Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy bírkóztatok meg az...

Ti hogy bírkóztatok meg az első gyermeketek nevelésével, főleg amikor még kisbaba volt? Melyek voltak a legnehezebb időszakok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 éves lesz 14.-én. Most van a hiszti/dac korszakban. De azért bírom. Eddig visszagondolva nekem az éjszakázások voltak a legnehezebbek Megszokni. 6 hós koráig 2,5-3 óránként kelt szopizni éjjel-nappal. Emlékszem 3-4 hónapos lehetett a kisfiam amikor ülve szoptattam és elaludtam, arra ébredtem fel, hogy csúszik a kicsi ki a kezemből. Onnantól kezdve fekve szoptattam. Így aludtam el:-)
2012. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyértelműen az első hetek. Voltam külföldön bébiszitter, fél éves gyerekre vigyáztam, azt hittem, hogy tudok én bánni egy kisbabával. Hát, ez tévedés volt a részemről, mert az újszülött az egészen más.

A lányom pedig egészen hihetetlen volt. Ha sírt, és felvettem, még jobban rázendített, és semmivel nem lehetett megnyugtatni. Az elején eléggé el voltam keseredve, hogy mit csinálok rosszul, és hogy biztosan utál a saját gyerekem.

Ehhez képest meglepődtem, amikor a második gyerekem újszülött korában elhallgatott, amikor felvettem. Ennek ellenére még most is azt mondom, hogy az újszülött kor volt a legnehezebb, amikor még sem aludni, sem enni nem tud a gyerek igazán. Utána már sokkal jobb volt.

2012. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb 1 éves korától nehezebb,addig egy kis angyal volt.Most másfél éves és néha Úr Isten,pl ma is és tegnap is.Kész vagyok.
2012. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első időszak, sokszor nem tudtam, hogy már szoptattam, vagy csak álmodtam. Az első 6 hét borzalmas volt, utána jobb egy fokkal, kb 6 hónapos korban volt megint egy váltás, onnantól alszik éjjel.Pihentebb vagyok, és vele is könnyebb. Egyre könnyebb lett. 1,5 éves és most szuper.
2012. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem az első 3 hét olyan volt mintha videorol néztem volna volna.. nem is tudom.. de most 18 hónapos és azt iszem a 8-11 honap volt a legnehezebb mindig menni akart de nem tudott, sokat kellett vezetgetni, aztán meg hogy sirt folyton és nem tudta elmagyarázni mi baja, most meg az a rossz hogy egész nap látványosan unatkozik és nyafog minden percben, de amugy nagyon okos, és már megérteti magát, imádom.
2012. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Galgóczy Anna ***** válasza:

Nekem az éjszakázás. Aztán amikor ez lement, akkor kezdődött a nyifi-nyafi, kanállal etetés, kitörölni a fenekét, pelenka és mi egyéb. Anya ezt kérek, anya azt kérek. Az egész nap azzal telik, hogy őt kiszolgáljam. De nincs is ezzel baj, mert így természetes. 3 évesen, amikor már oviban van, meg tud magától wc-ni, enni, inni, onnantól kezdve könnyebbültem meg, de igazán. Másra is volt időm. Most, hogy kamasz, sokkal másabb. Igaz, hogy tud magától enni, wc-ni :), de érdekli ezen kívül a drog, a cigi, a pia, a szex, az internet.........

Most már nem tudok rá hogy hatni, csak észérvekkel.Szerencsére mi jobban vagyunk és mindent megbeszélünk. Azért ötleteket én is merítettem, nem ám kútfőből jött minden:

[link]

[link]

[link]

2012. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!