Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan jut időtök egy apró...

Hogyan jut időtök egy apró csecsemő mellett, aki most született és nem nagyon akar aludni napközben, a nagyobbik gyerkőcre, aki 4éves?

Figyelt kérdés
Apa nem nagyon tud vele foglalkozni,mert dolgozik reggeltől estig,a nagyiék is és hát persze ovibs nem vették fel,mert itthon vagyok a picivel?
2010. aug. 16. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igaz Nekem a Nagylányom 27 hónapos, a Kisfiam 4 hónapos. Ha nem alszik a Kicsi, akkor úgy játszunk, hogy a Nagy az futkározik a én a két gyerek között ülök, és hol egyiket hol a másikat próbálom szórakoztatni, vagy ketté szakadok és egyikhez is megyek, meg a másikhoz is oda megyek akkor külön szobába játszanak, mert nem mindig akar ott játszani a nagy ahol a kicsi van és tuti, hogy ha átkezdem hordani a kicsit és a játékait, addigra megunja a nagy az ottani dolgokat. Én így a nap végére hulla vagyok, de legalább nem nagyon sír egyik se és én se érzem magam rosszul, hogy nem foglalkozom egyszerre a kettővel, meg ők is szokják, hogy várni kell egymásra egy kicsit. De azért esetek többségébe van azért sírás, mert én is csak egy vagyok és nem tökéletes, s néha valljuk be nem tudok két felé szakadni! De amúgy nagyon jó ez így, de néha úgy érzem kicsit tényleg kicsi lett a korkülönbség. De idővel behozzák és jól elfognak játszani egymással.

Nekem a főzéssel vannak problémáim, mert még mindig esetek többségébe akkor tudok főzni, ha a Párom itthon van este és lefoglalja őket vagy korábban kellek fel, de akkor meg estére még jobban kivagyok.

Üdv egy 27 hónapos Nagylány és egy 4 hónapos Kisfiú Anyukája.

2010. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Nekem még nincs 2. gyerekem, de ismerek olyat, akinél hasonló volt a helyzet. Ő hordozókendővel oldotta meg, vagy legalábbis javított a helyzeten. Hozzászoktatta a kicsit, hogy magára kötötte, kezdetben a mellkasához. Kb. 2-3 hós kortól lehet előre kötni a babát. Szóval a babát magára kötötte, akit megnyugtatott a testközelség, a két keze viszont szabaddá vált és, ha nehezítetten is, de tudott foglalkozni a naggyal. A kicsi, meg ha nem aludt, mindent figyelhetett és ahogy nőtt őt is bevonták a játékba. Amikor már nagyobb lett a baba és kialakult a napi két rendszeres alvása, akkor amíg a de. a baba aludt, addig a naggyal játszott, de sokáig, amíg szükség volt rá, kendőben volt akicsi és onnan figyelt. Aztán amikor ő is mászni kezdett, már kevésbé kellett a kendő. Na persz más hordozási eszköz is szóbajöhet, amelyik neked szimpi, a kendőkötést azért meg kell tanulni. Szóval az ismerősöméknék ez működött, én is ezt csinálom majd, ma meglesz a 2. gyerekünk.
2010. aug. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: a kendőben születés napjától lehet, nem kell 2-3 hót várni. A mei-taihoz kell hogy vmennyire tartsa a fejét, legyen kb. már 3 hónapos de a kendő mehet születéstől.

Én is a másfél évesem mellett kendőzni fogok (még 2 hónap van vissza), meg Adamo hintában ringatom majd, h jusson a nagyra is idő.

2010. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Oviban nem veszik fel? Ilyet még nem hallottam... Bölcsibe oké, de hogy oviba? ....

Amúgy én fordítva tenném fel a kérdést, hogy van időtök a nagyobbra a kicsi mellett?

Nálunk a kicsi "jobb" lány, szépen elvan egyedül, ritkán kell "foglalkozni" vele, a nagy viszont 24 órás...

2010. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem törvényellenes, hogy nem veszik fel az oviba.Ennek járj utána!Nálam két év van a gyerekek között.Én is hordozókendőt használtam.A szigorú napirend segített, hogy túléljem a nappalokat és az éjszakékat.Volt, hogy két kézzel mosogattam, s a lábammal közben tologattam a babakocsit.Nem könnyű.
2010. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsika, nem törvényellenes, hogy nem veszik be az oviba, az csak 5 éves kortól kötelező. És ez nagyon sok helyen jellemző sajnos. Csak magánovi lehet a megoldás...
2010. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ez így van ahogy az utolsó írja. csak 5 éves kortól kötelező. Sok ismerősöm gyereke még 4 évesen otthon kuksol, meg magánoviba jár, mert itt mifelénk nincs hely oviba sem, bölcsiben sem...
2010. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 1 gyerekem van. Szerintem sok függ a kisbabától, és hogy mennyi igazi segítséget kapsz. Ezért nem akarok legalább 4 éves koráig testvért, ha a körülmények nem változnak. Ha visszagondolok, mi volt itt 16 hónapig, és a családban sok babáról amiket akkoriban mondtak... Nem, gondolkodjunk reálisan. (Pedig nekik volt "segítségük" is, ill. semmi elcseszett orvosi dolog, mégis, sok mindenben gyerekfüggő.)

Tudni kell, mit vállalunk.

2010. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem fejeztem be (még 1 gyerekkel sem tudok annyira ide koncentrálni): szerintem nem lehet 2 felé figyelni, ez van, ugyanakkor mindketten igényelnék... Alternatíva, amit írtak előttem, hogy hol ide-hol oda futsz, a végén ki vagy készülve, és az eredmény: a felét mindketten megkapták a nekik szükséges figyelemnek. Szerintem azt kell nézni, ami legjobbat tehetsz, és még mindig ezt látom a legjobbnak.

15.53

2010. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!