Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyünk ilyenkor a csöppsé...

Mit tegyünk ilyenkor a csöppséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kis 11 napos csöppségünk, és annyi lenne a kérdésünk a párommal, hogy abban az esetben, ha tisztába lett téve, meg lett etetve (bő 35 percet evett), utána meg lett büfiztetve, majd szépen le lett rakva a kis ágyába, viszont nem hajlandó abbhagyni a sírást (már-már ordítást), akkor mi tévők legyünk? Csak simán ignoráljuk? Könyvekben ezt olvasni, hogy néha jobb, hogy kifárassza magát a sírásban, mert ez egyfajta hiszti, aztán majd alszik egy jót, viszont ettől meg mi érezzük rosszul magunkat. Cumit is folyton kiköpi, pedig néha az beválik... Nem fáj a pocija, nem lázas, nem éhes, tiszta pelus van rajta... Ez szerintetek csak hiszti az alvás előtt/miatt? Nektek mi vált be?


Tippeket és tanácsokat előre nagyon köszönjük, mint kezdő szülők! :)



2021. dec. 29. 20:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%

11 napos baba nem hisztizik.

Az en legkisebb gyermekem most 1 hetes. A nap nagyrészében a kezemben vagy mellettem van. Rám van szüksége. Hogy érezze az ottletem. Sokszor rajtam vagy parom mellkasán alszik/pihen. És ez a másik 2 gyermekemnel is így volt. Nem hagytam őket direkt sosem sírni. Max ha mosdoban voltam, vagy egyszerűen pár percig nem tudtam menni ( főzés stb miatt )

2021. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Jézusom ugye ez egy kamu provokatív kérdés? most komolyan van olyan aki szerint egy ennyi idős baba hisztizik?? vegyétek fel és vígasztaljátok meg azt a szerencsétlen 11 NAPOS(!!!) gyereket
2021. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

1#vagyok

Kiváncsi vagyok melyik könyvben írják, hogy egy újszülött hisztizik??

2021. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Mi is egyből felvesszük, arról szó sincs, hogy ne így tennénk, csupán a könyvben lévő dolgokra reflektáltam, hátha az valós. Ott azt írták, hogy ha minden létszükséglete ki van elégítve (evés, tisztán levés, böfizis) és ezek után is sír, akkor az a kimerültség jele, és ha mindig ugrunk, akkor hozzá fog szokni, hogy sír egy kicsit és mindig ott fog teremni bárki. Mi is egyből ugrunk amikor sír... Néha, ahogy az első mondta az én mellkasomon is alszi, néha a páromén. Bevett szokás, hogy reggeli utolsó etetesénél (kb hajnali 5:00) nem visszatesszük a kis kosarába, hanem köztünk alszik. A kosara természetesen mellettünk van egész éjjel... Csak egy szimpla kérdés volt, hogy ilyenkor kinek, mi vált be, ha már nem lehet éhes, tiszta, elég inger érte egy nap alatt...
2021. dec. 29. 20:29
 5/29 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek amúgy könyveknek, mert 50 évvel ezelőtt sem voltak, és mégis sikeresen lehetett nevelni gyereket. Mélységesen elitélem a babák igényeinek indusztrializálását, mert az egész természetesnek kell, hogy legyen, és nem köyvben leírtaknak. Én csupán tanácsért furdulok hozzátok.
2021. dec. 29. 20:31
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
50 évvel ezelőtt nem voltak könyvek??? 😅😅😅😅😅😅
2021. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

Nos. 9hónapig veled volt. Hallotta a szívverésed, a szervezeted mirajlását, egy pici szűk helyen. Majd most elvárnád tőle, hogy 11nappal azután, hogy kipottyant a biztonságból a nagyvilágba ezt kussban tűrje?

Ugyan kérlek... ő nem olvasta azt a könyvet, amit te... a legjobb lesz, ha te is inkább meggyújtod:) nem kell ridegtartásban nevelni egy újszülöttet. Nem azért sír, hogy téged idegesítsen. Vedd fel, rakd cicire (akkor is haúgy érzed eleget evett, a komfort szopi csodákra képes) esetleg kösd magadra.

3-4hónap és érdekesebb lesz neki is a világ, nem akar ennyit kézben/cicin lenni. Aztán 1éves kora körül majd megint visszamegy "babába"...

2021. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
60%
Te milyen könyvet olvasol?
2021. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
64%

Ugye troll vagy?


"Kosarába" ??? Nincs babaágya a gyereknek?

2021. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%
11 napos. Rád van a legnagyobb szüksége, öleld magadhoz, babusgasd. :)
2021. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!