Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiváncsi lennék 9 hós babák...

Kiváncsi lennék 9 hós babák napirendjére, alvás, evés, séta, mit mikor csináltok, mennyit esztek és alszotok stb? Kérlek írjatok! Egy 9 hós kislány bizonytalan anyukája :-)

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem napi 4-szer eszik, kb 100-150 gr-ot, attól függ, hogy mit adok neki, mellette még 5-ször szoptatom. Itt mindig lepontoznak érte, de nekem a védőnő azt mondta, hogy 1 éves korig nem kell kiváltani szoptatást. Én megfogadtam a tanácsát, mert szerintem is az anyatej a legegészségesebb neki. Mondjuk mellette nem eszik sokat, főzeléket nem is akar, inkább csak gyümölcsöt.

Reggel 7-kor kel, aludni kétszer szokott nap közben kb. 10-kor fél órát, meg 3 körül 1 órát. Este 8-kor fürdetés, és utána fél 9-9 körül alvás reggel 7-ig.

2009. febr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam lassan 10hónapos.Reggel 6-7közt kel 8ig játszik a kiságyba 8kor reggeli fél szelet vajaskenyér 1,5dlkakaó,10ig játék 10kor 1alma kekszel vagy valamilyen gyümi utánna alvás 10.30-kb 11.30ig.Játék 12.30-1ig akkor ebéd husis főzelék,utánna megyünk sétálni 3-4ig majd 4körül uzsi gyümölcs utánna alszik 1órát,felkel cicizik.játék 6.30ig akkor következik az esti szertartás meztelenkedés,vacsi főzelék sinlaccal vagy tejpép,pancsi és 8.30körül tente.Éjjel általában egyszer ébred cicizni.Hát nagyjából átlagosan igy néz ki egy napunk. Persze vannak eltérő esetek,és a picike sem mindig egyforma.
2009. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8,5 hónapos.Általában 6-7 között kel reggel kb.1 órát fennt van és utána alszik legalább 10 óráig.

Ilyenkor megreggelizünk,ő általában gyümit,babapudingot vagy naturjoghurtot gyümipéppel.Utána játék, majd cicizés.Ezután elmegyünk sétálni(amig korán sötétedik ilyenkor szoktunk),majd ha hazaértünk ebédelünk.Próbálok főzeléket adni neki,de általában keveset eszik.Közben hazajön a nagyobbik fiam a suliból,játszik vele egy kicsit.Majd ismét szopi és alvás.Ez jó esetben 3-6ig eltart.Utána játék vacsi fürcsi,és cici,majd szunya!

Nagyjából ennyi!De vannak napok amikor megyünk valahova,akkor ez persze felborul!

2009. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

8 és fél hónapos a fiam. Reggel fél 7-kor kel, 8-kor szopizik, utána 9 örül séta, alszik 30-40 percet. Fél 12-kor főzelék (kb 120 gramm) +szopi, fél 1-kor alvás kb. negyed 3-ig, fél 3 uzsi gyümi+szopi, fél 5-kor szundi 30 perc, fél 7 Sinlac (kb. 140 gramm), 7-kor fürcsi, utána szopi, 8-kor alvás 4 körül szopizik.

Nagyon jó így a napirendünk, nem nyűgös, kiegyensúlyozott baba.

2009. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pár nap híján 9 hós a kislányom. Reggel 7 körül ébred, 8 körül eszik gyümipépet, utána játék többnyire a földön pokrócon, néha jön a számítógép elé és veri a billentyűzetet, aztán kb. 10 órakor szunya kb. 12-ig. Ébredés után ebéd, főzelék, többnyire husis, néha husi nélkül, már próbálkozunk a tojás sárgájával is. Ebéd után kis pihi a székében, aztán szintén megyünk le a földre, általában minden nap jönnek a szüleim uncsizni, akkor már itt vannak és játszunk együtt. Kb. 2 óra körül megyünk sétálni, aztán ismét játék a földön, lassan megjön Apa a munkából, aztán kb. 4 óra tájban gyümipép evés, utána alvás, kb. 6-ig, utána ismét játszunk már Apával együtt 7-fél 8 körül kap egy kis tejpépet (nem annyit, amennyit megenne, hanem kevesebbet, mivel hamarosan jön a vacsija) kb. 80-100 grammot eszik belőle, utána már próbáljuk valahogy kihúzni a pancsiig, ami fél 9-9 körül van, aztán vacsira tápszer kb. 180-190 ml. Éjjel egyszer ébred enni tápszert, van, hogy többször kel, de akkor nem eszik. Kb. így alakul a napunk. :)
2009. febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5-6 között hajnali szopi (egyik cici), egyből visszalszik

fél 8-8: ébredés és szopi (másik cici) közös játék a nagyágyban

játék, háztartási tennivalók közös "intézése"

fél 10-10: tízórai (gyümölcs, 100-150g)

11 körül: kb. 1 óra alvás

fél 1-1: ebéd (főzelék husival vagy sajjtal, 150-200g)

játék

fél 3-3 séta: kb. 1 óra, de közben bealszik a manó így mikor hazaérünk kitolom az udvarra és ott alszik tovább

tehát fél 4 körül: kb. 1 óra alvás

ébredéskor uzsi (szopi)

játék

6-fél 7: vacsi (tejpép)

játék apával

fél 8 fürdés, jóéjt-szopi

8 alvás reggel 5-6-ig

2009. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk a következő 1 nap:

6 körül kel, mert apa is akkor ébred... fél 7 -7 körül reggeli, 265 tápszer.

aztán játék, rendrakás...

9-9:30 körül gyümi 10óraira, joghurttal, v túrókrémmel

aztán alvás kb 1.5 óra

1 fél 2 felé ebéd. kb 200 gramm főzi husival, v tészta...

aztán séta, ha engedi az idő. ha kimegyünk, elalszik a kocsiban.

ha megjövünk, jászunk tovább.

4 negyed 5 körül uzsi, tejpép 150 mili vízből

aztán játszunk megint

fél 7 fürdés

7 vacsi 265 tápszrt

fél 8kor megy csicsikálni:)

2009. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!