Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet Glutént tartalm...

Mikortól lehet Glutént tartalmazó ételt adni a babának?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos és tegnap vettem neki Hipp tejpépet (6 hós) és este vettem észre, hogy glutént is tartalmaz. Vigyem vissza és cseréljem ki vagy odaadhatom neki...
2008. dec. 12. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Na ez az a kérdés, amiről szinte mindenhol mást lehet olvasni. A Hipp-es tejbegríz 6 hónapos kortól van jelölve, sok portálon szintén ez a kor olvasható, de pont ma olvastam valahol, hogy egy éves koráig ne adjuk. Aztán ott van, hogy az első fogaktól ajánlják a kiflicsücsköt meg a kenyér héját. Nekem anyósom glutén érzékeny, neki azt mondták, hogy 6 hónapos kortól adjunk neki nyugodtan. Aztán olvastam olyat is, hogy az anyatejes babáknál a gluténérzékenység vissza is fordulhat.

Szerintem ezt mindenki egyénileg döntse el.

2008. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10 hónapos kortól lehet adni glutént tartalmazó ételeket (korábban már 8 hónapos kortól lehetett). Ezt épp tegnap mondta a gyerekorvos. Szerintem azy a tejpépet odaadhatod, még akkor is, ha glutént tartalmaz, mert ezt kifejezetten 6 hónapos kortól ajánlják. Szerintem ez a 10 hónapos korlát olyan ételekre vonatkozik, amiket te készítesz otthon pl. liszttel, vagy pl. kenyeret nem adhatsz neki 10 hónapos koráig, mert ugye az is tartalmaz glutént. De amit a boltban úgy árulnak, hogy 6 hónaptól, azt még akkor is odaadhatod, ha glutént tartalmaz.
2008. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7 hós,és 2 hete már adok neki-én Milupa tejpépet adok neki,és az üveges Hipp desszertekből is adok már olyat,ami gyümölcs és teljes kiőrlésű gabonát tartalmaz-és semmi baja nincs.Se hasfájás,hasmenés,kiütés,semmi.Most kezdtük a túrót,joghurtot,de ezeket csak üveges babakaja formájában merem adni,az biztos,h elég tiszta,és semmi olyan adalékot nem tartalmaz,ami árthat neki.2 gyerekes anyuka
2008. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2008. dec. 12. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!