Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a babám...

Hogyan szoktassam le a babám a tápszerről?

Figyelt kérdés

9 hónapos. Már három hónapja próbálkozok a hozzátáplálással. Soha semmiből nem eszik annyit, hogy jóllakjon. Utána ugyanúgy megissza a tápszerét. Mindenből csak pár kanállal hajlandó enni - már ha elfogadja -. Már rengeteg féle kaját próbáltam, de semmi. Max. az almát és a barackot eszi szívesen, de semmi mást.

Mit tegyek? Sok baba ilyenkor már csak reggel és este eszik tápszert.


2011. júl. 15. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

ha azt akarod, hogy egyen akkor drasztikusan kell.

na adj neki tápit.


ebédre odaadod neki a főzeléket. ha nem kell neki még egy félét próbálj, de annyi, nincs 3. meg 4. féle, kettő van. aztán ha nem kér, nem adsz neki. aztán uzsira újra próbálod. akkor már éhes lesz. ha nem, majd vacsira.


de szerintem nem a legjobb ezt pont a legnagyobb kánikulában csinálni, ilyenkor eleve kisebb az étvágya az embernek, pláne a babáknak.

2011. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, és azzal is, hogy majd csak a kánikula után.
2011. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9 hónaposan még ne feszegesd a tápszer elhagyását szerintem. Tehéntejet amúgy is csak 1 éves kora után adhatsz. Adj neki szilárdat és ha úgy látod, hogy még éhes, de azt már nem eszi, nyugodtan adj még utána tápszert. De lehet, hogy elég neki annyi, amennyit ő megeszik a gyümölcsből, tejpépből, főzelékből. Próbáld ki, hogy egyszer-egyszer csak annyit egyen, mondjuk tízóraira vagy uzsira!
2011. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem akarom teljesen leszoktatni a tápszerről, csak azt elérni, hogy reggel és este egyen. Napközben pedig főzelékeket.

Próbáltam már, hogy nem adtam utána tápszert, de csak azt értem el vele, hogy éjjel felébredt, és nagyon sírt, mert éhes volt. Egyébként egy hónapos kora óta nem evett éjjel. Úgyhogy passz..

2011. júl. 15. 16:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne akard erővel leszoktatni. Idővel úgyis le fog szokni magától. Egyik gyerek előbb fogadja el a "rendes" ételt, másik később. De előbb-utóbb mindegyik elfogadja.


Nekem is ugyanez volt a problémám. Öt hónaposan kezdtem a hozzátáplálást (mondjuk ő anyatejes volt), kilenc hónapos koráig nem fogadott el semmi, maximum egy kis gyümölcsöt.


Kár erőltetni, a babád tudja neki mi a legjobb!

2011. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!