Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség tünete...

Ez milyen betegség tünete lehet? Van skizofréniának olyan tipusa, amibe ez beleillik? Az orvosnak elmondtam a tüneteket, láttam az arcán az aggódást, és mondta, hogy lehet, hogy nem antidepresszáns kell, hanem vmi más gyógyszer.

Figyelt kérdés

Furcsa, álomszerü érzés, másképp érzékelem a külvilágot, a hangokat érzékenyebben, hangosabban hallom, érdekesen látok. Emelett érdekes gondolataim vannak, irreális gondolatok.

Túlaggódás, hogy pl nem sikerült a palacsinta, nem tudtam ésszel felfogni hogy lehetett, vki ezt direkt csinálja velem, majd 3 napig nem főztem, újraolvastam a receptet és csak elnéztem. Aztán amikor nagyon magamon kívül vagyok, akkor pl, hogy a barátomat csak beképzelem magamnak, valójában magamban beszélek az utcán, ez kb 2 percig tartott, de ijesztő volt. Meg, hogy kiugrok egy autó elé, akkor megtudom, hogy tényleg ott vagyok e ahol vagyok. ilyesmik.


2010. nov. 5. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Ezek kényszerképzetek.Vegyes problémád van, amelyben beletartozhat a depresszió, a pánik is.
2010. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy látom, hogy elég vegyes, vannak pánikrohamaim is, régen voltam pánikbeteg, most nem vagyok az, tudok tömegközlekedni stb. Az antidepi amit elkezdtem szedni jó a kényszerbetegségre is, remélem hatni fog.
2010. nov. 5. 12:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az orvos arcán az aggódást is beleképzelted. Annyira nem vagy speciális eset, és ha az lennél, se mutathatná.

Amúgy paranoia, skizofrénia szerintem. De majd a doki megmondja. :D

Én meg kezdek aggódni, mert én a nap felében úgy gondolom, hogy biztos csak képzelem a helyzetet és a többi ember bolodnak néz (lehet az vagyok tényleg XD), a másik felében meg alszok... :S

De szerintem ne hagyd, hogy leszedáljanak, több a kár, mint a haszon legtöbbször és így legalább különleges vagy. :D

Amúgy valami hasonló lehetek akkor én is, majd írd le légyszi a diagnózisod. :D Én még nem éreztem szükségét orvoshoz fordulni. :D

2010. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valóban így vagyunk különlegesek, van smi stiklink, de ha már elviselhetetlen akkor kell az orvos, nekem sajnos kell, öngyilkossági gondolataim is vannak...De tényleg amikor jól vagyok, szinte kinevetem magam, hogy miket képzelek, lehet, hogy ki kéne élvezni, nekem nem kell beszívnom, hogy hülyeségeket gondoljak :D Csak az a baj, hogy oylan mintha vmi nagyon rossz anyagot használtam volna, amúgy sose próbáltam még semmit. De a "müvész lélek" megmarad a gyógyszer mellett is, csak elviselhető lesz az élet :) Ma pl emeltem a nyugtatón, hát nagyon jó érzés volt, most elkezdtem az antidepit, de a nyugtató emelése illetve kezdése kissé olyan állapotba hoz, mintha megittam volna egy sört :) Néha kell az ilyen is, de nem akarok drogozni, elég az alkohol néha. :)
2010. nov. 6. 20:55
 5/8 A kérdező kommentje:
ja és mindenképp megírom a diagnózist, ha kiderítik egyáltalán, lehet csak kapom a gyógyszert, jól vagyok és ennyi. De nagyon kiváncsi vagyok mitől lehet.
2010. nov. 6. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:
skizotíp vagy
2010. nov. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:((((((((((( remélem, hogy mégse, és vmi egészen más oka lehet a dolognak, el is megyek vérvételre, hátha vmi vitaminhiány, mert nem eszek húst, nagy állatvédő vagyok. Azért majd írok, ha van vmi, ha kiváncsi rá vki :)
2010. nov. 8. 00:17
 8/8 anonim válasza:

Látom nem mostani a poszt. Kiderült azóta h mi a bajod? Jobban lettél?

Nekem is hasonló problémáim vannak :(

2015. szept. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!