Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sajátítja ki a babát a...

Miért sajátítja ki a babát a nő magának?

Figyelt kérdés
Sajnos én azt veszem észre a nők viselkedésén, hogy mihelyest megszületik a baba, előtérbe helyezik magukat. Értem, hogy az anya mégiscsak anya, de számomra ez nem elfogadható viselkedés. Az a gyerek ugyanúgy az apáé IS!

2021. dec. 8. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Hát én nem sok férfit hallottam panaszkodni, hogy az anyuka miatt nem tud elég időt tölteni a gyerekével. De bármelyik apuka dönthet úgy, hogy el megy GYED-re és akkor ő van a babával.

Ahogy az sem jellemző, hogy hiszti rohamot kapna bármelyik anyuka, hogy ha a férje önszántából vigyázna a gyerekre egy teljes napot, amíg az anyuka azt csinál amit akar.


Plusz tapasztalat, hogy a férfiak előbb kiborulnak a sírástól, és sokkal több idő, amíg elkezdik felismerni, hogy mire van szüksége a babának.

2021. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez tény, hogy hamarabb kiborulunk. Én magam is nehezen viselem azt a magas hangot.
2021. dec. 8. 11:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a gyerek a születése után jó ideig csak eszik és alszik, az anya meg örül, hogy annyi lyuk van az alfelén amennyinek lennie kell. Az etetést az apa sok esetben nem tudja kivitelezni, amikor a baba alszik, akkor meg hagyni kell aludni, akkor apa max nézegetheti. A büfiztetés kb az egyetlen amit apaként meg tudsz csinálni, meg a pelenkázás ugye, és az szerintem szülés után minden nőnek áldás, ha apa átveszi tőle ezeket a dolgokat. Én legalábbis még nem hallottam senkit arról panaszkodni, hogy a szemét férje kivette a kezéből a gyereket és nem hagyta, hogy ő kialvatlanul, gátsebbel mászkáljon vele a szobában. A legtöbb nő örül, ha az apa kiveszi a részét az ellátásból anélkül, hogy kérvényt kellene benyújtania.
2021. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Az első minden megfogalmazott gondolatomat leírta.
2021. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Én értem a kérdező problémáját, bár szerintem azért nem általában jellemző a nőkre, inkább csak van egy vaskos réteg, aki így viselkedik. Adódik ugyanis egy szituáció, ahol hatalmát lehet gyakorolni. Ez az egész anyaság egy privilégium, sajnos van pár nő aki beleesik ebbe a hibába.


Gyakorló anya vagyok, a férjem simán dajkálta a kicsit órákig, pelusozta, cumisüvegből etette. Fel sem merült, hogy a gyerek csak az enyém, nem közös. Sajnos van ismerősi körben olyan nő, nem is egy, aki a férjét - és általában a többi családtagot - megfosztotta ezektől az élményektől és a tanulástól, mert a gyereknek ő az anyja és innentől ő dirigál. Egy nagyon szélsőséges példa közeli rokon, ahol nonstop b..sztatva volt apuka, hogy nem tud semmit "jól" csinálni, ki volt véve a kezéből a gyerek. Rokonok meg sem foghatták hetekig, utána is csak szigorú felügyelet mellett. Hozzá sem lehetett érni a Szent Elsőszülötthöz. A mai napig nem érti anyuka - ennek már 10 éve -, hogy miért nem akad semmi segítsége...

2021. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Derjaderja ***** válasza:
70%

Hát én bármikor szívesen odaadtam volna őket, de az uram nem ugrált értük, ellenben inkabb bármit is elvégzett itthon. Ahogy nagyobbak, már egész más a helyzet.

Igaz az enyemek nem is voltak el vele pár hónapos korukig. Persze ez egy ilyen ördögi kör.


Ettől függetlenül a szülés utan pár hetig az anyuka speciális hormonális állapotban van, a természet a babára gondozásra hangolja, érzèkenyebb, illetve egységként működik a babával. Sőt el kell gyászolnia azt is hogy elvesztette a testéből a magzatot, akinek a mozgását hónapok óta érezte. Alapból èn 1-2x pityeregten ezért és gyorsan kárpótolt a karomban lévő újszülött, de akkor is ez is van.


Ő sokkal szorosabb kapcsolatbab volt vele hónapokig mint Te. Persze ez nem a Te hibád és érthető, ha most pont emiatt Te is vágysz a "részedre", de ha az első pár hétbeb vagytok, akkor legyél türelmes.


Persze ha egy pár hónapos/éves gyerek, akkor azért nem normàlis jelenseg, ha elzárja előled az anyja.

2021. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Derjaderja ***** válasza:
75%
5. Az mondjuk érthető, hogy "rokonok" ne fogdossák hetekig, ez szerintem alap...
2021. dec. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem inkább az az általános ami pl nálunk is ment. Míg kicsi volt, anyatejes addig max pelenkát cserélt apuka ha valami miatt épp el kellett szaladnom és muszáj volt. Most hogy nagyobb, ha bohóckodni, játszani kell akkor elvan vele. Ha már pelenka csere, etetés, fürdetés..... Na az az én dolgom. Ő csak akkor ha nem vagyok otthon. Pedig mit nem adnék néha ha átvenné 1-2 feladatot.
2021. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

Hetes, szerintem meg nem. Nem a köldökcsonkos újszülöttet akarta dajkálni senki, és nem is a kétszáz kmről felutazó rokonokról volt szó, hanem akikkel napi kapcsolatban volt a kedves édesanya. Pl. a gyerek utolsó élő nagyszülője, aki a másik unokát pár hetes korában simán ellátta lévén hogy egy háztartásban éltek. Nyilván nehogy kézbe vegye már, a másik unokát fenekét csak órákat cipelte ha arról volt szó... A nagyszülő-unoka viszonyon is erősen látszott később a különbség. Meg később úgy az egész rokonsággal megalapozta ez a hozzáállás (is) a kapcsolatot.


Tudom hogy ez szélsőséges példa, de igen, van ilyen. És enyhe esetekből jóval több, csak azért nem vesszük észre, mert nőként, anyaként normálisnak tartunk adott fokú kisajátítást. A kezdeti időszak az egész család számára meghatározó, de minimum kívánatos az apa aktív bevonása... És kár tagadni, de tényleg vannak nők akik nem veszik észre, hogy nemcsak ők lettek anyák, de egy apuka is született közben.

2021. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egy szűk, kontrollmániás réteg kivételével a legtöbb nő nagyon örül, ha apuka önként kiveszi a részét a baba körüli teendőkből, és nem kell neki könyörögni, hogy szökőévente 2 órát legyen már el a saját gyerekével, hogy anyuka is elmehessen valahova egyedül. Az én férjem tök lelkes volt, azonnal jött, hogy mutassam, hogy kell pelenkázni, büfiztetni, és csinálta első perctől. A második gyereket meg már full rutinosan rendezte. Császáros voltam, örültem, hogy nem nekem kell otthon az első 1 hétben mindenért ugrálni, eszembe se jutott kivenni a kezéből a gyereket, így is a nap nagy részét a cicimen lógva töltötte :D
2021. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!