Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 honapos - 1 ev koruli...

11 honapos - 1 ev koruli babatok este magatol alszik el ?

Figyelt kérdés
Sehogy sem tudom elerni hogy elaludjon magatol csak ha simizem,paskolom a popojat picit es hasonlo. Ha leteszem az az elso dolga hogy felall, ha visszateszem ordit...majd ujra felall,pedig napkozben 1-2 orat alszik max, es este 10kor meg nem almos neha. Probaltam hogy mellefekszem es mesezunk picit, ugy bealszik neha de ez a modszer is csak napkozben megy. Ti hogy csinaljatok ?
2021. nov. 18. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Első igen, második nem. Titok nincs. Nem egyformák a gyerekek.
2021. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Első nem

2. Igen

Éjjel viszont balhézik

Első pedig éjjel aludt

2021. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

14 hónapos a lányom, igen, magától alszik el. Megissza a tápszert, megpuszilgatom, beteszem az ágyba, mondja, hogy pá-pá és kijövök. Ez már régen így van, egész pici korában sem kellett altatni. A fiam is ilyen volt, egyikük sem igényelte/igényli az altatást.

A gyerekek sokfélék, a legtöbb szerintem egyébként igényel valamilyen altatást.

2021. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Mindkét gyerekem szinte kezdetektől fogva egyedül aludt el. A másodikkal volt olyan, hogy a legelején csak úgy tudott elaludni, hogy simogattam a hátát. De ez max egy hónapig tartott.
2021. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Nem. 2 éves lesz januárban, még mindig nem.

De miért baj, hogy altatni kell?

2021. nov. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

20 hónapos és bent vagyok vele míg elalszik. Esti mesét olvasok, pontosabban mindig ugyanazt. Nem kell már simizni meg semmi. De ott kell lennem - és azt gondolom hogy ez így van még jól.

14 hónaposan ölben ringatva aludt el (kb 5 perc alatt, ezzel hatalmas szerencsénk volt) és raktam le. Szeretném azt hinni, hogy azért mert jól alakítottuk ki az esti rutint. De nincsenek illúzióim 😅


Nekem fura az a szülői igény, hogy az alig 1 éves gyerek aludjon el egyedül. Én vagyok valószínű rosszul bedrótozva, mert elég sok szülő szeretné ugyanezt, hogy egyedül aludjon el a nagyon kicsi gyereke.

2021. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mire beválik egy altatási módszer, már váltunk a következőre mert már nem jó neki. 3 hónapos koráig csak letettem és aludt. Aztán csak akkor aludt el ha magamra kötöm. Utána jött a babakocsiban altatás. Egy ideig kézbe ringatva aludt el. Most 1 éves, pihenőszékbe alszik el és utána rakom be a kiságyba. Nemtudom mikor lesz az, hogy csak leteszem és alszik. De legalább végigalussza az éjjszakát.
2021. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Az első gyerekem még 3 évesen se aludt el magától. Csak ha mellé bújtam. 2

A 2. ujszülött korától úgy alszik el hogy csak beteszem az ágyba én meg kijövök.

Baba függő

2021. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek a #7-es válaszadóval, és nagyon megfontolnám mit mondtak azok, akiknek az egyik gyerekük így a másik úgy aludt el. Gyerek függő.


Nálunk is mindig máshogy volt az altatás.

Eleinte rajtam aludt, majd trappolni kellett vele katonásan, majd hordozóban magamra kötve, majd kézben ringatva de hevesen, mélyre engedve, majd hintaszékben, most az a legújabb hogy félálomban tegyük le és slisszoljunk ki.

Szóval ja 18 hónaposan eljutottunk oda, hogy a cumisüveg után már tenni kell be az ágyba mert kényelmetlenek vagyunk neki.


Azt tanácsolom hogy te alkalmazkodj most még az ő igényeihez, ne őt akard a te igényeidhez formálni. Az ráér jóval késöbb.

2021. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mindannyian egyedül, igen. Az esti rutin a nappaliban van közösen (meseolvasás, diamese, fogmosás, pici beszélgetés),
2021. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!