Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetes babával Dévény...

10 hetes babával Dévény felmérésre megyünk. Mire számítsak? Durva lesz?

Figyelt kérdés
2021. nov. 29. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
'Durva'? Mi lehetne azon durva, amit eddig olvastam rola talan az egyik leghatekonyabb es legeredmenyesebb babatorna es mozgasterapia, kifejezetten ujszulotteknek, akar inkubatoros koruktol.
2021. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Füldugót vigyél
2021. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatás.
2021. nov. 29. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

12 hetes lányommal mentünk. Nem volt semmi extrém, bár tény, nem is talált a Dévényes semmi kórosat nála. Gyengéd volt vele, finoman tornáztatta a combijait, kis karjait, forgatta jobbra-balra, hasra fordította, néze hogy nyúl a játékok után, szemével mit hogy követ, mennyire forgatja a fejét, ilyesmi. Nem volt para egyáltalán, a végén kezdett el csak sírni, amikor már megunta a szórakoztatást.

A felmérés még nem a konkrét torna, amikor a feszes izmokat kilazítja vagy a lazát erősíti, ez szerintem még csak nem is diszkomfortérzet a babának.

2021. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk első alkalommal sírás volt, 3, 4 hetesen.

Utána még 3 alkalommal kellett menni, azokat egy mukkanás nélkül csináltuk végig.

Amúgy simogatja, masszirozza a babát a gyógytornász, nem kell semmi durvára készülni.

2021. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek megnyugtatóak.
2021. nov. 29. 21:16
 7/7 anonim válasza:
84%

Az első alkalom a felmérés, és nem durva.

A második alkalomtól kezdődik az, hogy a dévényes kezeli a babát. Ez egy passzív dolog, tehát nem a babát aktivizálják, hanem az izmait nyomkodják. És igen, ez fáj a babának. Úgy magyarázta szakember, hogy olyan, mintha én elmennék gyógymasszázsra: nekem is kellemetlen/fáj csak én nem sírok.

A kezeléseken ennél fogva a baba sírhat, az én kislányom (3 hós volt) az első kezelés második felére úgy kiborult, hogy még a kocsiban is nyugtatgatni kellett. (ez nyilván babafüggő)

Nem vitatom el a dévény nagyszerűségét, de a véleményem az, hogy indokolt esetben kellene alkalmazni. Mostanság gyakorlatilag minden babát küldenek. Vannak más lehetőségek is az enyhébb eltérések korrigálására, és ha a szülő azzal komfortosabban érzi magát, válassza azt. (pl. konduktor)

2022. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!