Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult Veled, hogy a baba...

Előfordult Veled, hogy a baba cipelésétől és a sok szoptatásból adódó "kényszerpózok" miatt "beállt" a derekad, a hátad? Mit tettél?

Figyelt kérdés

Sokszor ki sem tudok rendesen egyenesedni és 0-24ig folyamatosan fáj a hátam, derekam...a férjem hétköznapi masszírozása csak rontott rajta, most kenem inno reumával.

Van jó tipp? Esetleg gyógymasszőr?


2010. szept. 7. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos az is kiderült, hogy gerincbeteg vagyok, amikor kivizsgáltattam magam, mert 9 hónapig csak fájdalomcsillapítóval tudtam létezni. :o( Nem mostani a történet, de a gyerekcipelés feltette a pontot az "i"-re.

Komplex kezelésre jártam a nyáron a Széchenyi fürdő nappali kórházába, az sokat segített. Vettünk egy bordásfalat, megtanultam gyógytornát, naponta csinálom (25 perc :o( ), így fél év alatt állítólag "tünetmentes" lehetek. Gyerkőcöket nem kéne emelgetnem, csak kérdem én, azt hogy csináljam: Van egy három és egy egy éves.

Ja és járok masszőrhöz.


Amíg nem jutsz el szakemberhez, addig is javaslom a Flector kenőcsöt helyi bemasszírozásra, hátha segít. "csak" 600 valamennyi egy tubus, egy próbát megér. Diklofenák a hatóanyaga, szoptatás alatt is használható.


Jobbulást mihamarabb!

2010. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A Flectort használhatom??? Akkor miért nem kentek be vele, amikor jártam fizikoterápiára??? Ott azt mondták, amíg szoptatok, semmit nem lehet. Neked gondolom orvos mondta, hogy lehet, igaz? Jaj, hála Neked, talán jobban leszek. Nekem is szétcsúsztak a csigolyáim még az első gyerkőc szülésénél...a kicsi most 11hós múlt, és egyszerűen képtelenség nem emelgetni, magától is felmegy már a lépcsőn, de azért vannak helyzetek--etetés,stb-- amikor muszáj felemelni, még a 4évest is.

Köszönöm mégegyszer!!!

2010. szept. 7. 14:50
 3/10 A kérdező kommentje:

No a gyerekorvos azt mondta, használhatom, már elég nagy a gyerek, nem fog ártani neki.

Keresek egy jó gyógymasszőrt.

Mégegyszer köszi.

2010. szept. 7. 15:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem akkor akadt ki a derekam, amikor a babaágy rácsa legalulra került, hetekig alig bírtam magam. Ami bevált a gyógykrémeken kívül: meggymagpárnát melegítettem és azon pihentettem a derekam, plussz könnyű átmozgató torna. Az izok a meleg hatására ellazultak és a tornával "feledzettem" őket, így mára már semmi panaszom.
2010. szept. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem a masszőr és a jóga segített nagyon sokat. Régen tönkre ment a hátam, gerincem, amikor még élelmiszer boltban dolgoztam és rengeteget kellett cipelni, pakolni, hajlongani. A terhességem és a túlsúly csak rontott a helyzeten, aztán az EDA-t sem sikerült elsőre jól beadni. Annak a helyét mind a mai napig érzem, de azt érezni is fogom.

Remélem, hamar jobb lesz Neked is.

2010. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Örülök, ha segítettem.

A diklofenákhoz csak annyit, hogy kisebb korban sem ártalmas, elhanyagolható mennyiség megy csak át az anyatejbe. Én a baba három hónapos korában kezdtem Cataflamot szedni. Szoptatási tanácsadó segített az alábbi linkkel, így a gyermekorvos rábólintott, majd a házi orvos "elfogadta" ezt.

[link]

Itt minden gyógyszer hatóanyagára rá lehet keresni, hogy mennyire rizikós vagy sem. (Angoltudás szükséges)

első

2010. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm.

Gyógytorna video linkjét tud valaki adni nekem? Vagy ha nem, javaslatot, hogy hol keressek?

MIndjárt nézek, de ha esetleg nem találok, akkor hátha van jó ötletetek.

2010. szept. 7. 16:12
 8/10 A kérdező kommentje:
GYógytorna video letöltés...remélem találok vmi jót...
2010. szept. 7. 16:12
 9/10 A kérdező kommentje:
NOs várom a tippeket videora...nem lelek jót.
2010. szept. 7. 16:31
 10/10 anonim ***** válasza:

hát nem pont ezt, de ilyesmit csináltam naponta többször ha volt időm, de este mindenképp. annyi különbséggel, h kb fele ekkora ütemben, az izmokra maximálisan odafigyelve, és nyújtottam sokat.


http://www.youtube.com/watch?v=BYnr2mEhoN0&feature=related

2010. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!