Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hétvégén is tartjátok a...

Hétvégén is tartjátok a napirendet az altatáson kívül ugyanúgy sétáltattok, etettek, játszotok a gyereketekkel? Mennyi idős?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
16 hós, és igen. A napirend az napirend, max pici csúszás lehet az étkezésekben ha úton vagyunk, de akkor is igyekszünk tartani a ritmust. A mi csajszink ragaszkodik is a rendszerhez kezdettől fogva!
2010. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11 hónapos múlt a kisfiam, és nagyjából igen, megpróbáljuk tartani a napirendet. Eleve a kajálások fix időpontban vannak, max. útközben megetetem. De az alvás is eléggé fix időpontban van neki, így ha mást nem is, de az autóban bealszik, ha éppen utazunk. Sőt, nekünk célszerűbb úgy időzíteni az utazást is, hogy vagy alvás időben, vagy közvetlenül felkelés után, hogy ne legyen "gyagyás". :)
2010. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk másabb mint hétköznap. Ha apa dolgozik szombaton akkor 2 körül ér haza, én ált. utána főzök, addig lustálkodunk, játszunk, eszünk. Ezzel szemben hétköznap én nem lustizok vagy ha igen akkor is picit, reggel 9-10 között mikor a kicsim még durmol vagy eljátszik a kiságyban magában. Hétköznapunk így telik ált.: 7-fél 8 körül kelünk, pelus és ruha csere, reggeli, kicsim (ha jó napja van) elvan egy ideig magában ha jól lakott közben én netezek, utána délelőtt boltba megyünk, sétálunk egyet, utána hazajövünk, adok enni a kicsinek, lerakom a szobájába vagy a hintába, vagy csak ül a kocsiban és beszélgetek neki közben rendbe kapom a konyhát, megfőzök. Közbe rendbe kapom a szobákat is, hetente a fürdőt is kitakarítom, utána eszünk, a kicsim elalszik dél körül, 2 körül ébred. Addig én bepótolom amit kell, kiteregetek, stb. Ha felébredt játszunk,majd eszik valamit ha kedve van, utána séta, játszótér, szomszédolás. 5 körül jövünk haza, kb egy időben Apával, együtt eszünk, utána a párommal vannak egy fél órát-órát kb addig én gépezek. Aztán egész este velem van a kicsi (néha Apa segít a fürdetésnél) és olyan 9-10 körül elalszik, (van hogy csak 11kor) utána én még a párommal vagyok este.

A hétvége abból másabb, hogy nincs boltba járás mert Apa vásárol és nem megyünk sétálni se meg játszira se, a kertben szoktunk lenni inkább és többet van a párommal a gyerek kb 1 órával több időm van magamra ilyenkor. A vasárnapok és szabad szombatok is hasonlóképp telnek, azzal a különbséggel hogy együtt reggelizünk Apával.

2010. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 13 hónapos a kicsim.
2010. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a napirend az étkezések fix időpontját jelenti. A hétvége amúgy persze sokkal sűrűbb, mint a hétköznap, főleg, mert mi dolgozunk, igy hétvégén vagyunk igazán együtt a fiammal (17 hónapos). Ilyenkor van a heti bevásárlás, megyünk sétálni vagy kirándulni vagy család látogatóba, sokat játszunk, esetleg elutazunk alkalmanként. Kelés alvás ugyanúgy, ugyanakkor van mindig.
2010. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hétvégén is próbáljuk tartani a napirendet, tehát ugyanakkor van etetés, altatás. Ezen kívül a séta, játék stb.változó, mert sokszor elutazunk hétvégén a rokonokhoz vagy elmegyünk egyet kikapcsolódni.
2010. szept. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1,5 lesz a kicsi. Htvégente általában megyünk ide-oda pl egyik nap anyósékhoz, ott az alvás vagy nincs, vagy csúszni szokott.

He ha elmegyünk valahova, akor az autóban is ugyaúgy tud aludni, de aludt már kiránduláskor hátihordozóban is.

Nála egy dolog fontos, hogy kaja minden időben és megfelelő mennyiségben a rendelkezésére álljon:-))))

2010. szept. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!