Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális,hogy így...

Mennyire normális,hogy így éreztem szülés után?

Figyelt kérdés

Én sosem akartam gyereket, a férjem miatt vállaltam be, na meg a "nem e fogom bánni öregen ha nincs" gondolatra.

Már 3 éves a fiam, de a mai napig olyan rossz érzés fog el mikor a szülésre gondolok.

Én már ott akkor sem akartam,hogy a kórhazban rám tegyék, igazán teherként éltem meg elég sokáig,hogy Ő van nekünk, sirattam a gondtalan életet.

Mára ez megváltozott, nagyon jól kijövök a fiammal, nagyon szeretem, de számomra még mindig nincs az a habos babos életem/szerelmem érzés.

Úgy irigylem azokat akik nagyon nagyon várják, majd megszületik és mindig 1000%-ban imádják a babájukat. Nagyon elkeserít a múlt, meg hogy bennem szerintem efféle anyai ösztön nincs.

Tényleg imádom a fiam de mégis bánt a dolog.

Most a dolog azért elevenedett fel bennem, mert a nővérem kismama, és Ő tényleg az az igazi anya típus. Biztos imádni fogja a gyerekét,hisz már nagyon régóta vágyott sajátra. (Korábban vállalt szitterkedést is.)


Valaki esetleg érez így?


2021. dec. 3. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok anyatipus, talán annyira jó anya sem vagyok. Sokszor teljesen elegem van, mert mást akarok csinálni felnőtt dolgokat, nemcsak játszani, meg játszótérre menni. De soha nem éreztem magam úgy ahogyan te. Én nem tudok másmilyen lenni. Ilyen vagyok, de a lányomat mindennél jobban szeretem és mindent a legjobban igyekszek csinálni. Nem mindig sikerül 100%-osan, mert én is emberből vagyok, mint mindenki más. Hidd el a szuperanyáknak is van valami defektje, legfeljebb nem látod, nem veszed észre. Senki nem tökéletes.
2021. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem időszakosan mindenkinek vannak ilyen érzései, hogy vágyik a gondtalan életre, a szabadságra, hogy gyerektől függetlenül tudjon tervezni és élni. Ez biztos vagyok benne, hogy normális. Főleg a nehezebb pillanatokban.


Nekem a szülés szuper élmény volt, és nem vagyok sem ősanya sem szuperanya, de a szülés közben is (főleg), de utána is tök sokszor éreztem úgy, hogy talán mégsem akarom én ezt az egészet. Nagy élmény volt, amikor a szülés után egyből rám tették és végre a kezembe vehettem, hatalmas dolog, örültem neki meg megkönnyebbültem meg minden, de nem volt hatalmas szerelem. Eleinte inkább csak kötelesség volt, meg az a fajta alap kötődés, ami ugye abból ered, hogy a hasamban hordoztam és fájdalmak közepette megszültem, de nem neki szólt. A szeretet, amit érzek most, ez a mindent elöntő rajongás, ez csak később jött nálam is, amikor megismertem, miután már időt töltöttünk együtt. Pedig én még csak nem is a férjem kedvéért vállaltam babát.


Szerintem ne legyen emiatt bűntudatod. Mások vagyunk, a lényeg igazából az, hogy most szereted, és hogy eddig is képességeid szerint a legjobbat adtad neki. Attól még, mert a születésekor, amikor alapjaiban változott meg az életed, visszasírtad a régi megszokott, szabadabb világot, nem leszel sem rosszabb, sem kevesebb. Lehet lepontozni, de szerintem ez tök oké és ritka az, akiben egyszer sem merülnek fel ilyen gondolatok.

2021. dec. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám, hogy "nem normális". Főleg, ha csak a férjed kedvéért vállaltad. Akkor is megszeretted, és ez a lényeg. Te is olyan típusú ember vagy, aki számára nem csak és kizárólag a gyereke a világ közepe. Na és? Sokan vannak még így, csak nem vállalják fel.


Amikor én a kezembe fogtam először a kislányom, nem éreztem a világon semmit. Tényleg semmit. Csak azt, hogy jé, itt egy vadidegen kis lény, én pedig az egész éjszakás vajúdástól hulla fáradt vagyok. Most 16 hónapos. Én most érzem, hogy a világon a legjobban szeretem. Most már jár, kezd beszélgetni, egyre inkább tényleg jelen van velünk. DE mellette nekem is hiányzik a régi életem. És 2 éven túl képtelen lennék 0/24-ben itthon lenni vele, és éjjel-nappal rendelkezésére állni. Én is csak ember vagyok, akinek szüksége van felnőtt életre, és szabadidőre is. És szerintem aki azt mondja, neki nincs, az nem mond igazat.


Láttam már olyan hős anyát, aki állítja, kisgyerek mellett nem lehet az embernek saját ideje. Azt is láttam, az örökös mókuskeréktől és idegfeszültségtől hogy ordítozik a környezetével, köztük a gyerekeivel is. Köszönöm, én épp ezért próbálok időnként egyedül is feltöltődni, ha van segítségem hozzá.

És láttam már olyan szinte soha otthon nem lévő apát is, aki állítása szerint annyira szereti a gyerekeket, hogy ő 3-at akart volna! Belegondolva én is marhára szeretnék hármat, ha csak napi 1 óra jutna belőlük hétvégén is, évekig meg 0-24-ben csak kínlódjon velük valaki más, ahogyan náluk is van.


Hidd el, senki sem imádja mindig 1000%-ban a babáját. Szeretjük őket nagyon, de emberek vagyunk, nem robotgépek. Én jelenleg a lányom szeretem a legjobban ezen a világon. De amikor előző éjjel összesen 5 órát aludtam 3 részletben, ő pedig egész nap nyűgös és minden etetésnél összeköpköd, minden mást érzek akkor és ott, csak imádatot nem.

2021. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekednek te vagy a tökéletes anyuka. Tudod kinek nem felelsz meg? Saját magadnak! Senki nem él a habos-babosban, csak max. kívülről látszik úgy. Mint a manökenek tökéletes combja (ami mögött nem látod az anorexiát vagy a magányt). Minden szupernek tűnik, kívülről. Aztán, amikor benne vagy, kiderül, hogy a csodaszuper anyuka típus masszívan szorong, mert ha tüsszent a baba ő már a halálát látja, vagy a csodálatos szülésfotókat, ahol a mellkason a baba és csillog anya szeme, megelőzte 1.5 nap vajúdás és szövődményei maradnak utána, stb.


Semmi nem fekete vagy fehér. A nyugalom akkor jön el, amikor elfogadod magad úgy, ahogy vagy. Ez nem szól másról, csak saját magadról. Szeresd magad, olyan anyának, amilyen vagy!

2021. dec. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Amikor megszületett az első gyermekem, tudod mire gondoltam?

Néztem és csak azt mondogattam, hogy "mi ez? ez egy gyerek? ez egy gyerek!"

Mint akinek akkor esik le, hogy a szülés végén lesz egy gyereke.

Hónapokig tartott ez az "ez egy gyerek?" állapot nálam, a szülés utáni depresszió pedig 2 évig. Egy percét sem élveztem. A képeken nézem azt a nőt, mosolyog, posztoltam is hogy csoda, stb. és belül? Semmi. Üresség.

2021. dec. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Éreztem hasonlót. És mivel volt már annyi önismereti tapasztalatom, így kerestem egy pszichológust, ahol tudtunk dolgozni ezzel az érzéssel, ki lehetett mondani sok mindent, amit más körülmények között nem biztos. A mélyére tudtunk nézni ezeknek az érzéseknek. Így mára már jobban vagyok, 1,5 év kemény önismereti munka után, helyére kerültek az érzések és az anyaságom is helyet kapott a személyiségemben, oly módon ahogy az nekem megfelelő, nem úgy ahogy instán látszik. Én arra bíztatlak, hogy foglalkozz magaddal!
2021. dec. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös válaszolótól kérdezném, tényleg nem bántásból, de nagyon kíváncsi vagyok.

Ha belül üres voltál és nem éreztél semmit, akkor minek posztoltad, hogy csoda, stb.?

2021. dec. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En azert vallaltam a gyereket mert azt hittem akkor a ferjem megvaltozik es nem fog bantani tobbet. Egesz terhesseg alatt utott vert. Soha nem lettem olyan anya aki odavan a gyerekeert. Rosszul viseltem a testi kontaktust nem is szoptattam. ejjel ha sirt tisztaba tettem megetettem aztan leraktam az agyaba , ha nem volt oka a sirasnak nem vettem fel. egy ido utan megszokta nem orditott.
2021. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!