Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik baba mellett tartotok...

Akik baba mellett tartotok kutyát, mennyire tudtok tisztaságot tartani?

Figyelt kérdés
15 hós a lányom, most beszereztünk egy kis tacskót. Kint van az udvaron, eddig nem engedtem a kislányom közelébe, és igyekszem mindenre figyelni, hogy ami "kutyás", azzal ne találkozzon a gyerek. Kicsit viszont úgy érzem, túlaggódom a dolgot. Ti mire figyeltek mindenképpen? Milyen "szabályokat" tartotok be? Nemsokára kistesót is szeretnénk, kismamaként mire kell figyelni?
2011. okt. 19. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan engedd a kislányod közelébe a kutyust,nem lesz semmi baj,mihamarabb tanuljanak meg együtt élni. Semmi extra szabály nem kell,kutya után kézmosás,ENNYI!
2011. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk bent van a kutya, azaz kutyák mert kettő van és pincsik. hosszú szőrük van, amik szépen hullanak. mivel a lányom most kezdett el lépegetni így ugye négykézláb járta a lakást. hetente többször porszívóztunk, felmostunk. csak szülői felügyelettel simizhatja meg őket. igaz ők már öreg kutyusok, 14 és 10 évesek. amint írták a kézmosás fontos nagyon!


de pl az unokaöcsém egy alkalommal, olyan 1,5 éves lehetett, nem figyeltünk csak azt vettük észre hogy odaosont a kutya mellé és jóízűen falatozott a táljukból. :O


fontos a rendszeres, pontos oltás, s ismertesd össze egymással a babát és a kutyát, hogy ne legyen leginkább a kutya részéről egyfajta "testvérharc". hagyd hogy játszanak együtt.

2011. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 10 hónaposan a mamáék kutyája hátán lovagolt.Nem kell annyira túl aggódni.Tavasszal nekünk is lesz kutyánk(télre nem akarok pici kölyköt idehozni,félek,hogy a nagy hidegben megfázna sétáláskor) a kicsi akkor lesz 1 éves és mivel ritka és drága fajta lesz ezért lakásban fogjuk tartani.Macskáink már vannak a pici csak úgy markolja a bundájukat,de utána kézmosás és ennyi.

Kismamaként,több alapos kézmosás.

2011. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És az, hogy egyenlőre össze-vissza kakil, néha bele is lép, vagy pont ott vágja hátra magát a kutya. Után töröljem át a szőrét valamivel, vagy mit csináljak? Naponta csak nem fürdethetem...
2011. okt. 19. 22:14
 5/12 A kérdező kommentje:
De hiába mosok kezet, ha a ruhám is kutyás, vagy akkor folyamatos átöltözés? :)
2011. okt. 19. 22:16
 6/12 anonim ***** válasza:

jaj, ennyire ne parázz :)

ha tudtok akkor kerítsetek le egy részt a kertben a babának ahová a kutya nem tud bemenni. lehet ott neki a hinta, homokozó. sajna már nem emlékszem hogy mi volt mikor a kutyik kicsik voltak :)

nem jellemző hogy a saját ürülékében fog fetrengeni, de ha mégis akkor ki kell nevelni belőle.


2.voltam

2011. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem azt mondom, hogy jellemző, hanem csak hogy véletlenül belelép.
2011. okt. 19. 22:43
 8/12 anonim ***** válasza:
persze hogy előfordulnak balesetek. ha a kutya fekszik bele jól ledörzsölöd őt, átmosod a bundáját. ha a gyerek, lemosod a cipőjét. remélhetőleg nem tenyerel bele majd a kutyakakiba, hiszen ugye úgyis ott vagy vele. egyébként a tacskók nagyon okos kutyák. :) nekünk is nagyon tetszenek, azaz a férjemnek. fontos hogy megbarátkozzanak egymással hogyha te nem leszel majd a babád közelében, mondjuk nyáron mikor már nagyobb lesz ne legyen gond belőle.
2011. okt. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még csak kölyök..El fogja ezt hagyni.

Mielőtt kiengeded a gyereket/gyerekeket az udvarra,szedjétek össze a kutyaürüléket,maminál ezt csináltuk és nem volt gond.Bár az is igaz,hogy az már nem kölyök kutya volt.

Ruhát pedig nem cseréltünk,minden simizés után,jól lesöpörtük magunkat,kézmosás.

Ha kismama leszel,arra figyelj,hogy ha lehet ne te szedd az ürüléket.

Mikor én terhes voltam,nálunk a macska almot a férjem takarította.

2011. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kutyakakit szedhetsz nyugodtan, a macskáé a veszélyes kismamákra nézv, én úgy tudom.

nálunk 2 nagy testű kutya van, kinti-benti, de ilyen hűvösebb időben inkább bent vannak. rövid szőrűek, de így is napi szinten porszívózás, felmosás. (120 nm a ház, de félóra alatt megvan, ennek bele kell férnie a napba, ebből nem engedek). rendszeresen vannak oltva, féreghajtózva, kb. havonta kutyasamponos alapos fürdetés. enni a teraszon kapnak, hogy a gyerek ne másszon bele és ne piszkálja őket, amikor esznek. napközben nem nagyon foglalkozik velük, hiszen neki nem újdonság, néha megsimizi őket és kész. ha nagyon dögönyözi őket, vagy evés előtt pl. az alapos kézmosás elengedhetetlen. a kutyáknak van kosaruk, oda a gyerek nem mászhat, a kutyák cserébe nem mehetnek a gyerekszobába, mert ott szőnyeg van (a többi rész járólapos), és nem mehetnek fel kanapéra, ágyra sem. már most tanítsd meg a kutyának, hogy nem szabad harapni, sem téged, sem a babát, sem bútort és egyebet, legyen játéka, amit rághat. a baba pedig tanulja meg, hogy nem húzzuk fülét-farkát a kiskutyának. átöltözni mi sem szoktunk.

2011. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!