Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukák! Mennyire...

Tápszeres anyukák! Mennyire voltak betegesek a babaitok attól,hogy nem kaptak egy csepp anyatejet sem?

Figyelt kérdés
Tényleg betegesek a tápszeres babák?
2021. dec. 11. 19:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

HA anyuka beteg lesz akkor a szoptatott gyerek a tejjel kap antitesteket. Ennyi. Ettől nem lesz később sem egészségesebb sem okosabb. Mondom ezt úgy hogy másfél évig szoptattam.

Míg bölcsibe nem került ritkán és enyhén volt beteg. Azóta.... Katasztrófa

2021. dec. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

25 éves a lányom, egy cseppet sem szopott soha. Kimaradtak a kéthetente beteg sztorik a bölcsiben. Évi max egy nátha, antibiotikumot talán háromszor kapott eddig.

Most a párja pozitív lett (Covid), együtt élnek, nem szedte össze tőle. Tavasszal a kollégáitól sem.

2021. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Szóval nekem van 3 gyerekem, es egyiket sem szoptattam, es még mind él, nincs súlyos betegségük. Az átlagos ovodai beszoktatásos betegségeket leszámitva nem voltak betegek. Perzse volt egy mandulagyulladás vagy hasmenés.

Az apjuk is tápszeres volt 40 éve és ő sem náthás havonta.

2021. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
34%

Három hónapig szoptattam és nagyon megviselt hogy nem tudtam folytatni és potenciálisan tönkreteszem a gyerekem egészségét, úgyhogy utánanéztem a dolognak, hogy mennyire is teszem tönkre. Statisztikilag kimutatható hosszabb távon előny a szoptatás esetén, főleg hasmenéses megbetegedésekkel kapcsolatban, mivel valószínűleg egészségesebb a bélflórájuk. Hozzáteszem, amit hoz a szoptatás, azt el is viszi egy császármetszés, antibiotikum kúra, stb... és hosszabb távon annyi behatás ér minket, hogy ez az előny halványodik erősen. Érdemes megnézni hogy széklettranszplantációnál a donorokkal kapcsolatban anno kritérium volt hogy babaként kizárólag anyatejet kapjanak - és mellé úgy ötven egyéb kritérium is van, ami szintén szükséges az egészséges bélflórához, és a jelenlegiekben már nem is látni anyatejes kritériumot... Továbbmegyek, az előnyök kizárólagos szoptatás mellett láthatóak, ha kiegészítés van akár rövidebb ideig, már nincs meg az előny a teljes tápszeres tápláláshoz képest.


Ugyanakkor ez statisztika, iszonyat egyéni különbségek vannak.


Hogy legyen anekdota: én két hétig anyatejeztem, tesóm három évig. Kettőnk közül messze én vagyok a kevésbé beteges. Lányom kevésbé beteges, mint a kizarolag szoptatott, jelenleg is még bőszen anyatejező unokatesó, aki anya elmondása szerint minden betegséget benyal és nehezen kecmereg ki belőle.


Szóval következtetés: statisztikailag "betegesebbek", főleg fostos kórságok tekintetében, de ez a napi gyakorlatban elhanyagolható.

2021. dec. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!