Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikomp mellett vagy ellen?

Bébikomp mellett vagy ellen?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 13:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=84&keres..


régen divat volt, ma nem az. te döntöd el ezt is, mint a hozzátáplálást. Ma senki nem ajánlja már eü. szempontból.

2010. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Használtuk, de ellene vagyok már, a lányom annak köszönhetően lusta volt megtanulni járni 16 hónaposan indult el egyedül.
2010. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát én meg mellette vagyok. Nekünk van, a lányom imádja. Mi is abba nőttünk fel, meg több száz gyerek és nem lett nekünk semmi féle bajunk. Persze nem azt mondom, hogy egy 4-5 hónapos gyereket tegyünk bele, de egy 7-8 hónapos már használhatja.
2010. szept. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Szia!Az én lányomnak volt bébikompja.Nagyon szerette, mert mindenhová el tudott érni vele, nem volt helyhez kötve.Én nem értek egyet ezzel a bébikompellenességgel.A lányom 6 hónapos korától használta(ugyanis hat hónaposan már kapaszkodva felállt, és stabilan ült), és semmi baja nincs a járással. 10 és fél hónaposan elindult, most lesz hetedikén 1 éves, és már úgy fut, hogy utol se lehet érni.Szerintem ez a mozgásfejlődés nem a komptól függ, hanem a génektől, amit a baba örökölt.
2010. szept. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én nem tudom mi tévő legyek. Még csak 3 hónapos a babám, de ugye sokan kérdezik a látogatók közül, hogy mit hozzanak ajándékba és ez is felmerült bennem. Sok rosszat olvasok róla. Na még kíváncsian várom a véleményeket. Köszönöm az eddigieket. Jó babázást mindenkinek!

2010. szept. 4. 13:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
én ellene vagyok.Szerintem később fejlődik ki az egyensúlyérzéke,az én babám lebujhegyezett még ma is,az első kérdése az ortopéd orvosnak az volt,hogy van e kompja.
2010. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekünk volt. 8 hónaposan kezdte használni (persze nem túl sokat), és nagyon élvezte. 2 hónap után kinőtte, kimászott belőle. Most egy éves és szépen lépeget, az ortopéd orvos szerint semmi baja.

Szerintem csak olyan babának nem szabad venni, akinek amúgy is gond van a mozgásfejlődésével.

2010. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én szintén ellene vagyok.Anyukák szempontjából valószínűleg kényelmesebb,mert elvan benne a gyerek,és több idő van egyre-másra.De a járás tanulásához szerintem a természetes mód a legjobb.A komp megtévesztheti a gyereket,mert ő azt hiszi hogy jár,miközben ez nem így van.Hogy egészségügyileg mennyire lehet káros vagy mennyire nem,nem tudom,mondanak már mindent a szakemberek.De az biztos hogy nem természetes mozgásfejődést nyújt a gyermeknek.És már nem egy esetet hallottam,hogy a felbukott vele együtt a gyerek,és pl kitört a fogacskája.

Nekünk sem volt kompunk,sem járássegítőnk mégis megtanultunk járni.

Szerintem fölösleges.

2010. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
MELETTE.6hos koratol hasznalja,mar lepegetett mikor beletettuk.nagyon kicsit van benne max 10-15perc.Mindent gyorsan megun,igy a bebikompot is.
2010. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Akkor meg minek? Napi 15 perc, két hónapig... fölösleges pénzkidobás, az ortopéd orvos szerint meg akár káros is lehet.


Ezernyi hasznos ajándékot ki lehet még ezen kívül találni a babának. Kapjon hintalovat, etetőszéket, minihifit, hátihordozót...

2010. szept. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!