Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred a majd 4hós babám...

Miért ébred a majd 4hós babám éjjel?

Figyelt kérdés
A napokban 4-5 éjszakát átaludt, ha meg felébredt, csak félálomban volt, és kajcsi után azonnal visszaaludt. Az utóbbi 3 éjjel felébred, megetetem, és kb. 2órát fennvan, teljesen éber, vigyorog, nyüszög, mikor mi. Aztán belefárad, és elalszik, reggel pedig korábban ébred, mint eddig. Napközben odafigyelek pedig, hogy ne sokat aludjon, nehogy felcserélje a napszakokat. Azt sem gondolom, h este nem lakik jól, tápis, "bever" 180-200ml-t. Bánt, h a környezetemben vhogy minden vele egykorú baba átalussza az éjszakát. :( Mi lehet a gond? Ja, és eddig hasra fektettem az emésztése miatt is, és így hamarabb vissza tudott aludni, most nem tetszik neki. Mióta rájött, h a fejét tudja emelgetni, azótra álmában is ezt teszi, és fel is ébreszti magát. KÉnytelen vok oldalt fektetni, de hanyatt fordul, így hajnalra meg fáj a pocak, pedig rég fájt már.
2008. dec. 13. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szia nekem kisfiam 4,5 hósan aludta át éjszakákat amikor külön szobája lett s elkezdem neki szilárd kaját(tejpépet)adni....sztem ne hidd el h mindenki környezetedben végig alussza....s ne is foglalkozz vele..lehet front foga v bármi felébreszti...
2008. dec. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 9 hónapos és most is felébred éjszaka. Kb 4 hónapos kora óta nem eszik éjjel, de felébre, kicsit nyöszög, sokszor elül és fel is áll az ágyában, ekkor oda adom neki a cumit, lefektetem és alszik tovább. De 1-2 alkalommal mindig felkel.

Nekem is van olyan barátnőm, aki azt állítja, hogy ő nem tudja, hogy milyen fent lenni éjszaka egy babával, mert neki azonnal átaludta az éjszkát a most 11 hónapos babája. De az a helyzet, hogy én ezt nem igazán hiszem el. Szerintem csak nagyzolni akar. Nem gondolom, hogy ciki lenne, ha egy baba felkel éjjel.

2008. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt egy hétig, de aztán simán elmaradt. Nem tudtam mitől volt, telehold, front, vagy csak sokat aludt e nappal, de 5-6 nap után megint rendesen aludt. Az pedig ne érdekeljen, hogy más babája hogy alszik, ez nem lóverseny. Ha kell, hónapokig éjjszakáznak az anyukák. Minden gyerek másképp egyforma! :) Édes teher ez! :)

Az előttem író, kétkedő anyukának üzenem, hogy akár hiszi, akár nem, a mi babánk is az első estétől átaludja az éjszakát, csak néha fordulnak elő ilyen éjjelek. Neki sem kell senkivel, és senki más gyerekével foglalkozni.

2008. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A második hozzászóló vagyok. S csak azt szeretném mondani, hogy az általam írt "kedves barátnőmről" csak annyit, hogy azért kételkedem nála ebben, mert ha öt percre megállok vele beszélgetni, tuti, hogy egy mondat után "kiderül", hogy az ő gyeereke mennyivel ügyesebb nemcsak az enyémnél, hanem mindenkinél. Az övé már három hónaposan 350 ml-t evett, ha az enyém egy doboz krémtúrót evett meg akkor az övé mindjárt kettőt... és még sorolhatnám, de szerintem nincs értelme. Illetve sokszor veszem észre, hogy belebukik néhány mondat után saját elmondásába. Na ezért nem nagyon hiszem el neki a dolgot.


Neked viszont gratulálok, szerencsés vagy. De én se panaszkodhatok, mert az én lurkóm viszon rettentően nyugodt természet, könnyen mozgok vele bárhova.

Kinek ez kinek az könnyebb.

Sok boldogságot minden babázónak!

2008. dec. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!