Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes a kisfiam. Faj a hasa?

1 hetes a kisfiam. Faj a hasa?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma egy hetes a kisfiam, védőnő volt kint hetfon, a gyerekorvos kedden, nekik is elmondtam a problémát.

Szoptatom, és amikor cicin van feszeng, és keservesen sírni kezd. Azt vettem észre hogy mintha csak akkor kezdődne a baj, amikor elkezd jönni a tej. Rengeteget kakil. Konkrétan sima pisis pelusa kaki nélkül eddig 1x volt!

A doktornő coli confort laktaz enzimet ajánlott. Ma meg is vettem, és kapott is 2 x belőle, de egyelőre semmi hatása.

Mi lehet a baja a picinek? Nem eszek semmi puffasztot. Ő a 3.babam de a lanyaimnak soha nem fajt a hasuk, így tanácstalan vagyok. Hogyan tudok neki segíteni? Köszönöm :)



2021. dec. 29. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

A 2*-i adag még semmi. Kb. 3 napot várj, hogy ténylegesen hat-e.


Sok kaki nem gond. Nem jön gyorsan a tej? Esetleg szoptatási tanácsadót is felkereshetsz.


Remélem lesz, aki érdemben tud válaszolni.

Kitartást!

2021. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen sejtttem,hogy nincs meg hatása, de olyan rossz hogy nem tudok segíteni neki. Keresi és kéri a cicit, de ha cicizik pár perc múlva elkezd szenvedni szegénykém.

Próbálom tornaztatni is. Az láthatóan jol esik neki. De csak ameddig csinálom. Utána ugyanúgy sírni kezd :(

Nem hiszem hogy gyorsan jön, de ki tudja..

pl most is cicire tettem mert kérte, megint jó volt egy darabig majd kezdődött a feszenges. De abba is maradt mert egy ( így hangok alapján ) óriási csomagot csinált :) teljesen megkönnyebbült és nyugodtan pihen.

2021. dec. 29. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt, erős volt a tejleadóm. Amikor ezt kezdte, abbahagytam a szoptatást, kifejtem ami nagyon spriccelt, aztán nyugodtan tudott enni. Olyan pózban szoptattam, hogy a baba volt a mellem felett, így nem ömlött a tej a szájába.
2021. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
erős a tejleadó reflexed. Kicsit fejj le szoptatás előtt.
2021. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont ez volt most pár napig, amíg átmeneti tejem volt. Túl sok volt, ennek meg nagyon magas a laktóz tartalma. A baba emésztőrendszere pedig még nem tudja ezt követni elég emésztőenzimmel. A blokk szoptatás nálunk 1-2 nap alatt megoldotta ezt a problémát. Nem kellett semmi felesleges carságot adni a babának. Telefonon beszéltem egy szoptatási tanácsadóval, aki megerősített, hogy jó nyomon vagyok. A gyerekorvos tanácsa az volt, hogy diétázzak, biztos van valami az étrendemben, ami bántja a baba hasát...
2021. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekünk a cseppek igenis segítettek, mert gázos a kislányunk és nincs az a szoptatási technika ami ezt enyhítette volna. Plusz laktózmentes ételeket eszem és olyan tejet iszom, azóta jobb amióta a cseppek vannak plusz a laktózmentes dolgok.
2021. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5#

Mi az a blokk szoptatás? Hogyan működik?

2021. dec. 29. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
2021. dec. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6, minden kisbaba gázos 🤷‍♀️ De a lényeg, hogy megoldódott a problémátok.
2021. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!