Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért itt kérnek...

Szerintetek miért itt kérnek rengetegen tanácsot gyógyszer, betegség és baleset ügyben?

Figyelt kérdés

Számomra annyira egyértelmű, hogy az orvost kérdezzem.

Ilyenekre gondolok, hogy: -pöttyös a babám, mitől lehet ez, vigyem-e orvoshoz

- leesett az ágyról, sír, vigyem-e orvoshoz

- hogy kell adagolni az xy gyógyszert, nem kevés/sok amit a doki írt

- náthás, köhög, berekedt, stb. a babám, mit adjak neki?

- lázas, megy a hasa, stb. mitől lehet?


Ők még annyira kicsit, semmiből sem tart felhívni az orvost és megkérdezni, mint itt olyanok véleményét kérni, akik NEM ORVOSOK, nem látták a babát, (nem hallották hogy köhög, rekedt, stb), nem ismerik az előzményeket.


Tudom, sokan 'csak' érdeklődnek, maguk megnyugtatása végett, hogy hasonló helyzetben ki mit csinált/kapott, de az orvos nem megnyugtatóbb?


Én ezt felelőtlenségnek tartom, bár lehet, hogy én vagyok túl elfogult.


2010. szept. 3. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok tapasztalt anyuka van itt az oldalon, én nem tartozom közéjük, hiszen első babám, és engem megnyugtat ha egy tapasztalt anyuka ad tanácsot, persze ha valami gond van hívom az orvost, viszem a kislányom már egy köhintésnél de jó az is amikor más anyuka megnyugtatóan leírja a tapasztalatait,

12 hós kislány anyucija:)

2010. szept. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Sokan gondolnak valamire de másik megerősítését kérik, de én sem tudom miért nem az illetékestől kérdezik.

De ez az oldal erről szól, mindenki kérdez mindent, bár tény hogy rengeteg felelőtlen kérdés (mitől hány?), felelőtlen válasz (nyugi enyém is hányt, el fog múlni semmi baja) van ebben a kategóriában.

Ugyanígy sok ostoba kérdés van teherbeesés kategóriában (fáj a hasam mennyi % hogy terhes vagyok?) - teszt helyett....és sok a felelőtlen kérdés terhesség kategóriában is (fáj a fejem mit szedjek? ) err meg a válaszok 10 válaszoló mond 10 gyógyszernevet...holott dokit kéne kérdezni.


Van aki hasonló tapasztalatokat vár, van aki felelőtlen és van aki egyszerűen csak nagyon ostoba.....akinek van türelme válaszol a hülye kérdésekre, és megmondja mit kéne tenni, vagy legalább hogy hívja fel a dokiját az illető/csináljon már egy tesztet/menjen már be a kórházba, akinek nincs átlépi :)

2010. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi rossz nincs abban, ha vki megpróbál tájékozódni, tapasztalatok iránt érdeklődik mielőtt v miután a szakembert felkeresi. Vannak olyan anyukák, akiknek a közelében nincs olyan ember, akivel a bennük felmerülő kérdéseket meg tudná beszélni.

A baj akkor van ha vki a távdiagnózistól várja a megoldást, illetve felelőtlenül ad tanácsot.

2010. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Egyetértek a kérdezővel. Komoly dolgokban rémes,ha valaki csak az internetig jut el..és fel sem merül, hogy orvoshoz forduljon.

De olyan dolgokban, amit pl már az orvos megállapított, lehet sztem már tapasztalt(abb) anyukák véleményét kikérni. Az orvos lehet, hogy csak a könyvig jut el, az anyukák meg sokszor átélték már azt a problémát, amit a kérdező leír.

Nekem pl sok olyan kérdésem volt, amire választ kaptam, amikor a doktor néni megállapít valamit, akárhogy próbálom kitudakolni, nem sikerül a dolog okát kideríteni. Nos, ilyenkor lehet, hogy más doki néni, más anyukának elmondta a titkot. 11 hetes BaBaMama

2010. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem baj, hogy valaki itt kér tanácsot, sok tapasztalt anyuka, több gyerekkel néha nagyon is tud megnyugtató, vagy praktikus tanácsot adni. Ha nagy a baj, gondolom úgyis minden értelmes anyuka orvoshoz fordul. Téged pedig ha ez zavar, ugord át a kérdést!
2010. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az 1., 3., és 5. válaszolóval teljesen egyetértek.
2010. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy gondolom, hogy ha nagy a baj, akkor minden normális szülő orvoshoz viszi a gyerekét. Én legalábbis így teszek, ezért azt feltételezem, hogy mások se itt kérdezősködnek, hanem orvoshoz mennek. Vannak kivételek persze, olyankor elgondolkodom én is, hogy nagy felelőtlenség, amit csinál. Én biztos nem itt kérdezősködnék, ha belázasodna a fiam.


Engem jobban idegesít az, mikor kétségbe vonják az orvos szavát. Sok ilyet olvastam már itt. Na olyankor általában írok, hogy a kedves anyuka mégis kinek a szavára ad jobban? Az orvoséra, vagy az itt névtelenül fórumozó idegeneknek? Azt se lehet tudni, hogy van-e egyáltalán gyereke. Sokszor unatkozó tinik fárasztják itt az anyukákat...

2010. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem felelőtlenség, mert itt rengeteg tapasztalt anyuka van...A másik meg az, hogy itt azonnal választ kaphatsz a kérdésedre! Ha annyira rossz a helyzet, úgyis el kell menned dokihoz...
2010. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én az olyan kérdésektől tudok kibukni amikor olyanokat kérdeznek h az orvos ezt vagy azt mondta,hihetek e neki?vagy szerintetek igaza van?mért ha valaki azt mondja h nincs igaza akkor az az anyuka inkább semmibe veszi az orvos szavát és az itt lévő emberekre hallgat?
2010. szept. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg zárjuk le ezt a felesleges kérdést, ami csak provokál, és nem a kategóriának - babák - felel meg.
2010. szept. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!