért tagadták le..persze azért is lehetett amivel megmagyarázták nyilván, de Te azok szerencsések közé tartozol, akiknél hál Istennek nem lett probléma. Ismerek olyanokat akik fogóval születtek és mai napig ellentartják a fejüket van aki megműtette..ezért aggódom és ha valami gond van akkor senki nem vállalja a felelősséget. persze örülök, hogy kiszedték csak a logikát nem értem, hogy miért nem lehetett ráírni a zárójelentésre. egyébként a 9. hónapban nem mondták meg,hogy annyi vagyok azt hitték 6-7 hónapos terhes vagyok...csak mivel terhességi cukrom is volt diétára fogtak, plusz szívműtéten is átestem 5 éve, ellehetett volna kerülni ezt az egészet..jó persze utólag kár siránkozni, csak tudtak a cukorról a szívműtétről és ha látták, hogy nem bírom akkor császározni kellett volna...utólag vissza gondolva, örülöhetek, hogy nem maradtam ott..a baj, hogy aznap egy csomó császáros volt és már készülődtek a császárhoz is, a férjem mondta, hogy már mérgelődtek, hogy hihetetlen, hogy egész nap császároznak..a végén én lettem a kísérleti nyúl, hogy nem csinálták meg...nekem nem a sima szülés a problémám, hanem az, hogy utólag ha valami gond van nem vállalják, hogy megtörtént hanem persze az anyukára fogják..ismerek olyat aki 170 cm kb ekkora súllyal és centivel szüeltett a gyereke és mégis ellentartotta a gyereke a fejét hónapokig, és érdekes módon vákummal született, csak ott beleírták... bocsi a regényét, csak nekem ezek az elvi dolgok a gondjaim, és itt jönnek a miértek..
2015. ápr. 9. 12:36
 8/16 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy a záróra rá kellett volna írniuk a vákuumot. Azt mondjuk sokkal érdekesebbnek tartom, hogy szívműtét után természetesen szültél, de biztosan volt oka. A helyedben most már ezt a dolgot elengedném (biztosan nehéz) és a babámmal foglalkoznék. A dévényes biztosan rendbe tudja tenni a nyakát és nem lesz semmi gond.

Amúgy igen, szerencsés vagyok, mert tapasztalt emberekkel szültem, akik tudták használni a fogót.

Egyébként fogadott dokinál szültél?

2015. ápr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát igen nehéz, de igen most már meg kell ezzel békélnem..csak azért vagyok kiakadva mert amíg bent votlunk a kórházban csinálhattak volna vele valamit..nem sajnos nem volt fogadott doki..rezidensnél szültem, le a kalappal előtte egyébként jó szülész lesz belőle, csak hát mindig ki fogom a nehezebb utat...
2015. ápr. 9. 12:49
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én szobatársam császáros volt és így is megrepedt a kulcscsontja a picinek. Neki sem szóltak rögtön, hanem a hazajövetel előtti napon úgy hozták vissza a babáját hogy az egyik karja le volt szorítva hogy ne mozgassa. Szegény szobatársam egy óra hosszát zokogott hogy hát előtte öltöztette és hát biztosan fájt a picinek.... A lényeg hogy a császár sem garancia arra hogy ne legyen semmilyen komplikáció( kulcscsont törés, repedés)
2015. ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!