Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, kíváncsi lennék a ti...

Anyukák, kíváncsi lennék a ti 6 hós babátok napirendjére!?

Figyelt kérdés

6 hós babám eddigi napirendje kórházi bentlét és utána való 1 hét nátha miatt teljesen felborult egy hónapja! Bár a védőnőnk a mozgásfejlődést, a hozzátáplálást és a fogzást is oknak találja. Azóta (1 hónapja) próbálom visszaállítani, de nem nagyon megy... azt vettem észre, hogy a babám este csak 9 órát szeretne aludni, nappal pedig d.e. és d.u. kb 2-2 órát aludna. Így lenne meg a napi 13 óra. 7kor van a fürdetés nálunk és van mikor 8kor alszik, de van hogy 9-10 között, a 8 órásival az lenne a baj, hogy így már 5kor kipattan a szeme, ami nekem nem valami jó. Illetve, éjszaka 1-2szer kel fel, sírva általában, vizet nem fogad el, de tápszerből is csak valami 30-40ml eszik és alszik vissza. Az éhség keltheti? De akkor miért csak ennyit eszik?

Szerintetek normális ez az alvás ami nála van?



2021. nov. 7. 15:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt szeretném megtudni, hogy szerintetek normális hogy a nappali 2-2 orás alvásból van mikor felkel? de olyankor vissza lehet altatni
2021. nov. 7. 16:18
 2/4 anonim ***** válasza:
23%

Mit nem adnék ha csak ennyiszer kelne a gyerek. Enyém még csak 8 hetes.

Facebookon van szoptatási tanácsadó csoport( csak szakemberek) ők tudnának segíteni.

2021. nov. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Ott van a 4hós alvási regresszió, ahogy a védőnő mondja mozgásfejlődés, fogzás, beszédfejlődés. Minden közrejátszhat.

Én sose számoltam mennyit alszik. Fogalmam sincs pedig 8hónapos. Amikor álmos altatom aztán alszik ameddig. Van, hogy fél óra van, hogy 2. Van amikor visszaalszik, van amikor nem.

Az éjszakákat nem is említem, mert 4-5-6ébredés a mininum, csak cicin alszik vissza de nem az éhség miatt hanem csak kell neki a megnyugvás.

2021. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Néha te se jössz rá, hogy mitől ébrednek...vannak jobb, meg rosszabb periódusok, nálunk a fogzás nagyon bezavart pl., de minden baba más. Lehet, hogy vége ilyenkor egy alvásciklusnak, megébred, keres téged, kapja a cumisüveget, pár korty és alszik is.


6 hós napirendünk (plusz-mínusz fél óra):

6.30- Reggeli ébredés

8.30-10.00- Első alvás

13.00-14.30- Második alvás

17.30-18.15- Harmadik alvás

20.30- Esti lefekvés

01:00, 04:00- Éjjeli evés (sima éjszakákon 2x kelt)

2021. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!