Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy adjátok be a vigantolt...

Ti hogy adjátok be a vigantolt a babátoknak? (tápszeresek)

Figyelt kérdés
Míg nem apadt el a tejem addig kanálba csepegtettem anyatejet és abba 2csepp vigantolt.Ezt sem értettem, miért két csepp megkérdeztem a gyerekorvost, mert minden hol azt írják meg a betegtájékoztatóba is egy csepp van.Azt mondta, hogy mivel olajos a csepp ezért úgy is sok a kanálon marad ezért kell a két csepp.Most tápit kap már.Ti hogy adjátok és hány cseppet?

#baba #vigantol csepp
2012. jún. 5. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én mindig a szájába cseppentettem
2012. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csak egy cseppet, és simán a szájába cseppentem. Már automatikusan nyitja ha emelem az üveget. Én is kérdeztem az orvostól, h nem kell e többet adni, de azt mondta nem.
2012. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hozzátáplálás előtt én is a szájukba cseppentettem, utána előfordult, hogy egy-egy falattal együtt kapták be. Nálunk sokáig 3 csepp volt, aztán 2, végül 1. Ez attól függ, hogy milyen gyorsan nő össze a baba kutacsa, milyen puha vagy kemény a fejecskéje, és a betegtájékoztató helyett tényleg jobb a gyerekorvosra bízni.
2012. jún. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kiskanálba vigantol, pár csepp tápszer hozzá. Ezt én nem is hallottam, nekem nem tűnt fel, hogy sok a kanálon maradna.
2012. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp annyit adj, amennyit a gyerekdoki mond, ne másra hallgass. A szájába nem szabad cseppenteni, mert több is bemehet, mint kellene és az nagyon nagy dózis.

Én az ujjamra szoktam cseppenteni és bekenem az ínyére.

2012. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én kanálba cseppentem, rá egy kis tápi. És úgy nyeletem le. Utána még plusz lenyalja a kanálkát. Nekünk így bevált.
2012. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!:)
2012. jún. 5. 15:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Van ahol hetente 7 cseppet kap a baba, nem előírás ez a napi egy vagy két csepp! Van hogy bealszik már a tápi megkezdése előtt a babám így esélytelen kanalazni vagy akkor már a szájába cseppentenem! Így én azt szoktam hogy másnap 2 cseppet kap! Megkapja az előző napit is! Azt hogy sok menne egyszerre cáfolnám ez egy zsírban oldodó vitamin, nem olyan mint pl. a cebion vagy béres csepp hogy zubog belőle! És hát igen kérdező a dokid kitalálta jól ezt hogy két csepp mert kb egyet nyal be belőle a gyerek mert a többi a kanálon marad :D DE ez kicsit pazarlós megoldás! Én lánykám is már látja az üveget és nyitja a szájacskáját de ha nem is nyitja az ajkáról már bekerűl a szájába :)
2012. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is kanállal adom, belecseppentem a tápszerbe, utána hagyom, hogy szopogassa a kanalat, így tuti nem marad rajta. Egyébként úgy van, ahogy leírtad, meg is figyelheted, ahogy belecsöpögteted, rögtön kimegy a kanál széléhez és rátapad a kanálra.
2012. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves 4es válaszoló!Csak nézd meg utána a kanalat.Nekem azt mondta a doktornő, hogy nekik erről tartott egy professzor előadást és, hogy pl. azért kell a kanálba még anyatej vagy (esetünkben) tápszer, mert olajos és letapad..
2012. jún. 5. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!