Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sajátítja ki a babát a...

Miért sajátítja ki a babát a nő magának?

Figyelt kérdés
Sajnos én azt veszem észre a nők viselkedésén, hogy mihelyest megszületik a baba, előtérbe helyezik magukat. Értem, hogy az anya mégiscsak anya, de számomra ez nem elfogadható viselkedés. Az a gyerek ugyanúgy az apáé IS!

2021. dec. 8. 11:11
1 2
 11/13 Derjaderja ***** válasza:
69%

Egy adott esetet említesz (7 vagyok), aminek a megítélésében igazad lehet. Máshol viszont tényleg a rokonság a tolakodó.


Mindenesetre ami zavar, az a kérdés megfogalmazása. Egyrészt a kisajátít, az egy negatív minősítés, "a baba" meg "a nő" meg totál személytelen és nem is fejezi ki a kapcsolatukat. Ilyen erővel a tévékapcsoló is àllhatna a "baba" szó helyén.


Ha a kérdést máshogy teszik fel, pl "mért esik nehezére egy frissen szült édesanyának, hogy kiadja a kezeből újszülött gyermekét", talán már fel sem kell tenni, vagy ha pontosab leírná a jelenséget, pl "3 hete szült a sógornőm, de a tesóm még egyszer sem foghatta meg a kisfiát, mert annyira aggódik ilyenkor a párja" - akkor jobban lehetne válaszolni.

2021. dec. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%
Itt a gyakorin sokan írják, hogy apuka reggeltől estig dolgozik. Azok nyílván nem tudják magukkal vinni a gyereket. Anyuka non-stop egyedül van a gyerekkel.
2021. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az 1 hónapban csak szopizott kb végig, abban apuka nem tud segíteni esetleg ha tápszeres meg tudja etetni, csak pelenkázni, meg fürdetni, de azért n szaladt hozzám a gyerek apja hogy kikapja a kezemből, babakocsit nem tologatott mert az a nők dolga, persze tisztelet a kivételnek aki csinál valamit

Tovább szerintem nem kell részletezni , továbbra is egy hónapig 2 naponta ha fürdetés akkor sokat mondok , sajnos egyfajta sztereotípia hogy az apa dolga csak a munka nem tudom miért, szóval van mit segíteni az anyukáknak

2021. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!