Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apósom nem érti meg miért nem...

Apósom nem érti meg miért nem jöhetett babát látogatni .. Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Apósom szeretett volna ma jönni, de én megkértem hogy ne jöjjön mert az anyósom akivel természetesen egy háztartásban élnek eléggé beteg . ( Nagyon rondán köhög , valószínűleg valami vírus ) Mikor megkértem még ő volt megsértődve . Azt hozzá tenném hogy a kézmosás sem volt számukra alap mielőtt hozzá nyúlnak a picihez és állandóan a kezét puszilgatja anyós . A párommal nagyon összevesztünk, mert szerinte én túl reagálom . Szerintetek ?

A kisbabám most lesz hat hetes és nem szeretném ha elkapna valamit .



2021. okt. 3. 22:26
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
13%
Jajj. Tedd vitrinbe gyorsan.
2021. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem teszem, csak nem értem miért kell így idejönni . Anyós is el akart még így is jönni . De minden vélemény hasznos szóval köszönöm a tiédet :)
2021. okt. 3. 22:49
 3/51 anonim ***** válasza:
93%

Az egyes gyökér😃

Igazad van. Beteg, ne menjen. Meggyógyul, minden további nélkül.

2021. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk alap volt míg pici volt, hogy senki nem jön betegen. Olyan se aki egy háztartásban van beteggel. Szerintem azért ez még nem épp vitrinbe rakás. Felnőtthöz sem megyek amikor beteg vagyok. Nem ragasztom rá senkire.
2021. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem igazad van, attól, hogy betegen nem engedsz a közelébe embereket, még nem tartod vitrinben. Én várandósan sem találkozom olyannal, akiről tudom, hogy beteg, a családom, barátaim, ismerőseim ezt tiszteletben is tartják. Lehet, hogy nekik csak egy nátha, de varandósan vagy pici babáknak nagyon veszélyes lehet (főleg, ha lázat is okoz stb.).
2021. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Az 😀 köszönöm hogy kimondtad helyettem hármas ..

Teljesen egyetértek veletek!Hiába nem érzi magán az ember,attól még lehet hordozó .

Egy háztartásban élnek. Egymás után fogdosnak mindent .A kézmosáson is meg voltak sértődve .Hihetetlen hogy felnőtt emberek és ennyire nem érdekli őket a higiénia ...

2021. okt. 3. 22:58
 7/51 anonim ***** válasza:
88%
Nem reagálod túl. Normális ember betegen felnőtthöz se megy, nem hogy újszülötthöz. (Értem, hogy az apósodnak nem voltak tünetei, de az nem jelenti, hogy nem is kapta el.) Amúgy ezt a pároddal is meg kéne beszélni. Lehet, hogy náluk más (rossz) szokások voltak, de már ti így, babástól vagytok egy család. Együtt kell kialakítani a saját szokásotokat.
2021. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
14%

Ha jól értem a leírást, a kérdezőnek nemcsak a valóban beteg anyós, hanem a tünetmentes após jelenléte ellen is kifogása volt.

Ezt én se tartom indokoltnak. Apóst simán engedhette volna jönni.

Az egy másik kérdés, hogy mondjuk két hét múlva remélhetőleg anyós is egészséges lesz, és akkor kéz a kézben vita nélkül mehetnének após és anyós együtt.

Az meg egy harmadik kérdés, hogy nálunk az apai nagyszülők a kórházban várták a baba megszületését, tehát pár perccel a születése után már láthatták. A távolabb lakó anyai nagyszülők pedig még a kórházban meglátogatták őket (igaz, akkor nem volt covid).


Szóval ha jelenleg a kórházba esetleg nem is jöhetnének be (nem ismerem a mostani szabályokat), az biztos, hogy nem váratnánk egyik oldali nagyszülőket sem 6 hétig, hanem amint otthon van a kisbaba és az anyuka, egy rövid látogatás kijárna minden (egészséges) nagyszülőnek.

2021. okt. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Próbálok párommal dűlőre jutni..de ő folyamatosan csak azt hangoztatja hogy én utálom a szüleit mióta meg van a pici.

Nem utálom őket csak egyszerűen alap dolgokra nem képesek odafigyelni . Mindig adnak rá okot hogy az ember rosszul érezze magát . Anyósom is folyamatosan okoskodik .

Beszéltük még szülés után hogy besárgult a baba vagy sem, én pedig mondtam hogy nem és a doktornő azt mondta lehet nem is fog

De anyós mondta hogy mindenképp befog sárgulni .

Mikor hazamentünk átjött és diadalmas kárörvendő vigyorral az arcán mondta :

Én meg mondtam, nekem van igazam ....

Nem veszi észre mennyire gyerekes ez a versengés amit próbál belém csinálni

Ha én A-t mondok ő biztos B-t

2021. okt. 3. 23:09
 10/51 A kérdező kommentje:

Kedves nyolcas

Köszönöm a választ . Szó sincsen arról hogy alapból ne jöhettek volna .

Jöttek is . A kórházba csak apuka jöhetett a covid miatt de mindkét oldalról a nagyszülők jöttek amint hazaértünk.

Ezzel semmi gond nem volt . Utána is voltak többször is .

Szimplán csak nem akarok kockáztatni , mert én fogom megszívni szegénnyel ha beteg lesz .

2021. okt. 3. 23:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!