Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez jó étkezés egy 8,5 hónapos...

Ez jó étkezés egy 8,5 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Reggel 8-8.30 tejpép

alszik 11-ig

Délelőtt 11-11.30 almaszósz hússal, sütőtök hússal-főzelékek hússal

séta

13-13.30 gyümölcs, gyümölcs sinlaccal

alvás

17 babajoghurt - babapuding

19 jó éjt tejberizspép


Nem sok benne a tejes étkezés?

Alig hízik, gondoltam így hátha.....

Anyatejes, napközben étkezés után megkínálom, ill. igény szerint. Éjjel számtalanszor szopik.


Mit gondoltok? Így jó?

Alkalmanként 80 gr körül eszik

Pici, vékony baba


2011. nov. 9. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó étkezés ez így,én is kb.így adtam a fiamnak.Az enyém se hízott,hanem inkább nyúlt.Most 4 éves,és se nem kicsi,se nem sovány.
2011. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen szerintem elég sok benne a tejes dolog. Én ilyen idősen még csak napjában egyszer adtam neki joghurtot , de akkor már tejpépet nem kapott. 1x gyümölcsöt és 1x húst főzelékkel a többi szopi volt, legalább 4 alkalom.

Nem gondolom , h így többet fog hízni,ha ő olyan alkat akkor nem fog hízni jobban. De nem is kell, h duci legyen, ha jó kedélyű akkor nem azt kell nézni, h hány g-ot hízott.

2011. nov. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nem tápláló a tejem. Havonta max 15 dkg-ot hízik. 7,5kg. 4,2-vel született.

Azért gondoltam, mert a tejpép, sinlac táplálóbb jóval, mint az anyatej - amit egész nap kap ígyis - vagy mint a zöldség, gyümölcs.

2011. nov. 9. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, az én lányom is sok tejterméket eszik. Mondjuk ő tápszeres baba, és már nem issza meg a tápszert. Na mindegy.

Annyi lenne a kérdésem, hogy miért nem a 13-13:30-as étkezés az ebéd, vagyis a főzelék? Csak mert nekem picit fura, hogy korábban kap főzeléket, utána a gyümit. Ezt csak kíváncsiságból kérdezem amúgy.

2011. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Felváltva szoktam, de sajnos a gyümölcsöt kevésbé szereti, mint a almaszószós, sütőtökös, krumplis, egyéb főzelékeket.

És szeretek úgy kimenni sétálni vele, hogy jóllakott.

Gyümölcsből legtöbbször kb. fél babaüvegnyi mennyiséget eszik. A friss gyümölcsöt mégennyire sem szereti sajnos.

2011. nov. 9. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 4 éves,de soha nem evett meg semilyen gyumolcsot.Bárhogy is probálkoztam kicsi korátol fogva,egyszeruen nem eszi meg.Egyszer megprobáltam azt,hogy ettem a banánt és csak egy picit rákentem belole a szája szélére,hogy legalább érezze meg az ízét,de rogotn hányott is tole,ugyhogy inkább nem kínzom vele.Tudom,hogy azért gyumolcs kellene,de nem kényszeríthetem.
2011. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!