Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első egy évben mikor volt...

Az első egy évben mikor volt legnehezebb és mikor volt legkönnyebb a babával?

Figyelt kérdés
2021. nov. 20. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2 éves, eddig semmikor sem volt "nem nehéz" időszak, mindig nehezebb volt valami miatt. Egy év alatti időszak meg katasztrófa volt.
2021. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Akkor már könnyebb, mikor már érdekli a körülötte lévő világ és tud helyet változtatni. 😊 Eléri, amit szeretne és eljátszik maga.
2021. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első 2 évben semmi sem volt nehéz. 3 évesen kezdtek dacoskodni, na onnantól vannak nehéz pillanatok. 😄
2021. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A 3 hó és a 7 hónap közötti időszak tök szép volt. Aztán jöttek a fogak és a szepa. Eltartott majdnem két éves koraig.
2021. nov. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Mindkét gyerekemnél az első 3 hónap volt a legnehezebb és a 8-9 hónap volt a legkönnyebb. Akkor kezdtek el mászni, ülni, beállt a napirend, kiváltottunk 2-3 étkezést (nem kellett szoptatásra készen állnom egész nap), éjszaka legfeljebb 2x keltek és könnyen visszaaludtak, napközbeni alvások is simán mentek.
2021. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Azthiszem pont hogy egy éves korig nem is volt olyan vészes.Mindenki riogatott,hogy nem fogok aludni,és semmi időm nem lesz semmire..

Az első hetekben csak evett és aludt úgyhogy én is.

Aztán kezdett érdeklődni 2.5-3 hónapos kora körül,na akkor nem tudtam igazán mit kezdhetnék vele.

Hason nem igazán szeretett lenni még,fordulni épp hogy elkezdett,igazán a hangok és grimaszok sem érdekelték.

De ettől függetlenül próbáltam elszórakoztatni,a kettő közt "megkínoztam" és hasra tettem.

Miután rájött hogy az jó neki érdekelni kezdték a tárgyak,így már nyugodtan letehettem a szőnyegre és tele rakhattam játékokkal,így körülötte volt időm téblábolni.

Fél évesen jött a kóstolgatás amit azért is szerettem,mert mint egy konyhamalac eltűntethettem a nem kellő gyümölcsöket.Magamnak még egy almát is lusta vagyok hámozni.

Emellett felült,így már megint volt valami érdekes a minden napokban,tehettem neki magasabbra a dolgokat.

Innentől megint minden olyan kis egyszerű volt.Kóstoltatni mindent,kezdeni áttérni rendes ételre,kúszni-mászni kezdett,tárgyak mellett felállt..


Aztán meglett 1 év 2-3 hónapos és akkor jött a neheze: elindult.

Esés-bukás ha kell ha nem,mindent levett,aztán megtanult mindent kivenni,borítani,mindent bele dobott a felmosóba..

Nehéznek nem nehéz ez sem,csak fárasztó inkább mindig mondani,hogy "csak azt ne" és már meg is van egy katasztrófa.

Azon kívül kis értelmes,még nem beszél,de nagyon ügyesen mutogat és kifejezi magát,válaszol is szinte mindenre amit kérdezek.

2021. nov. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-9 hónapos kora között volt nehéz, de csak mert akkor nem aludta át az éjszakát. Napközben minden oké volt akkor is. Most 17 hónapos és továbbra is könnyű vele.
2021. nov. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Legkönnyebb az első és az utolsó 4 hónap volt. Az elején evett és aludt, a szoptatás könnyen ment, az éjszakázás és az átállás nem viselt meg, idilli volt. Utána 4-8 hónapos kora között rémálom volt, elkezdtek jönni a fogai, alvási regresszió gyötörte és óránként kelt éjjel, sokszor csillapíthatatlanul sírt. 8 hónaposan aztán mintha elvágták volna, elkezdte átaludni az éjszakákat, nappal is boldog és kiegyensúlyozott lett megint és azóta is az, 3 éves már és olyan igazán nehéz időszak azóta sem volt vele.
2021. nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát nekem nem volt ilyen eszik, alszik soha a fiam. TE. Az első 3-3,5 hónapban olyan szinten igényelte a figyelmet a komtaktust, hogy mindenhova cipelnem kellett. Nekem az volt a legnehezebb időszak. Mondjuk azt nem mondanám hogy valaha is volt igazán könnyű. Valami mindig van. Mire végre normálisan aludt (1,5 év) akkor jött a dac. Könnyebb persze de könnyű sztem soha nem lesz vele. De nem bánom. Erős akaratú. Ez később hasznára válik.
2021. nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Eddig minden szépen ment.

Most lesz 4 éves. Mostanában elég nehéz szintre léptünk 🙄

(Felesel, csúnyán beszél, nem fogad szót) mint egy kamasz 🤦‍♀️🤦‍♀️

2021. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!