Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy baba 2 nap alatt 60...

Egy baba 2 nap alatt 60 grammot hízik, az mennyire elfogadható?

Figyelt kérdés
2700 gramm körül mozog a kislányom, 2720 volt két napja, tegnap este 2780. Védőnő szerint ez így kevés, vizeletet fog nézni. Nem baj, járjunk utána mindennek, de ez ennyire nem elfogadható érték? Fogalmam sincs, első baba, 2 hetes de már most kivagyok, ha látom hogy hív a védőnő.
2021. dec. 6. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van. Nem minden baba tankönyv szerint működik, ami nem azt jelenti, hogy bármi probléma lenne.
2021. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató választ! 🙏🙏🙏
2021. dec. 6. 12:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt megértem, ha heti szinten nézi valaki, de naponta, 2 naponta minek nézni? Ha a lányom nagyobbat evett, akkor simán kijött volna az, hogy 120 grammot hízik egy nap alatt.
2021. dec. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Védőnő terrorizál ezzel..
2021. dec. 6. 12:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, még jó, hogy nincs védőnőm🤦‍♀️. Teljesen jó a 60 gramm. Amúgy egyet értek a 3-as válaszolóval! Ha már muszáj méricskélni (??), akkor csak hetente egyszer van értelme. Sosem értettem miért kell terrorizálni ilyen módon az anyukákat, főleg akinek első baba... Minden jót nektek! 3 gyermekes anyuka
2021. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el ezt a gyakori méregetést, még hét egyszer is sok, de ott legalább látszódhat némi valós változás.
2021. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van, nem minden baba egyforma. Nekünk most négy hónapos a kicsi, eddig minden hétfőn fel kellett hívnom, hogy mennyi a súlya. Ha nem vettem volna mérleget, akkor el kellett volna menjünk hozzá heti rendszerességgel mérésre. Mindezt úgy, hogy 7,5 kg a baba, szerinte ne adjunk neki ennyit enni...

Úgyhogy engedd el, nem tesz jót neked, ezáltal a babának sem, ha ezen stresszelsz.

2021. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen pici korban csak akkor aggódnék ha fogyna..

Én hetente egyszer mértem, mindig pénteken fürdés előtt de fél éves kora után már arról is leszoktam.

Sokmindentől függ a súlya, volt e kaki, mennyit mikor evett mérés előtt... Ha nem mindig ugyanolyanok a körülmények akkor kb annyit is ér.

Engedd el a dolgot, én már tudom, hogy a védőnőnek mindig mindenre bólogatni kell hogy igen, úgy csinálja, átalussza az éjszakát, persze.

Kisfiam cicin alszik el, szó szerint sehogy máshogy (max órákon át tartó ordítás után). Mikor kérdezte a védőnő, hogy milyen az éjszaka elmondtam, és azt tanácsolta, hogy szoktassam le a ciciről éjszaka, napközbe se adjak neki alvás előtt. Mondom kössz, sokat segítettél.

A kedvencem az volt, mikor elmondtam, hogy köztünk alszik a gyerek. Jótanácsnak szánta, hogy tegyük kiságyba mert a házaséletemnek ártani fog. Nem akartam mondani neki, hogy nem csak ágyban lehet megoldani. De megköszöntem az aggódást és azóta is úgy tudja, hogy a gyerek kiságyban egész éjszaka ébredés nélkül alszik.

2021. dec. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A tankönyv szerint heti 150-250 grammot "kell" híznia egy babának, szóval mindazon túl, amit már leírtak előttem, a te babád pont tankönyvien hízik.
2021. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen megőrülök tőle már most. És még csak a 2 hét, nem is értem miért kell megnehezíteni az alapból sem egyszerű dolgot...így is aggódik mindenen az ember
2021. dec. 6. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!