Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos babának hányszor...

9-10 hónapos babának hányszor "kell" szopiznia/tápszert innia egy nap? Milyen mennyiséget? Nálatok hogy van vagy volt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, egy nap minimum 500 ml tej alapúra van szüksége. ( anyatej vagy tápszer) Az én babám 8 hónapos koráig anyatejes volt, most már egy hónapja tápszeres.Sajnos mi még csak az ebédet váltottuk ki, mert egyszerre keveset iszik tápszerből.Reggel fél 6-kor, és fürdetés után csak tápszert kap.Reggelire tápszer+zsömle vagy kenyér+gyümölcs.Ebédre húsos, zöldséges főzelék.Délután tápszer+főzelék vagy almapép vagy gyümölcs.Az a gondom, hogy tápszerből egyszerre maximum 150 ml-t iszik meg, mivel kap mást is.Így kénytelen vagyok megkínálni vele, az ebédet leszámítva minden etetésnél.Mivel nem iszik semmit ezen kívül, maximum 3 korty vizet, azzal is inkább játszik, és mivel keveset eszik tápszerből, nem nagyon tudom kiváltani a többi evését.Ha tízóraira nem kapna, akkor eltelne egy egész délelőtt ivás nélkül, mert ebédre főzeléket eszik.Ha uzsonnára nem kapna, akkor meg délután lenne folyadék hiánya.Nem tudom, hogy kéne csinálni, de ebben a melegben muszáj innia is.
2011. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az én babám most 20-án töltötte a 9 hónapot, addig napi 4x szopizott. Reggel 2x és este 2x, közben csak rendes ételt kapott inni meg vizet adtam. De mivel már kevésnek éreztem a tejem most elkezdtük, hogy csak reggel felkelés után és este lefekvés előtt szopizik.
2011. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Enyém 10,5 hónapos,4x-5x szopizik egy nap,legalább 7-8 decit.Ilyen korban,még 5 deci legalább kell nekik.

üdv

2011. jún. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!