Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják, hogy az első...

Miért mondják, hogy az első hat hét a legnehezebb?

Figyelt kérdés
Szerintem nem így van, kiváncsi vagyok miért mondják.
2009. ápr. 11. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Például azért,mert szegény baba nincs hozzászokva a kinti dolgohoz.Nem tudja,hogy mi a nappal és az éjszaka.Míg az Anya hasában volt ott akkor evett amikor ő akart,de így,hogy megszületett máshogy van.Nekem is nehéz volt a 6hét.Nem akart rendesen aludni nagyon soat fentvolt.Hasfájos is volt.Mondjuk ezért nehéz az a bizonyos 6hét.
2009. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt a legnehezebb. Addig olyan gyenge voltam a szülés miatt, hogy rosszul lettem, (szédültem, émelyegtem) ha egy kicsit sokat kellett állnom. A babám is az első 6 hétben, szinte állandóan ébren volt, kivéve ha éppen szopizás közben elaludt (de mihelyst elvettem a cicit felébredt).
2009. ápr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a gyerekorvos azt mondta, hogy az első hat hétben nem lehetnek hasfájósak, akkor valami más gond van. hát nemtudom, az én babám is hasfájós.


nekem nincs segítségem a férjemen kívűl, és a gátsebem is nehezen gyógyult, meg rossz is volt, de később nagyobb gondok lesznek, nem??


(meg az első hat hétben nem lehet házaséletet élni)


de később a baba nevelése, meg szórakoztatása, stb fárasztóbb lesz, nem? vagy én gondolom rosszul?

2009. ápr. 12. 00:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az első hat hét volt a legnehezebb, mert akkor még mindenkinek szokatlan az új környezet. Neked is meg kell szoknod a körülményeket és a szülés után fel is kell épülni. Te nem úgy érzed, hogy az első hat hét volt nehéz? Hisz végülis te is ezt írtad le. Az én babám is hasfájós volt először, de ahogy nőnek, jobban viselnek mindent. A 6 hét után a foggal szenvedtünk sokat, de azt az akadályt is könnyebb volt venni úgy, hogy akkorra már nem lábadoztam. Szerintem utána könnyebb, mert beleszoksz meg a baba is. Ahogy látod a fejlődését, egyre motiváltabb leszel.
2009. ápr. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak annyiból volt rosszabb,hogy iszonyatosan szorongtam az új helyzettől,a kis jövevénytől,és féltem mindentől,folyton aggódtam,de amúgy másban nem volt gond.Most meg hogy mászik,és kapaszkodik felfelé mindenhol,minden pillanatban résen kell lenni,szval ez most fárasztóbb,de nagyon édesek,mert minden nap produkálnak valami újat.
2009. ápr. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk is az elso hetek voltak a nehezebbek,orankent evett,ejjel is,nem aludt,vagy nagyon kevesett es igen gyenge is meg a szervezet szules utan..Nagyon faradt voltam de szerencsem volt hogy anyukam jott az elso hetekre es neha tudtam aludni(par orat) mikor o atvette,vigyazott ra.Most lassan 5 honapos es elszorakoztatja magat jatekokkal,enni is 3-4 orankent ker.igy most van ido a hazi dolgokra is..
2009. ápr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért mondják sokan, mert akkor mindkettőtöknek meg kell szokni egymást és nem nagyon érti az ember, amit a babája mond. Sokszor a hasfájás is bejátszik, illetve az anyuka sem túl fitt, még viseli a szülés utóhatásait. De szerintem is minden kornak megvan a maga nehézsége, bár később már jobban elvan a baba. Nálunk szerintem nem is annyira az első hat hét volt a legnehezebb, hanem olyan 6-8 hónapos kora között nagyon rosszul aludt (valószínűleg fogzás), volt olyan, hogy 2 órát aludtunk összesen. Akkor kivoltam rendesen. Az kb. vetekedett az első hat héttel. De most hogy már mászik, az is nehéz, mert állandóan futkoshatsz utána, aztán meg jön a menés, az sem lesz egyszerűbb..... :) 10,5 hós kislány anyukája.
2009. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Az én kislányom 5 hetes, de én se értem, hogy mért mondják, hogy kemény az első 6 hét, amikor szinte csak eszik, alszik. Igaz, hogy fáradt vagyok, de nem hiszem hogy a szüléstől, hanem attól, hogy nem alszok egybe többet 3 óránál.
2009. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia én csak saját tapasztalatomat írom le. Nekem nem az első hat hét volt a legnehezebb. Sőt azt elég könnyen vettük. Nem tudom miért lehet, hogy azért mert minket is mindenki azzal ijesztgetett, hogy az elején milyen nehéz lesz. Ezért nagyon rá készültünk és így kellemesen csalódtunk. Nekem eddig az a korszak volt a legnehezebb mikor felállni tanult. Sokkal több figyelem kellett rá.És akkorra már a energiatartalékjaink is elfogytak.
2009. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!