Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire elítélendő ha egy 1...

Mennyire elítélendő ha egy 1 év alatti gyermekre a nagyszülők vigyáznak, míg a szülők elmennek nyaralni?

Figyelt kérdés
Már kétszer voltunk a férjemmel pár napra pihenni, mióta megszületett az első babánk. Tudom, hogy sok anyuka ezt elítéli és sokan inkább viszik pár hónaposan is nyaralni magukkal, de mi anyósoméknál élünk így a kezdetektől fogva rengeteget segített/segít a baba körül. Mi rájuk bíztuk pár hónaposan is de főként ők mondták menjünk el nyugodtan kikapcsolódni egy kicsit. Lassan már 9 hónapos lesz és ha tavasszal újra lehet menni ide oda,akkor elmennénk megint pár napra. Tudom lehet rossz anya vagyok, de a vírus helyzet miatt is meg mivel még kicsi nem engedték anyósék sose h mindenhova magunkkal vigyük. Inkább vigyáztak rá mindig ha valami fontosat is kellett elintéznünk. Szóval a faluban való sétán kívül meg hogy hazavisszuk heti egyszer máshol még nem volt. Anyosomékkal szeret lenni főleg h a kezdetekben mindig ő tudta mit hogy kell csinálni vele és legtöbbször nála nyugodott meg a hasfájós időszakában is. Hamarosan tavasszal vagy nyáron haza is akarják vinni a dédszulokhoz mert a vírus miatt több mint fél éve nem vtak otthon. Viszont ez több mint 3 órás út szóval nem tudom h fogja majd bírni. Szerintetek rossz anya vagyok ha ismét elmegyünk pár napra amint lehet?
2021. febr. 24. 15:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

nem okoz a gyereknek kart, a nagyszulok tudnak ra vigyazni, es nektek is kell a kikapcsolodas kettesben, hogy ne legyen otthon feszultseg (ami viszont arthat a gyereknek). nem vagy rossz szulo.


viszont ha te ugy iteled meg hogy minden oke azzal amit teszel, szerintem ne a gyakorin kerdezgesd, mert olyan mintha nem lennel meggyozodve arrol hogy jo szulo vagy e.

2021. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Semennyire. De mi nem mentünk, ugyanígy lehetett volna a nagyszülőkkel, azt pláne nem hagynám, hogy 3 órás utakra vigyék nélkülem az 1 évest, nem tartom egészséges dolognak.
2021. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem elítélendő. Nem az a jó anya. aki nem mozdul el a gyerek mellól. Ismeri a nagyszülőket, miért ne maradhatna velük?
2021. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Derjaderja ***** válasza:
86%

Nem elítélendő. Az enyémek mellől nem tudnánk menni, de lehetőség híján nincsenek is nagyszülői/rokoni felügyelethez szokva.

De az olyan furcsa, hogy azt írod, az anyós nem engedi, hogy Ti magatokkal vigyétek.

2021. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"nem engedték anyósék sose h mindenhova magunkkal vigyük"

Ez a sor fontosabb, mint az, hogy nyaralni szeretnétek.

Mi az, hogy a gyereketeket nem vihettétek oda, ahova akartátok?

Ne már.

2021. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Ha a nagyszülőknek rendben van, akkor egész nyugodtan.

Mi voltunk nyaralni a fiammal 2 éves korában Horvátban. És hülyék voltunk, mert nekünk is felajánlották anyósék, hogy legyen náluk addig, és menjünk kettesben, de mi mindenképp vinni akartuk magunkkal. Hát mit mondhatnék? Nem bántuk meg, mert szép volt, jó volt, gyönyörű volt a tenger, meg miegymás... de ez így ebben a formában nem volt nyaralás, nem volt kiszakadás, kikapcsolódás. Pont ugyanazt csináltuk, mint itthon, ugyanúgy kora reggel kellett kelni hozzá, ugyanúgy be volt táblázva nap, mert ennie kell, aludnia kell, este fürdetni kell, ugyanúgy nem tudtunk beülni valahova enni, mert egy ekkora gyerek nincs el egy helyben órákat, este miután lefektettük sem csinálhattunk semmi különöset, mert nyilván nem hagyjuk a szálláson egyedül...stb. Abszolút nem volt pihenés jellege. Persze más, amikor már nagyobbak és ők is élvezik, de valljuk be, egy ilyen pici gyereknek még totál mindegy, hogy az Adriai-tenger homokjában ül le pacsálni, vagy a kerti medencében.

Szóval ha a nagyiék bevállalják, menjetek bátran.

2021. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"nem engedték anyósék sose h mindenhova magunkkal vigyük".


Kié a gyerek? 🤔 Nem Te vagy a szülő?

Tehát szültél egy gyereket akit anyósod nevel,ő mondja meg mikor mit hogyan... Grat 👏



Nem te vagy az aki folyton itt sipákolt hogy minden baja van miközben semmit nem kellett csinálnia? Ott is anyós foglalkozott folyamat a gyerekkel..

2021. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az is szemet szurt hogy a leggtobbszor anyosodnal nyugodott meg mikor hasfajos volt. Miert nala?
2021. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%

Az, hogy 1-2 hétvégét vigyáz rá, amíg Ti kikapcsolódtok, teljesen normális.

De miért engeded, hogy anyósod kisajátítsa a gyereked? Ez nekem már nem segítségnek tűnik.

2021. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%

Az a fontos, hogy a gyerek néhány állandó személyt lásson maga körül, akikkel stabil kapcsolatot tud kialakítani, nem az, hogy összezárva legyen az anyjával.

De ha nem szereted a szabadidődet a gyerekeddel tölteni, akkor tulajdkonkéépen miért kellett neked? (Ez költői kérdés volt.)

2021. febr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!