Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki úgy látogat meg, hogy beteg és nem szól róla?

Figyelt kérdés

Lassan megszületik a kisbabánk, és aggódom amiatt, hogy lesz a családban olyan, aki képes meglátogatni betegen.

Nem szeretném burokban nevelni a gyermekünkeg, de azért azt sem szeretném, ha pár hetesen, vagy 1-2 hónaposan lebetegedne, és gyógyszerrel kellene tömnöm, vagy véletlen kórházba kerüljünk.

Sajnos anyósom többször nem jelezte felém, hogy éppen beteg és kismamaként el is kaptam tőle pár nyavalyát.

Lassan szülök, már csak napjaim vannak vissza, ma meglátogatott. Kínáltam mindenfélével, de elutasította, mondván megy a hasa reggel óta. ( múltkoriban apósnak és az unokáknak is ment.)


Eléggé kiakadtam, mert képes vagyok mindent összeszedni a vitaminok ellenére is.. és nem hiányzik most a finishbe, hogy hasmenéssel menjek szülni.


Férjemnek elmondtam, hogyha megszületik a pici, nem fogom beengedni látogatni azt, aki beteg. Nem tartom korrektnek, illetve fel sem tudom fogni, hogy felnőtt emberként miként lehet így gondolkozni.

Férjem ezt túlzásnak tartja, hogy nem akarom beengedni a beteg látogatót( és hogy képes lennék elküldeni az ajtóban?), de nekem az első időszakban fontos, hogy ne keljen betegeskednünk, ígyis első gyermekes anyukaként minden új lesz számomra..


( egyébként nem vagyok ennyire a betegségekre ámblokk rástresszelve, gyermekek között dolgoztam, és szinte minden héten volt beteg kisgyermek, de nem újszülött, és egy gyermek közösségben azért ez gyakori is..)


Nektek mi a véleményetek? Én reagálom már most túl vagy azért illene bejelenti, ha valaki beteg?


2021. okt. 30. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Első babával még meg lehet ezt csinálni, többedikkel sajnos már nem - ha nagy a korkül. és minimum ovis a nagytesó. Én sem engedtem betegeket a közelükbe az első pár hónapban.
2021. okt. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Nem illik betegen menni egy pár napos babához sem pár hónaposhoz. Sőtt egyáltalán nem illik egyik életkorban sem. Engem így neveltek. Mi ha megvolt beszélve is a találkozó lemondtuk ha betegek lettünk. Bár ha csak orrot fújtunk télen egyszer kétszer nem számított betegségnek.

De a hasmenés durva lenne.

Most covid miatt amúgy a babámhoz enyhe orrfolyásost sem engednék. Csak beengednem de nem nyúlhatna hozzá. Aztán fertőtlenítenék. Ezt is csak a szűk családi körben engedném , a vita elkerülése végett , baráti társasággal nem.

2021. okt. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Azt gondolom,hogy tisztázd előre, főleg anyósod felé,hogy semmilyen betegséggel ne jöjjön az első pár hónapban. Én is agybajt kaptam ettől. "Csak egy kicsit köhögök" "Csak egy kicsit folyik az orrom". Nem. Akkor várjon egy hetet, amíg meggyógyul és jöjjön akkor.
2021. okt. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan taplóság. Már covid előtt is úgy rühelltem, hogy mindig van egy kehes idióta, aki rögeszmésen jár betegen társaságba, munkahelyre és még te érezd magad rosszul, ha szóvá teszed.


Nálunk szerencsére a rokonok maguktól nem jöttek, akik betegek lettek, a többiek is mind húztak maszkot. Ezt csak az első 6 hétben, utána nem voltunk mi se ráállva a steril körülményekre, de azért egy újszülöttnek még nincs immunrendszere, és veszélyeztetett. Akinek ezt nehezére esik megérteni, annak meg az ajtóban búcsút intenék és rázárnám.

2021. okt. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A férjed túlzásnak tartja, hogy egy újszülötthöz nem engedjük be, aki beteg?? Ne haragudj, de ezt nem is értem. Alap, hogy egy ekkora babát csak egészséges ember látogathat. Neked van igazad, és ha a férjed továbbra is ilyen idióta marad, akkor sajnos neked kell majd elküldeni a beteg rokont is, ha lesz ilyen, mert az újszülött védelme innentől mindennél fontosabb, a sértődött rokonoknál mindenképp. Nem is értem, aki szerint ez oké. Múlt hétvégén mentünk volna a férjem tesójáékhoz, 4 hónapos a legkisebb gyerek, de én és a kisfiam taknyosak voltunk egy kicsit. Természetesen áttettük a látogatást erre a hétvégére. Vannak tesók ott is persze, de minek tegyük ki a gyereket szükségtelenül nyilvánvalóan beteg embereknek?

Szóval szerintem a férjeddel és az anyjával is gond van. Anyósod mit mond, ha rászólsz, hogy a sokadik betehséget kaptad el? Vagy szólsz neki? Mert az a tippem, hogy a kicsi fia nem szól rá...

2021. okt. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt a férjeddel van a bibi. Vele rendezd, ha tudod!
2021. okt. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Legutóbbi takonykórt, köhögéssel amit elkaptam tőle ( ő a másik fia unokáitól szerzi össze ), eléggé sajnálta, minden nap hívott, hogy hogyan vagyok, de hát ez sokat nem változtatott a dolgon, mivel most hasmenéssel állított be..


Az én családom tudja, hogy a betegségre “harapok”, és pl testvéremnél vannak gyerekek, előre szólt hogy ne menjek, mert betegek.

1. Beteg leszek, így dolgozni egyáltalán “ nem lehet “ ( vagy nem kellemes )

2. A mai gyógyszer árak mellett és fizetés mellett 10-20ezer ft kiadás más “hibája” miatt nonszensz..


Férjemnek mondtam, hogy most eddig nem szóltam, mert ‘csak én’ kaptam el eddig, de ha megszületik a pici, nekem az ő egészsége fontosabb lesz mindennél.


És igen, azt is tudom, hogy nem lehet kivédeni, főleg ha megyünk közösségbe, és ha lesz tesó is..

De azért ne más felelőtlensége miatt szenvedjünk ilyen-olyan betegséggel az első 1-2hónapban. :(

2021. okt. 30. 07:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Fhu az én anyósom is ilyen... Akkor jött be a covid, amikor szültem. Ő rá egy hónapra náthás lett, mondom légyszi ne gyere át amíg beteg vagy. Azt mondja sértődötten, hogy 'nem vagyok leprás 🤨'.

Múlt hónapban (már másfél éves a lányom) is meg volt fázva nagyon durván, nem szólt, ölébe vette a gyereket, ölelgette, puszilgatta. Természetesen rá egy hétre a lányom is beteg lett és három hétig köhögött...


Most covidos anyós, annyi van benne, hogy azért most tartja a karantént...

2021. okt. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy influenza időszakban (ami most coviddal is terhelt) szerintem egyértelmű, hogy minden látogató húzzon maszkot. Én is voltam a barátnőmnél a minap. 2 hónapos a kisfia. Nem volt kérdés hogy felveszem a maszkot. De ez nem új dolog. Anno a 22 éves öcsém, aki februári, is csak maszkban volt látogatható.
2021. okt. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért férjed is cuki... Ja, nem...
2021. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!