Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sajátítják ki egyesek...

Miért sajátítják ki egyesek azt a szót hogy "öntörvényű"? Ma is olvastam ezt valakitől face-en. Már mindenre ezt használják, lassan a betegek is öntörvényűek lesznek hogy pl nem tudnak szépen meghatóan követni valami előírást mert rosszul lesznek.

Figyelt kérdés
Szerintem az az ember az öntörvényű, aki nem veszi figyelembe mások egészségét és életét. És akik az öntörvényű szóval zsarolnak, éppen ezt teszik.

2020. nov. 30. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Öntörvényű az, aki a szabályoktól / normáktól valamilyen szinten függetlenedve alapvetően csak a saját érdekeit szem előtt tartva cselekszik.

Hogy egyesek kisajátítják-e nem tudom, én nem tapasztaltam, nem lehet, hogy másra gondoltál? Nem kisajátítják (mások általi használatot megnehezítik, ellehetetlenítik; kizárólagos jogosultsággal használják), hanem túl-használják, olyan szituációkra is, amikor egyáltalán nem a szándékos szabály / norma elleni megnyilvánulás a jellemző, mint pl. az általad hozott esetben sem. is.

2021. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömre gondoltam, aki egy rakodómunkásra mondta aki levette a maszkot áru pakolás közben. (Mivel az nehéz fizikai munka)
2021. jan. 9. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ennyi alapján én még biztos nem mondtam volna egy vadidegenre, hogy milyen öntörvényű. :) Nálam ahhoz az kell, hogy több dologban is lássam az ehhez (általad említett maszk-levevős példa) hasonló, norma/szabályszegő megnyilvánulást ugyanannál az embernél. Meg egy kicsit az is benne van az én "öntörvényűség" minősítésemben, hogy az érintett csak azért sem követi a szábályokat, mert nehogy már mások mondják meg neki, hogy mi tehet, vagy éppen nem tehet. :) Természetesen ezek valamilyen szinten szubjektív dolgok; mármint, hogy egy adott fogalmat ki, mikor használ - és természetesen nem arról beszélek, hogy totál tévesen használja az adott kifejezést, mert nincs tisztában a jelentésével.
2021. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából az az öntörvényű szerintem, aki azt mondja a kérdésre hogy miért, hogy "csak". Szóval aki a másik fél szempontjait meg sem hallgatja :) Köszi a részletes válaszokat.

Én mondjuk ha valaki azt mondja rosszul van, azt komolyan veszem, és ha nem indokolt éppen akkor ne kövessen egy szabályt mert én azt mondtam és "csak".

De vannak akik szeretik ha erre nevelik az embereket, hogy fogadják el azt hogy "csak", és ők kerülhetnek hátrányba. Ez pl gyereknevelésnél baromi előnytelen a gyerek számára.

2021. jan. 10. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!