Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy vagytok fittek,...

Anyukák, hogy vagytok fittek, szépek egy újszülött mellett? Hogy van energiátok ennyi mindenre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az én kislányom 1 hónapos múlt, mostanában viszonylag jól alszik, csak hajnali 3 és 6 körül kell, igazából osszetehetem a kezem szerintem. Viszont így is elképesztően kimerült vagyok egész nap, szó szerint mindenem fáj a fáradtságtól, kezem lábam, derekam, fejem. Az első hetekben itt volt az anyósom, mindenben segített, a férjem is segít, de nem várom el tőle, hogy munka után még a házimunkat is ő csinálja, engem pedig borzasztóan tud frusztráltni ha pl nincs elmosogatva, fel kell porszívózni stb. A fozesrol nem is beszélve, szeretnék itthonra finomat főzni, de mint valami mosott szivacs olyan vagyok. Valószínűleg akkor kell majd az ilyeneket megoldanom mikor alszik a Picur, mert ha ébren van, 10 percnél tovább sehol nem marad meg csak a kezemben.

Végül pedig, ami valójában talán nem is annyira fontos, de nagyon zavar, amit a tükörben látok. Nagyon hiu vagyok, és most ugyebár szépen kiutkozik a kialvatlanság az arcomon, amin semmilyen smink nem segít. Olyan sok anyuka szép ilyenkor is, mikor fáradt,én is szeretném magam csinosnak érezni, de nagyon nem megy.

Remélem nem tűnik panaszkodasnak nagyon mindez, mert a legfontosabb, hogy itt van a mi kis kincsünk, csak pár ötletet szívesen fogadnék hogy javítsak egy kicsit magamon. Köszönöm Nektek



2021. nov. 7. 15:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Én csak aludtam, mikor aludt, kaját rendeltem, az végképp nem érdekelt, hogy milyen a sminkem.
2021. nov. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Kaját rendeltem, takarítot hívtam, a szépségápolás meg kimerült a hajmosásban.

Idővel jobb lesz, tényleg.

2021. nov. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen
2021. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a smink ilyenkor sokadlagos dolog, de nekem sajnos kell egy kicsi, hogy jól érezzem magam a bőrömben.
2021. nov. 7. 15:46
 5/27 anonim ***** válasza:
38%
Ugyan én még csak az első trimeszterben vagyok, de az egész napos rosszullétek miatt pont úgy érzem magam, mint te. Nekem az tud picit segíteni, ha teszek valami zenét vagy podcastet miközben csinálok valamit, takarításnál, főzésnél mindent részletekben csinálok és két feladat közt pihenek egy picit. Sminkelni a szükséges minimumot teszem fel, mert anélkül tényleg ijesztően nézek ki, a hajamat felfogom egy magas copfba, ami nem néz ki rosszul, de sokkal kevesebb gond van vele, mint a kiengedett hajjal. De a nap nagy részében őszintén szólva csak vergődök és próbálok túlélni, úgyhogy ha másnak van tippje, én is szívesen veszem. :(
2021. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
25%
5-ös vagyok, még hozzátenném, hogy próbálj mindent ülve csinálni, a sminkelést, főzést is. Az segít picit.
2021. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell állandóan a kezedben tartani a babád. Tedd az ágyába és ne vedd fel, akkor sem ha sír. A babák úgy viselkednek, ahogyan szoktatják őket. Ezt nem én találtam ki, hanem egy gyermekpszichológus.
2021. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
Ne az instamamikat vedd alapul. Egy selfie erejéig bárki tud jól kinézni. Közben meg lehet, hogy az a 10 perc volt az összes jó rész a napból.
2021. nov. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%
Száraz sampont használok, enyém 2 óránként kel 8 hetesen😅 letojom hogy nézek ki, örülök ha élek. Mostanában az a dilemmám, hogy amikor alszik egyek vagy aludjak🤔
2021. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
59%
Én alapból nem értem, miért olyan fontos baba mellett sminkelni. Összekened vele, lenyalja.
2021. nov. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!