Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel itathatom 3 hetes...

Mivel itathatom 3 hetes babámat? Naponta 7x szopizunk, általában 80 ml-t és a védőnő szerint ha ilyen szépen eszik (csak anyatajet), akkor nem szükséges külön itatni. Mindenki más viszont azt mondja, hogy inni és kellene 2 étkezés között.

Figyelt kérdés
Babavizet próbáltam, nem érdekli Őt.
2010. szept. 6. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ne itasd külön, nekik nagyon kicsi a gyomruk és eltelitené az ital, feleslegesen. Elég neki az anyatej, ami kiváló ital is, szomjoltásra.
2010. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Jajjjjjj Istenem!Dehogy kell innia!!!Az én babám 10 hetes!É soha nem adtam neki semmit!Egyszer próbáltam a vizet és kiköpte!Akkor is csak azért akartam mert 35 fok volt!DE hidd el nem kell neki semmi csak az anyatej!Az anyatej felépítése amúgy is úgy néz ki,hogy először jön a hígabb ami a kis szomját oltja!Majd a cukros rész és a végén a zsíros,amitől hízik!Szóval ne aggódj,nem kell itatni a babát!És ne hallgass mindenkire,csak az orvosra és a védőnőre!
2010. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Jesszus... Anyatejes 3 hetes babát még külön itatni? Hát jó sok eszük van az ismerőseidnek. A tejed egy ilyen pici babának MINDENT fedez.
2010. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem se itasd. Az itatás max akkor kell ha rettnetö meleg van. ha szomjas cicit fog kérni. de könnyen megtudod eleget eszik-e. ha a pelus szinte minden szoptatás elött nedves akkor igen. ha ritkul a nedveség akkor kevés a bevitel is.
2010. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Adhatsz a babanak gyonge kamillia vagy komenymagos teat.
2010. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2010. szept. 6. 15:20
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Első ismét, még annyit, hogy nekem anyukám MINDHÁROM gyereknél fél évig rágta a fülemet, hogy szomjas az a gyerek, adjál neki inni. ehhez is külön művészet kell, hogy elengedd a füled mellett az ilyen jótanácsokat, majd belejössz.
2010. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Csatlakozom az előzőekhez: ne itasd külön!

2 gyerekem van, 6 hónapig csak anyatejet kaptak, sőt, a kisebbik 7,5 hónapos koráig nem fogadott el mást. Itatni akkor kell elkezdeni, ha már hozzátáplálod, és akkor is inkább abban az esetben kérik, ha már rendes adagokat megesznek, és nem csak pépeset, hanem darabosat, esetleg "szárazabbat" (pl. kifli), amitől megszomjaznak.

Saccra jövő tavasszal elég lesz elkezdenetek.


Jó babázást, jó egészséget!

2010. szept. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Fél éves koráig meg sem próbáltam megitatni, mert tudtam hogy nincs rá szüksége, mert az anyatej pótolja a folyadékszükségletet is. Utána próbálkoztam, mert már evett szilárd ételt is, de akkor sem kellett neki, mert félig még szopizott. Aztán, mikor már csak reggel este kapott anyatejet, már elfogadta a vizet is.

Elég ha csak 6 hónapos kortól kap más folyadékot (vagy amikor elkezded a hozzátáplálást), amíg csak szopizik nincs másra szüksége.

2010. szept. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az anyatej étel és ital is egyben, ezen kívül nincs szüksége más folyadékra, még kánikulában sem. Most meg ráadásul még kánikula sincs.


Az ilyen pici babáknak még nagyon kicsi a gyomruk, az értékes helyet ne a víz foglalja el benne, hanem a drága anyatej. :-) A védőnődnek igaza van, az ismerőseik meg foglalkozzanak a saját gyerekükkel.

2010. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!