Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor éreztétek azt hogy...

Mikor éreztétek azt hogy vissza kaptátok az életeteket?

Figyelt kérdés
Nyilván tudom, hogy soha nem lesz már olyan, mint régen, nincs is ezzel probléma. Csupán mi állandóan programoztunk, mentünk erre arra és ezt a babával is így tervezzük majd. De körülbelül mennyi időnek kell eltelni, hogy aktívabbak legyenek a napok? Nyilván így is aktívak, aludni sokat nem kell. 10 napos most a baba.
2021. dec. 6. 15:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%

Kb 2,5 hónapos volt a lányom mikortól tudunk programokat csinálni. Együtt, vele. Olyannyira hozzászokott, hogy 7hónapos volt, mikor az ökocentrumban végignéztük a kisfilmet (ő ugyan átcicizte a felét, a másik felében meg ült az ölembe csendben és játszott a rágókájával)

Most 11hónapos imád kirándulni. Felrakom hurciba és nézelődik. Most, hogy esett a hó, egy egész napot jártuk az erdőt:D

2021. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Hát én részben akkor, amikor visszamentem dolgozni és a férjem ment gyesre (9 hónapos volt a kisfiunk, külföldön élünk, itt ez a max, amit az anya otthon tud maradni), és akkor teljesen, amikor abbahagytam a szoptatást (15 hónapos volt a kisfiunk). Most 17 hónapos, és a hétköznapok szinte a régiek (bölcsis, az éjszakákat pedig megbízhatóan átalussza), de a hétvégék egyelőre messze vannak attól, ahogy régen töltöttük őket :D
2021. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%
Soha nem éreztem semmit lemondásnak, mondjuk mi rengeteget vártunk az első gyerekünkre, lehet emiatt “értékeltem jobban”. Mi mentünk mindenhova ugyanúgy, nem ültünk itthon az elején sem.
2021. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
A gyerek nem vette el az életedet csak átalakította, alakitja. Legyél rugalmas és kreatív. Az élet most kezdődik, ne akard "visszakapni".
2021. dec. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

A baba előtt mi is mindig utaztunk.

Én sokat voltam a barátnőimmel. Koncertekre jártunk, kirándulni, bulizni.

Tudtam hogy gyerek mellett az elején minden offon lesz...

Azt viszont nem gondoltam, hogy a bezártságtól majd be is csavarodom.

Jött egy jó kis szülés utáni depi is, frontint szedtem

Most 4 hónapos a kisfiam. Azt érzem most kezdem vissza kapni az életem.

Már nagyon kezelhető a kisfiam. Sok időm van magamra is. Voltunk már vele kirándulni és az állatkertben is.

Illetve a párommal megbeszéltuk hogy 2 havonta kimenője van neki és nekem is.

Halistennek szuper apuka, bármikor megeteti, pelenkázza stb úgyhogy azt hiszem most van az hogy kezdem újra élvezni az életem.

29/N

2021. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Soha. Persze el lehet vele menni programra, de amit egy átlag felnőtt élvez, azt nem fogja a baba élvezni, de gyerek sem. Szerintem amúgy olyan 10 hónapos kortól már más lesz, értelmesebb, figyel, lehet vinni úgy is, hogy aktív résztvevő.
2021. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%
Soha. 8 éve. Soha az életben nem lesz már olyan, mint régen és soha nem kapod vissza a régi életed. Újat kell építeni azzal, ami maradt.
2021. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Több ilyen pillanat volt.

Mikor átaludták az éjszakát.

Mikor megálltak a lábukon, és nem kellett őket végig kézben fogni, ha mentünk valahova.

Mikor a mamánál aludtak.

Mikor oviba mentek.

Mikor egyedül elmentek az iskolába reggel.

Még várom azt, amikor egyedül felkészülnek a témazáróra, és amikor elköltöznek. :D

2021. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Nem kertelek, az első 3 hónapot én brutálisan éltem meg. Némi depi nálam is befigyelt főleg a hektikus alvás, vagy inkább nem alvás miatt... Volt, hogy együtt zokogva vártuk haza a férjem, mert persze ha én nem vagyok nyugodt a kislányunkat sem tudom megnyugtatni, szóval néha beindult az ördögi kör. A férjem kezében 10 perc alatt csend lett.

Nekem az segített, hogy este mindig apás idő volt, a férjem alig várta, hogy hazaérjen és babázhasson, én meg alig vártam, hogy mással is foglalkozhassak. Kereslet-kínálat. :D

Az életünket nem kaptuk vissza, de nyilván nem is akarjuk. :) Átalakítottuk. A 3-4. hónaptól kezdtem azt érezni, hogy kialalult valamiféle rendszer és kezdhetjük úgy igazán integrálni őt a jövős-menős életünkbe. Először a kirándulás kimerült babakocsis helyekben, de szinte minden hétvégén mentünk más helyekre, más városokba. Aztán hordozóval kisebb túrákat is bevállaltunk és 5 hós korában elmentünk nyaralni is vele.

Nyilván átalakultunk, figyelünk az igényeire, de ilyen formán a régi életünket éljük, csak már hárman. Ő is alkalmazkodik hozzánk és olyan csodás észrevenni ezeket az apró jeleket, ahogy egységgé válunk!

A baráti összejövetelek változtak, az nyilván nem az ivásról, bulizásról szól momentán, de simán tartunk havonta legalább egy-egy kimenős napot, amikor egyikünk itthon babázik, másikunk meg megy a barátaival ahova akar.

Szóval a titok szerintem az, hogy a gondolkozást kell átállítani. Ugyanazt az életet élitek, csak már hárman. :) Új igények jöttek be a képbe, újra fel kell építeni az alapoktól hármótok kis életét, de TI ugyanazok vagytok és babával is lehet programozni!

Lehet nem a kocsma lesz az általános hétvégi program, vagy az 1000+ méter szintkülönbségű túrák (most mondtam valamit), de én egy vadasparknak is képes vagyok ugyanúgy örülni, mint egy teljesítménytúrának anno, mert nincs örömtelibb, mint látni ezt a kis nyitott elmét rácsodálkozni a világra. :)

2021. dec. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

6 hetes volt, mikor először tettem kendőbe és busszal bementünk a városba a párom elé. Olyan jó volt, hogy ugyanúgy tudok jönni-menni, pedig féltem előtte, hogy fogunk pl. boltba menni. De üzembiztosan aludt a kendőben 3-4 órát, gyakorlatilag első perctől a végéig.

Nagyon bejött a hurcizás, bejártuk a fél országot. Mint egy hátizsák, csak elől, és a legjobb érzés a világon, hogy a kis pofija hozzám ér és alszik. Múzeum, kiállítás, állatkert, minden volt.

3 éves örökmozgóval ugyanez baromi fárasztó, sokszor visszasírtam azt az időt.

2021. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!