Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom, milyen idokozonkent...

Nem tudom, milyen idokozonkent etessem a kisfiamat, segítenétek?

Figyelt kérdés
Lassan 4 honapos es most teljesen osszevagyok zavarodva,mert miota raszokott a cumira,nemsir ha ehes.Ezert en mindig rakinalom mikor gondolom,egy 24 ora alatt kb 9-10 alkalommal eszik picit amennyit bele tudok eroltetni,ugyanis o nem ehes akar 4 oran keresztul sem ha nem kinalom ra.Mikor mar eljon az etetesi ido tiszta ideg vagyok,hogy eroltetnem kell bele ,h.egyen.Kifejni nemtudom teljesen ,o nem szivja ki es csak szenvedek,mert mar bele van kemenyedve!!Azelott ra tettem a szoptatos parnara,mar abba is hagyta a sirast,mert tudta mi kovetkezik,most pedig akkor kezdi el a sirast,ha a parnara teszem.Mar teljesen ketsegbe vagyok esve miert nem eszik ugy mint mas babo,miert kell bele eroltetni?Mit tehetnek?Mit ronthattam el?
2008. dec. 13. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
a cumit egészen másképp szívja, mint a cicit. A cumit könnyebb szívni.Lehet, hogy már így nem akar szopizni, lehet nem is elég a tejed, vagy megváltozott az íze. Próbáld cumisüvegből adni neki, ha van tejed azt, ha nincs, akkor tápszert.
2008. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nemtok annyit kifejni mint o kisziv.szerintem van eleg tejem.honnan tudom hogy nem eleg neki ugyanis en mindig azt erzem hogy megvan telve tejjel mert kemeny.
2008. dec. 13. 13:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szia én nem erőltetném mert tényleg teljesen elriasztod az étkezéstől s nem esik neki jól!!!

ha fejlődik akkor rendben van ha éhes jelez(igény szerint).s sztem a 9-10 etetés nagyon sok.

ÉN 4 hónaposan 6szor adtam neki enni, s egyszer éjjel de arról is hamar leszokott...anyatejes volt végig, s nagyon nagy baba ráadásul(8900gr 4 hósan)sztem aventes fejő nagyon jó, kiüríti mellett én azzal fejtem végig.

ha teljesen elege van cumiból akkor 4 hósan kanállal kínáld gyümivel tejpéppel de semmiképp ne erőtesd, mer tnme szeret majd enni!!!!

2008. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

4 óránként elég ennie. Nem kell ennél többször.

Lányom eszik reggel 9-kor délben főzit, 3-kor gyümit, 6-kor cici és fürcsi után 9-kor cici. Ennyi.

(amíg nem evett, akkor délben és délután is cici volt)

Ne erőltesd, tudja ő, hogy mennyit kell ennie.

Ha gyarapszik, semmi gond.

2008. dec. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hat ez az hogy nem is nagyon gyarapszik.15 hetesen 5500 gr.es nem eroltetnem bele,meg ennyi sem lenne a sulya,mar teljesen ketsegbe vagyok esve mert nem tudom mi a helyes.
2008. dec. 13. 19:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem is gyarapszik úgy mint kellene akkor a cumit tedd el. Ne add neki, összezavarja. Hagyd hogy jelezze mikor éhes, vagy ha sír a cicivel nyugtasd meg és akkor tejet is többet ki fog szívni. Persze azt sem akarjuk hogy állandóan cicin legyen a baba, de a te estedben szerintem most ez hatásos lenne. Vannak babák akik nem jól evők mint az enyém is. Sok mindent kipróbáltam és bele kellett nyugodnom hogy ő egy ilyen gyerek, nem vagyunk egy formák, de semmiképp nem szabad erőltetni. Sok sok türelem.
2008. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nemtudom megnyugtatni a cicvel,mert akkor kezd el sirni mikor adom a szajaba.Lehet nemkellene adnom neki a cict hanem tapszert,ugyanis sir a cicitol.
2008. dec. 13. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:

persze h kezd sírni cumitól mert nem akar enni szegény előre fél, mert utdja mi következik amit írtál te is h beleerőlteted, semmiképp nem lenne szabad...ha kicsi a súlya nem értem h miért baj???

neked se esne jól ha beléderőltetnének vmit amikor nem is vagy éhes...tényleg sok sok türelem s semmi erőltetés, elveszed a kedvét

2008. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
en csak azert eroltetm bele a kajat ,mert feltem hogy nehogy baja legyen,nemakarom hogy ehezzen.ha eroltetem parszor elhuzza a fejet ,de aztan eszik keveset.attol tartok ha igy folytatja fogyni fog ,nem hizni.
2008. dec. 13. 23:26
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!

nem lehet, hogy valami gond van a száj, nyelőcső környékén? a babák akkor sem akarnak enni, ha pl. szájpenésztől fájdalmassá válik a szopi. ez az alattomos gomba egészen a garat, nyelőcső környékén is tud gondot okozni.

szerintem egy gasztroenterológus szakemberhez kellene elmenned, aki biztosan rájön, mi lehet a gond.

ha meg tényleg csak rossz evő, ad tanácsot, hogyan lehet minél "tartalmasabban" táplálni.

sok sikert!

2008. dec. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!