Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyünk ilyenkor a csöppsé...

Mit tegyünk ilyenkor a csöppséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kis 11 napos csöppségünk, és annyi lenne a kérdésünk a párommal, hogy abban az esetben, ha tisztába lett téve, meg lett etetve (bő 35 percet evett), utána meg lett büfiztetve, majd szépen le lett rakva a kis ágyába, viszont nem hajlandó abbhagyni a sírást (már-már ordítást), akkor mi tévők legyünk? Csak simán ignoráljuk? Könyvekben ezt olvasni, hogy néha jobb, hogy kifárassza magát a sírásban, mert ez egyfajta hiszti, aztán majd alszik egy jót, viszont ettől meg mi érezzük rosszul magunkat. Cumit is folyton kiköpi, pedig néha az beválik... Nem fáj a pocija, nem lázas, nem éhes, tiszta pelus van rajta... Ez szerintetek csak hiszti az alvás előtt/miatt? Nektek mi vált be?


Tippeket és tanácsokat előre nagyon köszönjük, mint kezdő szülők! :)



2021. dec. 29. 20:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk ilyenkor az volt a baj, hogy még éhes volt.
2021. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Kedves 20-as. Nem húzogatja a lábat, csak a kezeivel hadonászik. Puki, kaki az van bőven, nem a leg környezetbarátabb a kislány, hosz átlagban napi 10 pelenkát dobunk ki, mert telepakolta. Anyatejes, és az van bőven. Párom nem győz fejni még utána is. Nap kb. 80-90%-át végigalussza. Nem zavarja őt sem, ha porszívózunk, beszélgetünk vagy egyéb mást csinálunk. Sőt napközben, hogy szokja, hogy nappal van, nem is próbálunk nagyon csöndben lenni (ezt a szülészeti klinikán ajánlották), bár nem is igazán zavarja, ahogy mondtam. :)
2021. dec. 29. 21:16
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lehet a probléma hogy túlfárad és nem tud elaludni. Ilyenkor kell kitapasztalni hogyan tud ellazulni ès elaludni a legkönnyebben. Én nagyon ajánlom a pòlyázást:) Jò egészséget Nektek és ne feledd, hogy ez csak átmeneti időszak, egyszer véget ér!!
2021. dec. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
74%
Basszus, mennyi rosszindulatú ember van, de komolyan miért kell így letámadni?? Tök normálisan feltett egy kérdést. Első gyermek ráadásul...
2021. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
28%

Mi első perctől kezdve a saját szobájában altatjuk. Ha nem akar aludni kivesszük a kiságyból, ringatjuk, adunk neki cumit (ha elfogadja), simogatjuk, én szoktam neki dúdolni is. 15-20 perces műszakokban váltunk egymást az apjával. Ha nagyon nem megy másként, akkor adok neki cicit, azon eddig mindig elaludt (de ezt tényleg csak akkor szoktam, ha már nincs több ötletem).

Mi is pattanunk azonnal ha sír tapasztalatom szerint könnyebb visszaaltatni amíg félálomban van, mint amikor már felhergelte magát a sírással. Meg amúgy is. Nem hagyom sírni és kész. Melyik könyv írta ezt?

2021. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a pozitív, építő jellegű válaszokat! :))

A kis drágám már az álmok tengerén evezik csöndesen. Kivettem, mutogattam neki a karácsonyfát, meg képeket, aztán egyszercsak elaludt. :)

Nehéz időszakok ezek valóban, de ezek fognak a legékesebben megtisztulni az idő haladtával és ezek lesznek a legértékesebbek.

2021. dec. 29. 21:51
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
4.trimeszternek olvass utána. Nekem nagy megnyugvás volt miután egész nap sírt a babám. Még nagyon pici, veled szeretne lenni, a közeledben.
2021. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
82%
tegyétek hasra, az én lányom is úgy aludt csak, hanyatt sírt, ha el is aludt, az önkéntelen kapálódzásra felkelt. Nem, nem fog megfulladni, de nem árt a légzésfigyelő, én is azzal voltam nyugodt
2021. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
A kicsink nálunk is folyamatosan sírt, igazából igen ez normális, ahogy előbb is írták ez a 4. trimeszter, valamint nagyon hasfájós volt. Már 11 hónapos lesz, de napközben még mindig rajtam alszik, neki így jó meg igazából nekem is, mert kell a pihenés a hosszú éjszakák miatt. Az elején egész nap ölben volt, most pedig hála a szeparációs szorongásnak újra mégtöbbet igényel a közelemben lenni. Így van rendjén. Szerintem nem kell arra a butaságokra hallgatni, hogy el lesz kényeztetve stb. mert nem! Ha a babának és nektek is a testközelség kell akkor tegyél úgy, ne a nagymamikra meg a szomszédnénire, meg a retro felfogású könyvekre hallgass, akik régen teljesen más nevelést kaptak aztán még a szüleikkel is magázódtak. A babának ti vagytok a mentsvár, a minden!!!!
2021. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!