Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog az, ha 11hónapo...

Normális dolog az, ha 11hónapos kisfiam állandóan balhézik a kajáért? Nem kicsit, NAGYON! Evés után állandó a sírás, ha növelem az adagot akkor is, nincs az a mennyiség, vagy étel, amire "nemet mondana". Van, aki mindezt ugyanígy átéli minden nap?

Figyelt kérdés
Annyira elfajult a helyzet,hogy előtte már nem is tudunk enni,mert állandóan jön, sír és kér belőle.A baj csak az,hogy foga még csak 2 van és bármit azért nem adhatok neki,meg nem is akarom mindennel etetni.Napirend szinte születése óta jól működik,tehát még az sincs, hogy össze-vissza időpontokban enne.Annyira kész van szegénykém,hogy még annak is örül,ha pl.immunerősítőt adok neki egy fél kiskanálnyit,pedig azt aztán erős jóindulattal sem lehet kajának nevezni :) Kinövi majd ezt vajon?Elég zavaró,hogy be sem tehetem a konyhába a lábam,mert egyből jön és kunyerál :) És azt sem akarom,hogy majd túlsólyos gyerek legyen belőle :(
2010. szept. 6. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8 hónapos, és hasonló a helyzet nálunk is, csak még nem ennyire durva. Szerencsére még nem tud utánunk jönni. Megpróbáljuk úgy alakítani a saját evésünket, hogy egyszerre együnk, és akkor nincs hiszti. Mondjuk nálunk "szerencsére" egy idő után megtelik a bendő. Ha dugig van, nem "rinyál". :) Én pl akkor eszek napközben, mikor alszik, fél 1 körül, előtte nem. Aztán mikor apa hazajön, akkor eszünk együtt, ő is kap mindig valamit. Babapiskótát próbáltad már? Azzal sokáig el vannak, meg nem igen fog belefulladni. Nálunk is 2 fog volt eddig. Egyébként férjem ugyan ilyen irigy a kajára, tőle tanulta a baba. Párom még a táblás csokit is elfelezi, nehogy többet egyek belőle, persze ha neki jut több, az nem gond. Nem hiszem, hogy sokat fog változni az evési szokása.


De a Tiéd tényleg nem tudja mennyi az elég? Vagy csak sokallnád, amit megenne?

2010. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
He-he, szerintem sokan irigyelni fognak ezért...:) Nekem minden ebéd tök stressz, hogy vajon hajlandó lesz-e enni 11 hós kisfiam. Pedig 2-3 hónapja még 2,5dl sűrű püréket tüntetett el, most pedig alig bírom a felét belerimánkodni. Igaz, a mienkbe is belekóstolgat, de még így is csak a felét eszi mint régebben. Szerintem reménykedj, hogy ilyen jó evő marad, és próbálj neki minél több zöldséget-gyümölcsöt adni, attól biztos nem fog elhízni! Jó egészséget nektek!:)
2010. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaa, a barátnőm kislányának kinézte a szájából a kaját, és addig sikítozott, míg meg nem ehette. A másik "havernak" meg kivette a kezéből a kiflit, mi meg arra lettünk figyelmesek, hogy sír a "haver", az enyém meg boldogan majszolgatott. :))) Ilyenkor mindig elmondom neki, ne legyen irígy, majd csak megtanulja egyszer mit jelent.
2010. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudom te nem így érzel, de azért én irigyellek. Az én lányomnak már rég azt kellene ennie amit mi, de nem hajlandó. Próbálok mindig a szájához tenni falatkákat, de fintorog, undorodik tőle. Még a túróruditól is.

Imádja enni a papirt, ezért próbáltam neki adni papirlap formájú ostyát, hátha izlik neki, hát inkább ezer darabra tépte, minthogy megegye. :-)

2010. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, 11 hónapos a fiam. Mindig ki kell mérnem a kajáját, mert arra várhatnék, hogy abbahagyja ha jóllakott, bármennyit meg tudna enni. Néhány hete kezdte el, hogy ha lát minket enni, elkezd nyafogni, hogy ő is kér (akkor is, ha előtte evett). Ilyenkor, amíg mi eszünk, néha adok neki egy-egy falat kenyeret vagy kekszet, így ezzel elvan. A megoldás az lenne, hogy mindig együtt együnk, de nehéz, mert mi nem olyankor vagyunk éhesek, amikor ő.
2010. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez megy, már stikában szoktam enni, mert a 2 éves lányom képes magát földhöz verni a kajáért. Egyszer kipróbáltam, hogy annyit kap amennyit kér, gondolom nem is kell mondanom, hogy hányás lett a vége.

Most kezdtem el azt csinálni, hogy először délben megetetem őt és utána neki "végig kell nézni", ahogy én megebédelek. Úgy csinálok mint aki nem is veszi észre a hisztériát, vagy ha már nagyon felidegesített akkor elfordítom. Sajnos nagyon idegesítő :(

2010. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaza van a babádnak! Ha éhes,akkor enni akar. Nem valami pancsolt vacakot,hanem azt,amit ti is esztek! Érzi,hogy annak jobb az illata,mint amit nek adsz! Nyugodtan adhatsz neki mindent és darabosat is. Ha nincs foga,6 hós kora után már eltudja majszolni az ételt! Ettől nem fog elhízni,csak jól fejlődni.
2010. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egy picit megnyugtató,hogy nem csak mi vagyunk így ezzel az evés témával.Bár ettől függetlenül nehéz nagyon és rengeteg türelem szükséges ezekhez a hisztizésekhez.Ma reggel láttam, miközben megint sírt hatalmasra nyitott szájjal a kajáért,hogy felül jön az egyik foga.Bízom benne, hogy "csak" emiatt ilyen hisztis.
2010. szept. 7. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!