Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megy nálatok a TV baba mellett...

Megy nálatok a TV baba mellett napközben?

Figyelt kérdés

A férjem mániája ez az állandó tévézés, mármint sokszor nem nézi, csak háttérzajnak megy.


Én nem kapcsolom be nap közben a TV-t, max. néha a Youtube-on rákok be rajta zenét, de mihelyst a férjem hazajön, egyből nyúl a távirányítóért. Hétvégén egész nap megy, ha bent vagyunk.


Engem az azért zavar, mert most már kúszik-mászik a kisfiunk, szóval nem tudom egyszerűen elfordítani, ezért sokszor nézi a tévét. Szerintem ennyi idősen még nem tesz jót neki, hogy órákon át megy mellette a TV napi szinten, de a férjemmel ezt nem bírom megértetni.


Már komolyan öszevesztünk emiatt párszor.



2021. nov. 6. 21:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
A mi LG okostevenken be lehet allitani, hogy kikapcsoljon a kepernyo, es csak a hang szoljon. Azt hiszem, az energiatakarekos beallitasokban van valahol.
2021. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Amíg még pici volt ment de mostmár van hogy hetekig csak altatás után kapcsolom be. Hálistennek nem is köti le annyira de volt, hogy mikor leraktam játszani majd kiesett a szeme annyira nézte. Inkább kikapcsoltam, amúgy se megy benne semmi.

Ráadásul elrettentő példaként barátaink kislánya bizonyítottan digitális autizmusban szenved mert TVvel, tablettel van lekötve a figyelme.

2021. nov. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk megy a Tv, meg is kukulnék itthon egyedül, csendben, egész nap.
2021. nov. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%

Hű de lefognak pontozni 😅Nálunk megy egész nap.

A tvzés akkor van rossz hatással a gyerekre ha ahelyett hogy játszanál vele inkább leülteted elé mesét nézni.

Az hogy bele bele bambul (ilyenkor inkább a reklámoknál hajlamosak) még nem okoz neki agykárosodást

2021. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
69%

Én amikor pici volt, szoptatás közben néztem. Órákig képes volt nyammogni és muszáj volt, hogy ne őrüljek meg. Ő úgyis háttal volt vagy aludt.

Amikor nagyobb lett, akkor délelőtt és délutáni alvás után is sétáltunk vagy a játszón voltunk, így csak a délutáni alvása közben kapcsoltam be vagy fülessel zenét hallgattam stb.


Nekem is muszáj, hogy szóljon valami amikor otthon vagyok.

2021. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
52%

4, olvass egy kicsit: a tartós háttérzaj és lehet ez ràdió is, nem csak tv, egyértelműen káros. Nyilván nem agykárosodott lesz, de megnehezíted vele a dolgát pl: beszédtanulásnál is.


Nem, nem Tv-zünk a gyerekek mellett. Első gyereknél az elején elvétve igen, de onnan, hogy oda fordult és bambulni kezdte a villódzó fênyeket, leszoktunk a minimálisról is. Bőven elég nekünk altatás után a tv.

2021. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
38%
Nincs is tv-nk, sem a saját, sem a gyerekek agysejtjeit nem pusztítjuk.
2021. nov. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
58%

#6 2,5 évesen már összetett mondatokban beszélt. Beszédhibája sem lett.


Egész nap a háttérzaj nyilván zavaró még a felnőttnek is. De nehogy már egész nap csendbe kelljen lenni.

Amikor telefonáltam, neki az is háttérzaj volt, vagy amikor a másik anyukával toltuk őket a babakocsiban, akkor sem voltunk csendben.

A második gyereknek meg végig ott a háttérzaj a nagyobb tesótól.


Jók tudnak lenni a tanulmányok és kutatások, de nem árt gondolkodni is és nem mindent vakon elhinni.


#5 voltam

2021. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%
Nincs előfizetésünk, így nem tud mi menni. Csak akkor kapcsolom be, amikor a lányom bogyó és Babócát akar nézni, néha nézheti fél órát, de korlátozva van. Amúgy semmi más háttérzaj nincs itthon, én meg attól őrülnék meg, elég, ha ő hangoskodik, néha még sok is :D
2021. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%
Egész nap megy
2021. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!