Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontottam el? 6,5 hónapos...

Mit rontottam el? 6,5 hónapos kisfiam 1 percig sincs el egyedül.

Figyelt kérdés
Eddig simán eljátszott fél órát vagy még többet is. Pláne, hogy van egy 2 éves tesója, nagyon elnézegette, ahogy ő játszott körülötte. Kb 1 hete kiakaszt. Nem lehet letenni egy percre sem, mert sír. Csak ölben akar lenni. Semmit nem tudok tőle csinálni. Ez már a szeparációs szorongás? Az nem később van? Vagy a fogzástól is lehet?
2010. szept. 6. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami más nem változott meg? Pl költözés vagy hasonló?

Az én fiam is kb ennyi idősen ezt csinálta. Se főzni, se takarítani, se semmit mellette! Nagyon rossz volt, bár nem tartott sokáig. Beletettem kompba és sokkal jobb lett, kinyílt körülötte a világ, nekem is sokkal könnyebb lett. Onnantól kezdve jobban el volt már a szőnyegen is!

Azért azt hozzáteszem, hogy a komp nem épp egészséges, mert a fiamnak a mozgásfejlődésébe kicsit bekavart. Járunk konduktorhoz. Nem tudom mi lett volna, ha nem teszem kompba, de a mostani eszemmel inkább kihagynám.

Semmi nem jön be? Játszószőnyeg? Vagy nagyobb zenélős játékok? Semmi?

2010. szept. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 6 hósan a szeparációs szorongás kezdődött!Nem tudtam kimenni a látóteréből!Ha az Apja itthon volt ő sem hagyhatta el a látóteret!Muris volt!:)De szép fokozatosan majd újra ellesz!Nálunk sajna az addig egész éjjel alvó lányom (4 hónap nyugi után)újra kétszer kelt éjjel...9 hós már csak egyszer kel (kopp kopp)!

Nálunk 3 hósan jöttek az első fogak,de akkor nem volt ilyen vészes!Most meg már nem is nagyon akar látni,mert akkor folyamatosan csak azt hallja hogy ezt nem szabad azt nem szabad!

De ezt a részt biztos ismered :)O

Szóval én is azt hittem később kezdődik,de nálunk tuti 6 hósan a szeparációs szorongás kezdődött,nálatok is lehet az!

Kitartás a két gyerkőchöz! :)

2010. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szeparációs szorongás, az lehet. Éjjel is kel éjfélkor menetrendszerűen. Eddig átaludta az éjszakát. Most meg vissza sem akar aludni, csak ha vele alszom. A férjem szerint fázik, de már 4 réteg ruha van rajta, nem hiszem.

Egyébként más nem változott. Nem jön be semmi, csak ha a lányom játszik vele, de neki nem mindig van hozzá kedve. Sőt! Inkább ő is kezd rá kiakadni, hogy most már elveszi a játékait, a mesekönyveit széttépi. Nem könnyű időszak az biztos.

2010. szept. 6. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. 6 hónapos a lányom és kb 1,5 hete kezdődött ez nála. Eddig, ha anyósékhoz elmentünk, akkor ideig óráig elvolt vele, de a hétvégén tapasztaltam nála a legjobban. Szüksége volt a gyereknek kb 15-20 percre, hogy elfogadja a nagyiját. De ugye egész nap mi csak ketten vagyunk és érdekesen alakulnak a napjaink:) Kitartás! Reméljük hamar átesnek ezen az időszakon!
2010. szept. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet,de ő 10 hónapos és már jó ideje tart.Soha nem játszott el egyedül.Én nem gondolok arra,hogy mit rontottam el.Nem lehet minden gyerek egyforma.Ő nekik nagyobb szükségük van a közelségünkre.Ennyi.
2010. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!