Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire szabjátok meg a...

Mennyire szabjátok meg a nagyszülőknek, mit adhatnak enni az unokának, mikor vigyáznak rájuk?

Figyelt kérdés

Az anyósomék szoktak néha vigyázni a 8 hónapos babánkra, kb. kéthetente pár órát, bár volt olyan is, hogy egy héten kétszer vigyáztak rá egymás után. Szeretik nagyon a kicsit, mindig megkérdezik, mit adjanak neki enni ebédre, ha ott van, szóval azért igyekeznek odafigyelni a kérédeinkre. Többnyire.


De többször akartak már neki bolti gyümölcslevet adni, és most mondták, hogy főztek neki teát, huh, nyeltem egy nagyot és csendben maradtam, pedig nem örültem neki.


Mi ebben viszonylag szigorúak vagyunk, magunk is egészségesen étkezünk itthon, minimális cukorral, csak vizet iszunk, kevés nasit eszünk. Szeretnénk, ha a mi gyerekeinknek is ez lenne a normális. Persze, nem lesznek örökké letiltva az ilyen dolgokról, de szeretnénk őket minél később megismertetni velük, szóval nem tervezünk adni egyelőre semmi nasit, cukros innivalót, kakaót és társait.


A babám nagyon jó étvággyal eszik, szívesen issza a vizet is, örülnék, ha ez így maradna. Másrészt viszont nem szeretnék vitát, mert nagyon rendes kis nagyszülők egyébként, csak tudom, hogy ők tipikusan azok, akik a kajával is kifejezik a szeretetüket. Van másik unoka, már nagyobb, ő is folyton kapja náluk a kukit, kubut, cukros joghurtokat. Én azért ezt nem szeretném.


Ti mit csináltok, mennyire szabjátok meg a nagyszülőknek, hogy mit adhatnak? Nem tudom, hunyjak-e szemet a dolog felett vagy szóljak, hogy inkább ne?



2021. nov. 22. 21:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem látod, megtiltani úgy sem tudod.. legfeljebb kérd meg, hogy a gyümölcslevet erősen higítva adják, a tea pedig legyen cukor és koffeinmentes stb..

Én megpróbáltam tiltani, de rettenetesen nehéz eset ez a generáció, főleg mert úgy nőttek fel, hogy azt hiszik az az egészséges. Az én szüleim 53 évesek és szentül meg vannak győződve arról, hogy a krémtúró, túrórudi, joghurt egészséges mert tejből van, a gyümölcslé is mert gyümölcsből van és a cukor ami benne van az "másfajta cukor"🤦‍♀️

Tedd szóvá, hogy ezt nem tartod jónak, ha rendesek akkor nem fognak többet adni neki vagy megkérdeznek előtte, hogy ezt szabad e, vagy adni fogják a hátad mögött...

2021. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

A teával mi a bajod?

En semennyire nem szabom meg egyébként, nem arzént ad neki.

Mindent ehet, ihat.

2021. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Kéthetente egyszer semmi baja nem lesz a gyereknek egy pohár gyümölcslétől .. sőt,később a túróruditól meg a kubutól sem. Ha minden nap ők etetnék,akkor szólnék miatta,így kizárt lenne ,hogy ezen fesztiválozzak. Teából természetesen koffein és méz nélkülit , erre felhívnám a figyelmüket,de ennyi .
2021. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, de szerintem te nagyon a ló túloldala vagy. Nem hagytam, hogy mindenfélét egyen, de nálunk a vajas-habos torta volt a gond és nem a tea, amibe cukrot se muszáj tenni. Gyümölcslé, bolti, simán lehet 100%-os is, pufi=kukorica, nem valami iszonyúan káros dolog.
2021. nov. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%
Ezért nem engedtem a közelébe, mama bólogot hogy ok nem ad semmit de ahogy kiteszem a lábam tömi, ez sajnos a hepje, mindenkit etet, és altat, ha kell, ha nem.
2021. nov. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
37%
Hát kövezzetek meg, de én ilyen tekintetben szigorú vagyok. 🙈 nagyon hálás vagyok a szüleimnek és a férjem szüleinek, de mindig megkérem őket (természetesen diplomatikusan), hogy figyeljenek az általam elmondottakra. :) Nem lesz ez mindig így, de még csak 8 hónapos a kisfiam, nem akarom egy életre távol tartani a cukros ételektől, de mèg kicsi, én meg abnormálisan hibbant, túlféltő (de remélem azért valahol szerethető) anyuka vagyok.
2021. nov. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

Ha ennyire rendes nagyszülők, akkor biztosan lehet beszélni velük. De azért szerintem ez kissé túlzás. A teától semmi baja nem lesz, ne legyen cukros és ennyi. Időnként egy kis joghurt, gyümölcslé, kubu nem a világ vége. Nem csokival és csipsszel tömik. De ha zavar, akkor szólj.

Mondjuk kicsit később már rossz lesz, hogy a másik unoka kaphat joghurtot, gyümölcslevet, ő meg nem.

"rendes kis nagyszülők egyébként" - tudom, nem ez a lényeg, de ebben van némi degradálás. Gondolom, te sem örülnél olyan véleménynek, hogy "rendes kis anya vagy".

2021. nov. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Kéthetente pár korty teától vagy gyümölcslétől semmi baja nem lesz. A csokival töméssel én sem értek egyet, de itt nem erről van szó. Egyébként a férjem exfelesége volt ilyen csak semmi cukor, csak semmi édesség, csak bio céklalé meg sárgarépalé mániás, ovis rendezvényeken, szülinapi bulikon sem ehettek a gyerekek szinte semmit, aztán a férjem gyerekei most kamaszként 75-80 kg körül vannak. A fiú 14 éves, a lány 16.
2021. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
17%

Semennyire, egyrészt anyukám már felnevelt 3 gyereket és pontosan tudom, hogy nem adna olyat amit én sem ugyanis nekünk sem adott soha édességet stb, másrészt meg is szokta kérdezni, hogy aktuálisan miket esznek szívesen a gyerekek és akkor nyilván azt mondom amit kapnak itthon is, harmadrészt 2 hetente egyszer még ha csokival tömné őket az sem lenne tragédia én nem izgulok ilyen dolgokon.

Anyósom, na ő tényleg az egészségtelenség szobra, borzalmas, a férjem is olyan kulináris kulturával költözött hozzám, hogy le voltam sokkolódva. Hála az égnek mivel nem egy országban élünk így nagyon ritkán látja a gyerekeinket és szerencsére az azóta beidomított fia rászól, hogy elég lesz a szemétből mert már őt is zavarja az az életmód amiben felnőtt.

2021. nov. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%

Addig, amíg a nagyját be nem vezettem, figyeltem rá, hogy ne adjanak neki olyat, ami még kérdéses volt, hogy hogy reagál rá, mert nagyon hasfájós volt. Plusz az erős fűszerezésű dolgok, töménytelen cukrok, és kisebb korban amit tudtam, hogy még nem tud lenyelni/megrágni, de nagyi máshogy gondolta.

Ezen felül nem szabtam meg. Belefért a tea, és a gyümölcslé is. Attól, hogy néha kap, még szívesebben issza a vizet. Ugyanez a nasival is. Néha kap, de a gyümölcsöt jobban szereti.

2021. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!