Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár napja adom a 3 hetes...

Pár napja adom a 3 hetes kisfiamnak az Espumisan cseppeket hasfájásra. A védőnő szerint 25 cseppet kell kajánként adni, de én 12 adok. Jól teszem?

Figyelt kérdés
Az adagolásánál ugyanis azt írja, hogy 1-6 éves kor között kell 25 csepp kajálásonkénk napi 3-5x. Akkor egy újszülöttnek csak nem annyi kell!!
2008. dec. 13. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos és a védőnő is, hogy napi 25 csepp, vagyis, ha 5x eszik, akkor 5x5 csepp. Persze már akkor mondták amikor én is egy hete adtam neki 5x10-15 cseppel. Gyanús is volt, hogy 1 hét alatt majdnem el is fogyott egy üveggel. De Megnyugtattak, hogy ne parázzek, mert mivel nem szívódik fel, csak "mozgatja a beleket" így nem is lehet túladagolni. Nekünk aztán az 5x5-6 csepp is meghozta a hatást, de aztán kipróbáltam a gripe watert is. De akár minden evésnél adhatod neki, ha 8x eszik akkor is. Én az eső reggeli evésnél nem adtam neki. Nem lesz tőle baja.(mert nem szívódik fel, és az emésztést nem zavarja, csak szelet hajt)
2008. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen, akkor nem adagolom túl a picit tovább :) kap napi 5x5öt és akkor jó lesz!! mégegyszer köszi!!
2008. dec. 13. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babóm nagyon hasfájós volt, ezért minden evés előtt 25 cseppet adtam, és ahogy telt az idő, folyamatosan csökkentettem az adagot, 20

2008. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi folytatom, szóval 20, 15, 10, 5 cseppre majd elhagytuk. Sajnos nekünk 6 hónapos koráig kellett hogy adjuk. Ha úgy látod, hogy nektek kevesebb is elég, akkor ne adj többet.
2008. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Infacol-t. Kajcsi előtt kell ezt is beadni, és már kaja közben tuti a hatása :)
2008. dec. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

SZiasztok,


esetleg azt tudjátok, hogy ha beadom neki az első 25 cseppet, mikor fog az kb hatni?

2013. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!