Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le az éjjeli...

Hogy szoktassam le az éjjeli tápszerről?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő hónapban lesz 2 éves, és igen, még adok neki tápit. Vacsi után lefekvés előtt benyom 260 ml-t, aztán ha nem aludt délután akkor elalszik, ha nem aludt akkor pedig valamit kitalál (könyvnézegetés, rajzolás), és kicsit később kér még tápszert és utána alszik. Utóbbi fél évben éjjelente kb. mindig kelt egyszer, tápszer nélkül nem aludt vissza. Nademármost. Én nem tudom mi baja, lehet a foga jön, de van, hogy 3x is kel éjjel, és ha nem kap tápit, üvölt torkaszakadtából. Se víz, se tea, se tej nem kell. Ötletek, hogy hogyan szoktathatnám le? Vagy jól van ez így, majd leszokik? Vagy ez most egy ilyen időszak?
2021. nov. 12. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Na most ne haragudj,de neked mindössze tápszert vacsorázik a 2 ÉVES gyermeked?

Hát ezért kel fel.Kb mintha édesített vitaminos vizet itatnál vele és azt várnád,hogy jól lakottan húzza ki az éjszakát.


Tessék vacsorát csinálni neki.Minél laktatóbbat,és ha amellé fér még le tej,tejital,tápszer,joghurt ital vagy bármi az mehet,de az csak bónusz a megszokott rituálé kedvéért.


Egy éves kortól már bőven mindent ehetnek a gyerekek,2 éves korra minden egyes fő étkezésnek része kellene,hogy legyen..hát normális étel.

Rég olyasmit kellene ennie mint nektek,nem mondta védőnő se meg úgy..senki? Hát meg van minden fogacskája,had használja.Nem kisbaba,simán vacsorázhat azt amit ti,ahogy reggeliznie és ebédelnie is minimum azokat kellene,nem tudom a többi esetleg hogy s mint áll..:x

2021. nov. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Odaírta, hogy vacsi után első. Az egész válaszod így teljesen értelmetlen.

Honnan veszed mit eszik? Azt nem.is írja. Tuti ugyanazt a kérdést olvastuk?

2021. nov. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Huhh. Ezt most én sem értem mi volt ez az első válasz. Azt eszi mint mi, vacsit is eszik, de ezt írtam is.
2021. nov. 12. 01:27
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Eszik, oké, de biztosan nem eleget. Nem az első vagyok és fel is fogtam, hogy vacsi utánról van szó, de 2 évesen már nagyon nem így kéne ennie. Nappal mit eszik? Mennyit? Nem az van, hogy válogat, aztán este rájön, hogy amúgy egész nap éhes volt? Nem bántásból kérdezem, nekem is volt mindkettőnek fényevő korszaka.
2021. nov. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Lehet amúgy még igénye éjjel az evésre. Nekem ugyan 1,5 éves , de még szoptatok éjjel, ha kér.

De ha te semmiképpen nem akarod, me adj neki, ha sír simogasd, ringasd. Lehet fog üvölteni jó pár napig.

Az is lehet fogzik. Ha neked nem teher, nem kell emiatt aggódnod. Rengeteg baba szopizik pl éjjel még ennyi idősen. Ahogy nektek jó, úgy csináld.

2021. nov. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

#4

Az enyém tuti eleget eszik, mégis szokott éjjel minimum 1x szopizni.acumisuveg Még szopizás nem csak evés

5os voltam.

2021. nov. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
De gondolom nem fél litert. 😊
2021. nov. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Derjaderja ***** válasza:
60%

Úgy tudom, kb 3 éves korig az ilyen éjjeli evés normális.

Ha most hirtelen romlott, én várnék picit, talán csak növekedési ugrás vagy valami érzelmi nyűg. Nincs vmi bölcsi v kistesó v családi változás?

Az én lassan 3 éves lányom is tolja ugyanezt csak ő szopiban, sokszor semmi éjjel, de néha becsúszik pár ilyen nap. Pl ha lappang vmi benne vagy túlfáradt v konfliktus volt vmi.

Amikor így üvölt félig ébren kétségbeesve, nem lehet hatnk rájuk, de esetleg napközben nem tudtok beszélgetni erről? Ölelést vagy vmi alvósállatot nem fogad el?

Esetleg vacsinàl nem lehet h fáradt és keveset eszik? Nekem tanácsolták, hogy vacsira kanalazóst kapjon pl tejbegrízt (én cukor nèlkül csinàlom), vagy igazàból bármit, ami nàla bevàlik és jól megeszi.

Talàn az óraátállítás is számíthatott, így relatíve korábbra került a vacsi.

2021. nov. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!