Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezzel gond lehet?

Ezzel gond lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre leszögezem, hogy lehet buta kérdés lesz de első gyerek és nem vagyok teljesen biztos a hallottakban!

Tehát van egy 3hónapos babánk. Ma töltötte. Státuszra csak hétfőn megyünk mert pénteken nincs védőnő.

Rátérek a lényegre. A babánk 2-3napja kezdte el, ha hason alszik vagy ha csak hasra tesszük. A jobb kezét általában de van hogy mindkettőt lerakja maga mellé és a tenyere ugye igy felfelé néz. (nemtudom igy érthető e) 😁

De anyósom erre azt mondta, hogy ez nem jó hogy ezt csinálja. Ilyenkor én szoktam neki visszatenni a fejéhez a kis kezét. De pár perc és ismét lerakja. Na most.. Én próbáltam neten utána nézni de nem találok róla semmit. Természetesen hétfőn megbeszélem ezt a védőnőnkkel. Csak addig is kíváncsi vagyok, hogy ez tényleg gond lenne? Mit befolyásol? Lehet neki úgy kényelmes nem? Egyébként anyósom nem indokolta csak mondta, hogy ez nem jó.

Tényleg lehet buta kérdés de már így hogy neten nem találok semmit róla nem bírok várni hétfőig, hogy megtudjam tényleg ennyire rossz e ez.

Köszönöm ha nem nézel hülyének és válaszolsz is 😅


2021. nov. 19. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Bocsánat az offért. Az én fiam is 3 hós, és ő is ezt csinálja. Követem a kérdést, mert én sem tudom, hogy ez gond e vagy sem.
2021. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem is értem.

A baba majd anyós szerint mozdulatlanul fog órákon át aludni?

Az én kisfiam 3 hónapos szintén, 2 hónapja csak hason alszik.

Össze vissza ficánkol, már körbe kúszik a kiságyban, van hogy a feje alatt van a keze, van hogy teljesen maga alatt vagy maga mellett vagy a feje felett hogy szinte ki se látszik az arca...

Ez teljesen természetes

Nem is értem....

2021. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De aranyos Anyósod😀Semmi baja nincs a babádnak. Teljesen normális. Jó babázást!
2021. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Elvileg ha hason van a baba és a kezeit kinyújtott állapotban maga mellé teszi és úgy is marad, az gondot is jelezhet. De emellé még társul sok minden, nem csak erre az egy dologra kell alapozni.


[link]

2021. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Huh köszönöm szépen 😊 megnyugtattatok 😁😊 akkor nem agyalok ezen mostmár. Utolsó köszönöm a linket, nemsokára elolvasom 😊
2021. nov. 19. 09:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam még erről, de nem is láttam még babát, aki hason fekvésben ne felfelé tartotta volna a karját. Szerintem is fura.
2021. nov. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindkét kislányom így aludt. Később már jobban mozgolódtak. Az egyik 4 a másik 1 éves, semmi bajuk. Csak érdekességképpen írom, hogy a 4 éves régen néha a hasa alá rakta mindkét kezét (nyújtott kéz/láb) akkor így volt kényelmes.

Amúgy akkor jelentene gondot, ha mondjuk éber állapotban hason fektetve is hátra visszarakná. Akkor lehet a háttérben pl. feszes izomzat.

2021. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!